14.11.2021

OTEVÍRÁME NOVÝ ROČNÍK A PŘIDÁVÁME SOUTĚŽNÍ KATEGORII

Číst více

OTEVÍRÁME NOVÝ ROČNÍK A PŘIDÁVÁME SOUTĚŽNÍ KATEGORII

 

Interiér roku vstupuje do sedmého ročníku. Na základě ohlasů architektů, interiérových designérů, členů poroty, ale i přání fanoušků na sociálních sítích, se pořadatelé rozhodli rozšířit soutěž o kategorii SOUKROMÝ INTERIÉR – NÍZKONÁKLADOVÉ BYDLENÍ. Autoři z ČR i SR mohou přihlašovat už od 15. 11. interiéry, které vznikly v průběhu roku 2021.

Vznik nové kategorie reaguje mimo jiné i na současnou vlnu tiny housů, ale rovněž vychází vstříc mladé generaci, která hledá cenově dostupnou inspiraci.

„Do minulého ročníku se sice přihlásila řada excelentních proměn panelových bytů a jeden z nich dokonce v kategorii Rekonstrukce zvítězil, ale nová soutěžní kategorie by měla posuzovat kvalitu interiéru také s ohledem na finanční limity a schopnost autora se s nimi vypořádat. Nemá smysl proti sobě v jedné kategorii stavět vilu proti startovacímu bydlení mladého páru, protože u obou typů si architekt nebo designér klade docela jiné otázky“ říká ředitel a zakladatel soutěže Interiér roku Petr Tschakert.

Mezinárodní odbornou porotu opět povede architekt, designér a bývalý rektor Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze prof. akad. arch. Jiří Pelcl dr.h.c. a kromě něj v ní zasedne řada dalších českých i zahraničních interiérových architektů, designérů a odborníků z oblasti vizuální kultury. Složení poroty je vedeno zejména snahou, aby výsledky plastičtěji zohledňovaly interiér jako multidisciplinární, nikoliv jen architektonický obor.

Uzávěrka soutěže je 28. 2. 2022 a vítězové budou vyhlášeni jako vždy v závěru kongresu o bydlení, designu a architektuře Living Forum v pražském Centru současného umění DOX, a to 26. 4. 2022.

Soutěž INTERIÉR ROKU popularizuje profesi architektů a interiérových designérů, kteří každým rokem vytvářejí pro své klienty skvělé a neotřelé interiéry na světové úrovni.

 

Číst více

Galerie

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNER KATEGORIE

HLAVNÍ PARTNEŘI

OFICIÁLNÍ SPONZOR ČASOMÍRY

PARTNER FASHION SHOW

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše