22.02.2016

MY JSME SHOWROOM!

Číst více

MY JSME SHOWROOM!

 

Zcela originálním projektem přihlášeným do soutěže Interiér roku je prostor v pražské Klimentské ulici č. 3 nazvaný lakonicky Showroom. Pod heslem „My jsme Showroom.“ se na jednom místě představují designéři Soolista, Klára Šípková, PBG, Monada, Jara Design, Eiri a Diána Polgár.
(Autorkou konceptu, stejně jako samotného interiéru je Zuzana Hartlová.)

Showroom. vznikl jako malá platforma designu, místo setkávání s lidmi nadšenými českou autorskou módou, ale jednoduše i jako základna designérů samotných. V Showroomu. se vedle prodejní galerie nacházejí i otevřené ateliéry. Návštěvník získává jedinečnou příležitost nahlédnout pod pokličku tvorby několika zdejších autorů.
Práci celého designérského týmu prezentuje v Showroomu. každý prodejní den jeden z vystavujících. Ideály projektu byly přeneseny i do hlavního motivu návrhu vzdušného interiéru. “Naše uskupení nevzniklo ze známosti. Navzájem jsme se hledali tak, aby se naše práce doplňovala a měla podobná východiska, čisté pojetí. Chtěli jsme návštěvníkovi nabídnout různorodý, ale zároveň jednotný celek.” objasňuje koncept jeho zakladatelka Zuzana Hartlová.
Showroom. vznikl v prostorech bytu školníka bývalé obchodní akademie v Klimentské ulici 3 na Novém Městě, v interiérech hrubě devastovaných po předešlá desetiletí výrobním procesem, od provozu tiskáren až po potravinářskou úpravnu. Téměř rok trvající práce očistila prostory od nánosů někdejších služeb. V interiéru zůstala pouze nosná konstrukce zdí ‐ příčky, přístavky a další členění mizí. Prostor zdůrazňuje lehkost a pocit svobody.

Nepřerušovaná černá linka, prostupující napříč prostorem galerie, se stála dominantou interiéru a symbolicky propojujila designéry Showroomu. v jeden celek.
Linku tvoří křehká ocelová konstrukce, která umožňuje vystavení produktů jednotlivých designérů a přizpůsobuje se jejich individuálním potřebám. Barový pult doplňuje interiér o místo komunikace se zákazníkem. Jedinečným prvkem interiéru jsou dvojí mohutné atypicky řešené čtyřmetrové posuvné dveře, využívající exteriérových konstrukčních elementů.

Uspořádání interiéru umožňuje stálé optické propojení mezi ateliéry a galerií a příchozím tak přináší jedinečný zážitek z návštěvy místa, kde se design nejen prezentuje, ale i tvoří.

Číst více

Galerie

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNER KATEGORIE

HLAVNÍ PARTNEŘI

OFICIÁLNÍ SPONZOR ČASOMÍRY

PARTNER FASHION SHOW

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše