VÍNOBAR DVOJKA, PRAHA

VÍNOBAR DVOJKA, PRAHA

 

Před očima se míhá den a noc v rušné pražské ulici. Ponkové stoly na vysokých nohách, bílé barely s mramorovou deskou a neonové logo. Interiér v sobě výtvarně a materiálově kombinuje poklonu minimalismu a autenticitě. Je to jako ostrůvek severu na jihu. Zatímco interiér zdobí vybrané kousky z různých koutů Česka, ve vinném menu je zastoupena celá Evropa.

(kategorie: veřejný interiér I; autor: Jan Plecháč & Henry Wielgus, PLECHAC & Wielgus, www.janandhenry.com, přihlašovatel: REVOLTA s.r.o., www.vinobardvojka.cz)

o dvojce
 
Ve víně je pravda. Ve Dvojce je víno. Pravdu najdete ve Veletržní 40.
 
Ponkové stoly na vysokých nohách, bílé barely s mramorovou deskou a neonové logo na zdi. Před očima se vám míhá den a noc v rušné pražské ulici. Ve Dvojce je všechno trochu jinak. Chceme, aby se u nás hosté baru cítili dokonale sví. Atypický bílý dekor navrhli designéři Jan Plecháč & Henry Wielgus. Výtvarně a materiálově v sobě kombinuje poklonu minimalismu a autenticitě. Je to jako ostrůvek severu na jihu. Zatímco interiér dozdobují vybrané kousky z různých koutů Česka, ve vinném menu máme sběr vyhlášených ročníků z Itálie, Francie, Moravy či Rakouska. Ochutnáte a víte, že jedna dvojka vám stačit nebude.

interier - reuse & refill
 
Při návrhu interiéru jsme se museli popasovat s nedostatkem místa a vhodným řešením pro uložení a chlazení vín.  To se ale ve finále ukázalo jako jeden z hlavních motivů celého prostoru. Když jsme si spočítali, kolik lahví musíme do prostoru umístit, nápad byl na světě. Vínobar jsme tedy pojali jako skládek starých lednic ukrývajících vína z celého světa. Staré lednice  z bazaru se tak staly našimi hlavními hvězdami, které jsme pak doplnili starými ponky a barely na olej. Dalším pojítkem mezi všemi elementy je podlaha, jenž představuje kombinaci malířského ateliéru, truhlářské dílny a autoservisu, tedy cementové stěrky s ručně nacákanými kaňkami barvy. Celý interiér byl poskládán  ze starých a již nepotřebných spotřebičů a jiných kousků, které zde našly svůj nový domov a užití. Kontrastem pak bylo použití našeho lustru Palais Garnier z kolekce Neverending Glory, který tvarově vychází z předlohy lustru pařížské opery a nenápadně tak navazuje na podávání vín  z Francie, vinařské velmoci.

29.02.2020