TRADICE NETRADIČNĚ, PRAHA-PODOLÍ

TRADICE NETRADIČNĚ, PRAHA-PODOLÍ

 

Záměrem investora byla kompletní rekonstrukce bytu, moderní zařízení, zvětšení kuchyně probouráním do komory, velký sprchový kout a hodně úložných prostor. Ve stylovém a barevném řešení se autorky inspirovaly zaoblenými tvary v bytě, mosazným kováním a modrobílým cibulákem. Proto byla v interiéru použita hlavně modrá, bílá a okrová barva.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. Marika Tafatová, spolupráce Zuzana Teindlová, STUDIO MT-DESIGN, www.mt-design.cz)

Jedná se o byt 2+1 o ploše 70 m2 v přízemí cihlového činžovního domu z 30.let minulého století v Praze Podolí.

Záměrem investora byla kompletní rekonstrukce bytu, moderní zařízení, zvětšení kuchyně probouráním do komory, velký sprchový kout, hodně úložných prostor.

Naše práce vyžadovala citlivý přístup s ohledem ke stylu domu a původních zařízení, jako je parketová podlaha, špaletová okna, masivní lakované dveře.

Navrhly jsme malé dispoziční úpravy, velkou původní plochu předsíně jsme využily pro novou komoru, zvětšení wc a dostatek úložných prostor, zvětšení nevyhovující šířky dveří z kuchyně do obývacího pokoje, kuchyň získala okno navíc rozšířením o plochu původní komory. Kotel se zásobníkem vody a pračka byly přesunuty z koupelny do skříně, která je součástí kuchyňské linky. V kuchyni  jsou před radiátory kryty se stylizovanými otvory. Byt je vybaven inteligentní elektroinstalací, která řídí osvětlení celého bytu, vytápění a zabezpečení před nežádoucím vniknutím.

Ve stylovém a barevném řešení jsme dostaly poměrně velkou svobodu. Inspirovaly jsme se zaoblenými tvary v bytě, mosazným kováním na oknech i dveřích, modrobílým cibulkovým nádobím, který je majitelovým dědictvím. Použily jsme kombinování drobných vzorů v barvách modrá, bílá, okrová. Provázková světla i lakovaná kovová lampa nad jídelním stolem jsou ozdobou této realizace.

05.03.2020