VEŘEJNÝ INTERIÉR I.

VEŘEJNÝ INTERIÉR I.


KAVÁRNA DOS MUNDOS CAFÉ, PRAHA

28.02.2017
ilustrační obrázek

 

Po letech provozování pražírny kávy se rodinná firma rozhodla přesunout veškeré aktivity na pražskou Letnou, kde v historickém domě otevřela svoji první značkovou kavárnu.. Houpající se návštěvníci u stolku ve výloze mnohé kolemjdoucí zastaví a přimějí je vstoupit do klidného světa Dos Mundos.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Jan Pala, Marek Raab, Cyril Gaja, Adéla Palová, PLUSARCH-ARCHITEKTI s.r.o., www.plusarch.cz;)

KAVÁRNA STORY CAFÉ, PLZEŇ

28.02.2017
ilustrační obrázek

 

V krásném činžovním domě v historickém centru Plzně nechal investor zrekonstruovat prostory, které byly zdevastovány necitlivým zásahem z 80. let. Dispozičně se interiér skládá ze dvou prostorných místností propojených středovým průchodem. Vznikla osobitá kavárna otevřená jak pro mladší tak i pro starší generace.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Alžběta Vrabcová a Ing. arch. Jan P. Vlček, DMAE ARCHITECTS, www.dmaearchitects.com)

FACH - INTERIÉR PŘÍZEMÍ PÁLFFYHO PALÁCE, BRATISLAVA

28.02.2017
ilustrační obrázek

 

Samotný název Fach odkazuje na staré poctivé řemeslo. Bratislavský Fach je seskupení čtyř propojených provozů v přízemí nově zrekonstruovaného Pálffyho paláce v centru města: restaurace s vinotékou, kavárny, baru a Juice shopu. Zajímavý prostor doplňuje zastřešené nádvoří s vysazenými stromy, které slouží jako celoroční terasa.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ilja Skoček a Martin Skoček, www.martinskocek.sk)

KAVÁRNA A KANTÝNA V BUDOVĚ ENTERPRISE OFFICE CENTER, PRAHA

28.02.2017
ilustrační obrázek

 

V moderní budově na pražské Pankráci vytvořili architekti vzdušný a útulný interiér plný designového osvětlení a nábytku. Centrálním prvkem kavárny je velká loungová sedačka, díky které vznikl zajímavý prostor na schůzky i k relaxaci.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Jerry Koza, Adam Jirkal, Martin Kalous, spolupráce: Claudia Schmidt, Tomáš Kubák, Radka Argayová, Peter Paulin, Vít Markvart, ATELIER SAD s.r.o., www.ateliersad.cz)

RESTAURACE A LESNÍ HOTEL REKOVICE, TROJANOVICE

28.02.2017
ilustrační obrázek

 

Obec Trojanovice se jako investor celého projektu rozhodla oživit lokalitu Horečky a zrekonstruovat historickou budovu restaurace Rekovice. Restaurace se otevřela novým velkoformátovým oknem do lesa a vytvořila tak v interiéru živý obraz, který mění atmosféru v prostoru podle ročních období.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Romana Mališ Bílková, RMBA, www.rmba.cz)

CUKRÁRNA FIALKA, SUŠICE

28.02.2017
ilustrační obrázek

 

V historickém goticko-renesančním domě hoteliéra Fialky v centru Sušice kdysi bývala známá cukrárna Fialka. Investor si přál na tuto tradici navázat a nabízet zákazníkům kvalitní kávu a lahodné zákusky v krásných zrekonstruovaných prostorách bývalé prvorepublikové kavárny.

(kategorie: veřejný interiér I; autor: Ing. Šárka Zabadalová, ZABADALS s.r.o., www.zabadalova.cz; přihlašovatel: CUPEKO, spol. s r.o., www.cupeco.cz, www.cukrarnafialka.cz)

FAST-FOOD RESTAURACE COUNTRY BURGER, BRNO

28.02.2017
ilustrační obrázek

 

Zadáním klienta byl návrh konceptu pro nově vznikající značku sítě fast-food restaurací Country Burger. V pilotní provozovně v obchodním centru Letmo vznikl interiér vycházející z barevnosti již existujícího loga a ze strategie značky, která staví na poctivých lokálních surovinách.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Pavla Fandelová, KEEPLINE s.r.o., www.keepline.cz)

PHILL´S CORNER BISTRO, PRAHA

28.02.2017
ilustrační obrázek

 

Moderní bistro vzniklo v atraktivním objektu HOLPORT na rohu ulic Komunardů a Přístavní ulice v Praze. Prostor byl původně využíván jako multibrandový obchod bytových doplňků a designového nábytku.  Ten i po rekonstrukci v objektu zůstal, pouze uvolnil nejaktraktivnější nárožní část s velkými výlohami.

(kategorie: veřejný interiér I; autor: Jan Plecháč a Henry Wielgus, www.janandhenry.com; přihlašovatel: Filip Mičan, www.phillscorner.cz;)

LIVING SHOWROOM JAKUBSKÁ, PRAHA

28.02.2017
ilustrační obrázek

 

Living Showroom představuje ubytování typu bed&breakfast v samotném centru Prahy. Je ideální pro milovníky kvalitní moderní architektury a pro každého, kdo i v samotném ubytování na cestách hledá zážitek. Zároveň je to prostor originálního bytového vybavení od českých tvůrců. Tedy doslova showroom, ve kterém se žije.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Adam Rujbr, ADAM RUJBR ARCHITECTS s.r.o., www.ararchitects.cz, www.livingshowroom.cz)

VINOTÉKA ROCKWINE, BRNO

28.02.2017
ilustrační obrázek

 

V novostavbě na rušné Vídeňské ulici v Brně vznikl podnik, kde si daly vášnivé rande dobré víno s rockovou hudbou. Během realizace novostavby zde stavaři objevili pozůstatky ranně středověkého sídliště se základy vzácné rotundy. Právě kruhový půdorys sakrální stavby se stal pro architekty hlavní inspirací při tvorbě interiéru.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Martin Habina, ATELIER HABINA s.r.o., www.habina.cz)

RESTAURANT SIGNATURE, BRNO - POPŮVKY

28.02.2017
ilustrační obrázek

 

Zadáním investora bylo vytvořit restauraci, která bude funkčně rozdělena do čtyř částí: samotné restaurace, snídaňového baru, lounge a salonku. Prostor byl dispozičně vyřešen tak, aby mohl být rozdělen na jednotlivé úseky nebo spojen v jeden celek s dech beroucím interiérem. V této restauraci je prostě vše SIGNATURE.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Pavel Kříž, KOMPLITS s.r.o., www.restaurantsignature.cz)

HENRI ESPRESSOBAR, PRAHA

28.02.2017
ilustrační obrázek

 

Espressobar a prodejna kávy se nachází v historické budově Lannova paláce v centru Prahy. Hlavním přáním investora bylo vtisknout prostoru současný moderní styl a přitom respektovat charakter budovy. Industriální ráz interiéru se podařilo dosáhnout i díky kontrastně zvoleným barvám, materiálům a osvětlení.

(kategorie: veřejný interiér I; autor: Ing. Viktor Sinajský, DESIGN ATAK s.r.o, www.designatak.cz; přihlašovatel: M-CENTRUM, a.s., www.henri.cz)

RESTAURACE NA LOCHKOVĚ, PRAHA

28.02.2017
ilustrační obrázek

 

Zadáním ze strany investora bylo vytvořit z původní restaurace Na Konci novou restauraci rodinného typu s domácí kuchyní a vlastním pivovarem Na Lochkově. Jako první byly v interiéru obloženy stěny páskami z lícových cihel, které v kombinaci s kolážemi od Jitky Kopejtkové ovlivnily celkový styl restaurace.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Dana Maršálová, DANA MARŠÁLOVÁ INTERIOR, www.archilovers.com/dana-marsalova/)

KAVÁRNA S PEKÁRNOU POST CAFÉ & BAKERY, BRNO

28.02.2017
ilustrační obrázek

 

Investora inspirovalo jemu blízké Holandsko, kde se v každém městě nacházejí kavárny a pekárny propojené konceptem dobrého jídla a pití. Jeho přáním bylo přenést kousek této atmosféry do míst, kde v centru Brna dlouhá desetiletí bývala pobočka České pošty.

(kategorie: veřejný interiér I; autor: Ing. Petra Valentová, www.valentovadesign.cz; přihlašovatel: POST BAKERY, www.postbakery.cz)

HOTEL FAIRHOTEL, BRNO

28.02.2017
ilustrační obrázek

 

Hotel nedaleko brněnského Výstaviště vznikl rekonstrukcí staré průmyslové budovy. Cílem architekta bylo vytvořit funkční vnitřní prostor hotelu, který bude nejen útulný, ale i dobře zapamatovatelný pro hotelové hosty. Na přání investora byla v lobby nainstalována podsvícená onyxová stěna.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Milena Galátová, atchitektonické studio, www.galatova.cz)

KAVÁRNA CROSSCAFÉ, LIBEREC

28.02.2017
ilustrační obrázek

 

Společnost Crosscafé se rozhodla pro novou podobu interiéru svých kaváren. Architekti měli zcela volnou ruku a nechali se inspirovat aktuálními reklamními kampaněmi firmy. Vznikl tak koncept pro nové kavárny Cresscafe, který je retro, poctivý, rozmanitý, upřímný, vstřícný a svobodný.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Tomáš Hrubý s Mgr. David Marek, DL STUDIO, s.r.o., spolupráce Ing. arch. Lucie Kastnerová, www.dlstudio.cz)

MATTONI BAR NA LETIŠTI VÁCLAVA HAVLA, PRAHA

28.02.2017
ilustrační obrázek

 

Zadáním investora bylo vytvořit bar s občerstvením v příletové hale, který by byl dostupný nejen zahraničním turistům, ale i běžnému persomálu letiště. Nově vzniklý prostor měl mít i klidovou zónu pro cestující čekající na své lety. Záměrem bylo, aby se zde také vítali úspěšní sportovci, vědci nebo umělci po návratů do České republiky.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Tomáš Hrubý a Mgr. David Marek, DL STUDIO, s.r.o., www.dlstudio.cz)

BY THE WAY BISTRO, PRAHA

28.02.2017
ilustrační obrázek

 

Majitelé se rozhodli vytvořit v suterénním prostoru nedaleko pražské Náplavky nové bistro v místě, kde dříve bývaly kanceláře se sádrokartonovými podhledy. Designéra při rekonstrukci využila hlavně to, co staré domy s historií nabízejí - cihlové zdi a vysoké stropy díky kterým prostor získal větší vzdušnost a surovost.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Kristina Prokšová, KP INTERIORS, www.kp-interiors.cz)

FIREMNÍ KAVÁRNA RED CAFÉ, PRAHA

28.02.2017
ilustrační obrázek

 

Architektonické studio navrhlo pro zaměstnance pražské centrály firmy Vodafone kavárnu, která se přes oběd stává restaurací. Interiér v tlumených barvách s přírodními akcenty dokonale souzní s nabídkou kvalitních eco a fresh pokrmů. Světla, která se mohou použít i jako květináče, dokonale podtrhují originalitu celého prostoru.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Luka Križek a Ing. Radek Bláha, IO STUDIO, s.r.o., www.iostudio.cz;)

POKOJ KRÁSKA SEVERU, PYTLOUN GRAND HOTEL IMPERIAL, LIBEREC

28.02.2017
ilustrační obrázek

 

Architektka z Prahy se nechala při navrhování interiéru inspirovat místem, kde se hotel nachází. Představila si zasněžené kopce, sjezdovky, místní kuchyně a večery s dobrým vínem u krbu. Dominantou pokoje je hora Ještěd se slavným hotelem a vysílačem, jehož tvar vytváří jedinečnou siluetu nad městem Libercem.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. Marika Tafatová, STUDIO MT DESIGN, www.mt-design.cz)

REKONSTRUKCE POKOJŮ HOTELU HOFFMEISTER, PRAHA

28.02.2017
ilustrační obrázek

 

Hotel Hoffmeister se nachází pod Pražským hradem nedaleko historického centra hlavního města. Rekonstrukce části pokojů měla za cíl jejich prosvětlení, sjednocení celkového designového konceptu a modernizaci koupelen. Dispoziční řešení pokojů zůstala až na malé výjimky nezměněna.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Helena Míková, www.atelier-mh.cz; spolupráce: Anna Teresa Hamerská)

POKOJ VÁDÍ, PYTLOUN GRAND HOTEL IMPERIAL, LIBEREC

28.02.2017
ilustrační obrázek

 

V pokoji modrých odstínů byla pro architektku počáteční inspirací perličková vana. Očalounění vany a její umístění v prostoru dalo základ konceptuálního pojetí interiéru. Vana nahrazuje sedačku a je z ní možné sledovat televizi. Osvětlení je vyřešeno soustavou originálních křišťálových ověsů.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Markéta Šafferová, INTERIÉROVÉ STUDIO ING. ARCH. MARKÉTA ŠAFFEROVÁ, www.safferova.cz)

KAVÁRNA U SOBA BOBA, BRATISLAVA

28.02.2017
ilustrační obrázek

 

Zadáním investora bylo vytvořit útulnou kavárnu s domácí atmosférou ve středové části obchodního centra Slimák. Architekti se snažili vytvořit zajímavý interiér ve skandinávském stylu, který kolemjdoucí zaujme na první pohled a budou chtít posadit se na kávu nebo ochutnat raw koláček.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Tomáš Dupkala, Ing. arch. Štefan Petras, Ing. arch. Matúš Repka, Ing. arch. Pavol Ružbarský, Ing. arch. Barbora Luptáková, ENDORFINE s.r.o., www.endorfine.sk, www.ein.sk)

POKOJ GRAPHIC, PYTLOUN GRAND HOTEL IMPERIAL, LIBEREC

28.02.2017
ilustrační obrázek

 

Vzpomínky z cest inspirovaly Michala Kunce k námětu tohoto pokoje, který by se pro hosta měl stát místem, kde se na chvíli zastaví, zamyslí a odpočine si než pojede dál. Autor se inspiroval ulicemi měst a míst kde pobýval i vzkazy cestovatelů na zdech pokojů, grafitti na stěnách v průchodech či starými časopisy.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: MgA. Michal KUNC, ATELIER KUNC ARCHITECTS, s.r.o., www.atelierkunc.com; spoluautor Ing. arch. Jana Šandallová, ATELIER KUNC ARCHITECTS, s.r.o.)

RESTAURACE SĽUK, BRATISLAVA

28.02.2017
ilustrační obrázek

 

Restaurace Sľuk vznikla v budově bývalých koníren v nádherném anglickém parku se vzácnými dřevinami. Požadavkem investora bylo vytvořit bez větších stavebních zásahů univerzální interiér restaurace, která se může snadno přeměnit na prostor na prezentace či kulturní akce spojené se sousedním divadelním a baletním sálem.

(kategorie: veřejný interiér I; autor: Ing. arch. Pavol Senecký, ATELIÉR OBCHODU A CESTOVNÉHO RUCHU s.r.o., www.architekt.sk; přihlašovatel: SLOVENSKÝ ĽUDOVÝ UMELECKÝ KOLEKTÍV, www.sluk.sk)

RESTAURACE YUNIKU CHARCOAL BBQ, PRAHA

28.02.2017
ilustrační obrázek

 

Korejské barbecue bylo hlavní inspirací designérky při návrhu interiéru restaurace Yuniku. Díky speciálním stolům s odtahem nad každým z nich a červeným stěnám se hned u vchodu hosté pomyslně přenesou do pravé asijské restaurace, a to jen pár kroků od náměstí Míru.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ivana Šustrová, DESIGNIST, www.designist.cz;)

RESTAURACE MARTEN, NERATOVICE

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Restaurace Marten byla v provozu více než deset let, nyní se její majitel rozhodl přistoupit k celkové rekonstrukci interiéru, jejímž cílem bylo nalákat více hostů. Autoři vymysleli koncept originálního dispozičního řešení s různými kombinacemi typu sezení a vnesli do prostoru dekorace s lokálními motivy.
(kategorie: veřejný interiér I.; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Tomáš Hrubý a Mgr. David Marek, DL STUDIO s. r. o., www.dlstudio.cz)