10.03.2022

AUTOR CEN SEDMÉHO ROČNÍKU SOUTĚŽE

Číst více

AUTOR CEN SEDMÉHO ROČNÍKU SOUTĚŽE

Ocenění navrhuje pro každý ročník soutěže jiný autor. Letos se tohoto úkolu ujal art direktor sklárny Bomma designér Václav Mlynář. Každý ze světelných objektů měří téměř 50 cm!

Deset kusů originálních světelných objektů, které budou letos předávány jako symbol ocenění Interiér roku, už netrpělivě čeká na své držitele. Autor ke svým návrhům dodává: Letošní světelná podoba ocenění zrcadlí okolní interiér. Oblými křivkami ho deformuje a vytváří tím zcela novou překvapující realitu.“

Každá z cen je vyfouknuta, pokovena a broušena pouze ručně. Existují dvě varianty, a to devět stříbrných, které získají vítězové kategorií a jedna zlatá. Tu si odnese pouze absolutní vítěz.

Václav Mlynář je součástí výrazné mladé vlny českých designérů. Jeho práce kombinuje inovativní technická řešení, stejně jako zkoumání materiálů a progresivní design. V tvorbě podoby ocenění Interiér roku navazuje na autory z minulých ročníků, kterými byli například Rony Plesl, Boris Klimek, Jakub Pollág nebo Michaela Tomišková a Jakub Janďourek. Skleněné solitéry vyrobila opět sklárna Martina Wichterleho Bomma ve Světlé nad Sázavou.

Václav Mlynář je držitelem dvou ocenění Czech Grand Design, dvou mezinárodních cen za design ELLE DECOR, ceny POPAI, dvou cen Designbloku a řady dalších tuzemských i mezinárodních ocenění.

Vítězové soutěže Interiér roku za období 2021 budou oznámeni jako vrcholný bod mezinárodního kongresu o bydlení, designu a architektuře Living Forum, a to v úterý 26. 4. 2022 v pražském Centru současného umění DOX.

Záštitu sedmému ročníku soutěže poskytl Senát Parlamentu ČR, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Ministerstvo kultury SR, Magistrát hl. m. Prahy a starosta městské části Praha 7.

Číst více

Galerie

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNER KATEGORIE

HLAVNÍ PARTNEŘI

OFICIÁLNÍ SPONZOR ČASOMÍRY

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše