22.02.2016

MY JSME SHOWROOM!

Číst více

MY JSME SHOWROOM!

 

Zcela originálním projektem přihlášeným do soutěže Interiér roku je prostor v pražské Klimentské ulici č. 3 nazvaný lakonicky Showroom. Pod heslem „My jsme Showroom.“ se na jednom místě představují designéři Soolista, Klára Šípková, PBG, Monada, Jara Design, Eiri a Diána Polgár.
(Autorkou konceptu, stejně jako samotného interiéru je Zuzana Hartlová.)

Showroom. vznikl jako malá platforma designu, místo setkávání s lidmi nadšenými českou autorskou módou, ale jednoduše i jako základna designérů samotných. V Showroomu. se vedle prodejní galerie nacházejí i otevřené ateliéry. Návštěvník získává jedinečnou příležitost nahlédnout pod pokličku tvorby několika zdejších autorů.
Práci celého designérského týmu prezentuje v Showroomu. každý prodejní den jeden z vystavujících. Ideály projektu byly přeneseny i do hlavního motivu návrhu vzdušného interiéru. “Naše uskupení nevzniklo ze známosti. Navzájem jsme se hledali tak, aby se naše práce doplňovala a měla podobná východiska, čisté pojetí. Chtěli jsme návštěvníkovi nabídnout různorodý, ale zároveň jednotný celek.” objasňuje koncept jeho zakladatelka Zuzana Hartlová.
Showroom. vznikl v prostorech bytu školníka bývalé obchodní akademie v Klimentské ulici 3 na Novém Městě, v interiérech hrubě devastovaných po předešlá desetiletí výrobním procesem, od provozu tiskáren až po potravinářskou úpravnu. Téměř rok trvající práce očistila prostory od nánosů někdejších služeb. V interiéru zůstala pouze nosná konstrukce zdí ‐ příčky, přístavky a další členění mizí. Prostor zdůrazňuje lehkost a pocit svobody.

Nepřerušovaná černá linka, prostupující napříč prostorem galerie, se stála dominantou interiéru a symbolicky propojujila designéry Showroomu. v jeden celek.
Linku tvoří křehká ocelová konstrukce, která umožňuje vystavení produktů jednotlivých designérů a přizpůsobuje se jejich individuálním potřebám. Barový pult doplňuje interiér o místo komunikace se zákazníkem. Jedinečným prvkem interiéru jsou dvojí mohutné atypicky řešené čtyřmetrové posuvné dveře, využívající exteriérových konstrukčních elementů.

Uspořádání interiéru umožňuje stálé optické propojení mezi ateliéry a galerií a příchozím tak přináší jedinečný zážitek z návštěvy místa, kde se design nejen prezentuje, ale i tvoří.

Číst více

Galerie

Partneři

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše