SPOLUPRÁCE HAGER SE ČLENEM POROTY RONY PLESLEM

SPOLUPRÁCE HAGER SE ČLENEM POROTY RONY PLESLEM

 

Partnerem pátého ročníku soutěže Interiér roku je také společnost Hager, která se v oblasti vypínačů vždy orientovala na mimořádný design a kvalitní provedení. To dokládá i spolupráce se členem poroty designérem a profesorem pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové Rony Pleslem, který navrhl vypínač v rámci programu Hager Manufaktura a použil na něm klasický brus zvaný Spitzstein.

Brus Spitzstein používá Rony Plesl zejména na návrzích luxusních skleněných karaf a dóz. Malé pravidelné čtverečky jsou vybroušeny do tvaru pyramidy a vytváří tak trojrozměrný efekt navozující dojem perlivé elegance. Brus zvolil rovněž na rozměrné vázy, které se staly symbolem ocenění Interiér roku za období 2018 a které Rony Plesl navrhoval pouze pro tento ročník.

S kvalitním designem je spojena i značka vypínačů Berker, které přibyly do rodiny Hager v roce 2010. Oblíbil si je také zakladatel dnes již kultovní školy Bauhaus Walter Gropius a nadšeně je používal. Během nedávné důkladné rekonstrukce byly do budov spjatých s Bauhausem v německém Dessau vypínače Berker použity znovu. Slavný Bauhaus však nemá se značkou Berker společné jen vypínače, ale i datum narození, a to rok 1919.

Zmíněné produkty prodává Concept store MONOBRAND.

 

 

22.11.2019