VILADŮM SLUNNÉ ÚDOLÍ, BRNO

VILADŮM SLUNNÉ ÚDOLÍ, BRNO

 

Moderní novostavba je citlivě zasazena do řadové zástavby, elegantně doplněna o sklonité zelené střechy a terasy otočené do vnitřního atria. V zadání investora byl kladen velký důraz na využití nejmodernějších materiálů a technologií. Interiér je laděn do světlých tónů v kombinaci s výraznějšími solitérními doplňky.

(kategorie: novostavba; autor: Martina Ševčíková, přihlašovatel: ALL INCLUSIVE DEVELOPMENT a.s., www.bytylisen.cz, www.aidevelop.cz)

Viladům u Mariánského údolí v Brně Líšni je v této oblasti absolutně výjimečný. Moderní novostavba s vlastním parkováním je citlivě zasazena do řadové zástavby, elegantně doplněná o sklonité zelené střechy a terasy otočené do vnitřního atria. V zadání investora byl kladen důraz na ekonomickou stránku domácnosti a využití nejmodernějších materiálů a technologií. Byt je kvalitně zateplen, disponuje podlahovým vytápěním včetně TUV, které je zajištěno pomocí plynové kotle, hliníkovými okny s trojskly nebo kódovými zámky. Součástí interiéru je krytá terasa s dřevěnou podlahou z kanadského modřínu. Koncepce terasy zajišťuje stoprocentní soukromí a komfort. Prosklené stěny pak nadstandardní přísun denního světla do obývací části bytu a také studentského pokoje. Všechna okna jsou vybavena venkovními, elektricky ovládanými předokenními žaluziemi. Architektonické řešení bytu nabízí výhled na zelené střechy a podtrhuje dojem bydlení uprostřed přírody. Ložnice je umístěna v nejklidnější části bytu. Dominantou ložnice je komfortní postel a velké okno do vnitrobloku umocňující útulný dojem z celého pokoje. Zcela ojedinělým počinem je také velkoryse řešená šatna s velkoformátovými zrcadly a osvětlením šitým na míru tomuto prostoru. Studentský pokoj je rozdělen na klidovou a pracovní část s dostatkem místa na odpočinek i práci. Standardní vybavení koupelny disponuje luxusními značkami Villeroy&Boch, Kaldewei a Hansgrohe. Ve všech pokojích je položena dřevěná dvouvrstvá lepená podlaha a v sociálních zařízeních a chodbách keramická dlažba. Byt se nadále pyšní designovými vstupními dveřmi, které jsou bezpečnostní a protipožární. Přidanou hodnotou tohoto interiéru je prostorná komora umístěná vedle vstupních dveří do bytu.

04.03.2020