BYT S KRAJINOMALBOU NA SKLE, PRAHA

BYT S KRAJINOMALBOU NA SKLE, PRAHA

 

Byt v dezolátním stavu v činžovním domě v Dejvicích prošel na přání majitele kompletní rekonstrukcí. Křišťálový lustr osazený v rozetě odkazuje k prvorepublikové historii domu. Minimalistické linii kuchyňské linky kontrastuje velkoplošný tisk na skke, na němž je reprodukce klientovy oblíbené krajinomalby.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: MgA. Michal Kunc, ATELIER KUNC ARCHITECTS, s.r.o., www.atelierkunc.com;  Ing. arch. Alžběta Vrabcová, DMAE Architects,  www.dmaearchitects.com)

Klidná rezidenční čtvrť pražské Bubenče dnes patří mezi vyhledávané obytné části Prahy. Perfektní dostupnost služeb, infrastruktury i genius loci celé čtvrti jsou hlavními benefity této čtvrti. Klient zde v činžovním domě zakoupil byt, který prošel pod naším vedením kompletní rekonstrukcí.

A protože je milovník umění, chtěli jsme přenést do dnešní doby krásu starých starých krajinomaleb, které klient sbírá, a propojit ji s interiérem původního bytu a novou vestavbou designové části kuchyně. Byt byl v dezolátním stavu, většina původně historických detailů byla zničena. Prvním krokem bylo právě tyto historické části obnovit /římsy, vlysy, rozety, parkety/ a doplnit zcela novými moderními prvky jako je kuchyňská linka.

Hlavnímu obytnému prostoru dominuje křišťálový lustr osazený v rozetě, ten odkazuje k prvorepublikové historii domu. Minimalistické linii kuchyňské linky kontrastuje velkoplošný tisk na sklo, na němž je reprodukce klientovy oblíbené krajinomalby. Celý interiér je laděný do měkkých odstínů bílé barvy a několika doplňkových pastelových tónů.

04.03.2017