SOUKROMÝ INTERIÉR (rekonstrukce)

SOUKROMÝ INTERIÉR (rekonstrukce)


BAUGRUPPE – TŘÍPODLAŽNÍ VILA PRO TŘI RODINY, PRAHA

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Tři rodiny spojily své síly a zakoupily vilu před rekonstrukcí nedaleko stanice metra. Autoři navrhli v každém podlaží zcela individuální byt pro jednu rodinu. Místo sklepa vznikly společné prostory prádelny, technického zázemí, společná klubovna a také sklepy. Byty odrážejí osobitý životní jazyk jednotlivých rodin, vše ale v rámci ducha domu samotného.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Jakub Filip Novák, Daniela Nováková Baráčková, Barbora Jelínek, Martin Hlusička, NO ARCHITECTS s.r.o., www.noarchitects.cz)

DŘEVOSTAVBA VE STODOLE, LOUBÍ

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Původním záměrem bylo postavit novostavbu vedle stodoly. Ten však nebyl úřady schválen, a proto byla dřevostavba vyřešena vestavbou do zadní části stodoly. V prostoru původního mlata vznikl přirozeně obytný prostor s otevřeným ohništěm. Moderní udržitelný interiér se tu snoubí s původní stavbou, respektuje minulost a je současně provázaný s přítomností.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Martin Kalhous, Adam Jirkal, Jerry Koza, Tomáš Kalhous, ATELIER SAD s.r.o., www.ateliersad.cz)

APARTMÁNY V DOMĚ FRANZE KAFKY, PRAHA

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Nový design  interiéru vychází z elegance budovy samotné. Fantazie o Kafkovi se protíná s patinou doby a kontrastem živosti a neživosti. Velkorysé dispozice bytů jsou doplněny jemným detailem dřevěného deštění. Interiéry v sobě snoubí klasické a moderní prvky, jemnost a dekadenci, honosnost a útulnost.

(kategorie: rekonstrukce; autor: Denisa Strmisková, DENISA STRMISKOVÁ STUDIO, www.denisastrmiskova.com, ERBAUT ARCHITEKTUR, ANTA, spol. s r.o., přihlašovatel: MONOBRAND s.r.o., www.monobrand.cz)

HORSKÝ APARTMÁN

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Zadáním bylo vytvořit usprostřed krásné horské krajiny apartmán, který uchová atmosféru horské chalupy, ale zároveň nabídne komfort moderního bydlení. Důraz byl kladen na řešení velkorysého obývacího prostoru s kuchyní, krbem a pracovnou. Horskou atmosféru dotvářejí použité materiály – fošny s krajinami, trámy s puklinami, hrubé a patinované kovy, apod.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Barbora Škorpilová, MIMOLIMIT s.r.o., www.mimolimit.cz)

TŘI V JEDNOM, PRAHA

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Kuchyně, jídelna a obývací pokoj v průchozí místnosti o výměře 20 m2. Takové bylo téměř neřešitelné zadání, které si vyžádalo radikální koncept v podobě absolutního minimalismu. Řešení spočívá v jediném kusu nábytku, který obsahuje všechny potřebné funkce a prvky.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. David Neuhäusl, Ing. arch. Matěj Hunal, NEUHÄUSL HUNAL, www.neuhauslhunal.cz)

LOFT WITH LOVE, PRAHA

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Zadání rekonstrukce bylo jasné – vytvořit loft, který by ctil industriální charakter původního holešovického pivovaru. Návrh tohoto otevřeného, do detailu promyšleného, prostoru byl inspirován představou klienta o původní podobě budovy. Loft tak nabízí možnost moderního bydlení pevně ukotveného v historii.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: akad. arch. Vít Máslo a dipl. arch. David R. Chisholm, spolupráce Ing. arch. Evžen Dub, Ing. arch. Gabriela Sekyrová, Ing. arch. Nela Niederle, CMC ARCHITECTS a.s., www.cmca.cz)

LOFTOVÝ BYT S KRUHY V BRATISLAVĚ

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Původní stav po letech používání už neodpovídal potřebám rodiny, při rekonstrukci bylo nutné zajistit, aby byl prostor maximálně využit, aby se otevřel a aby vznikly nové úložné prostory. V denní části bytu vznikl multifunkční prostor, který je snadno upravitelný. Je ucelený, ale přitom interiér člení a definuje.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Mgr.art. Richard Kilo a Ing. arch. Matej Honč, KILO HONČ, s.r.o., www.kilohonc.com)

VINOHRADSKÝ BYT PRO MLADOU RODINU, PRAHA

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Interiér vznikl spojením dvou bytů. Celá dispozice byla zcela pozměněna, z původních prvků zbyla jen okna. Kromě chodby a koupelen se autoři vrátili na celé ploše bytu ke dřevu. Stěny i strop jsou v hlavní obytné části pokryty stěrkou, jejíž struktura se podobá staré omítce. Bílá barva je v elegantně laděném interiéru doplněna světlejšími i tmavšími odstíny šedé.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Klára Valová, Ing. arch. Eva Mohylová, SMLXL s.r.o., www.smlxl.cz)

BYT S ARKÝŘEM, PRAHA

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Dominantou bytu v secesním domě na Starém Městě je nádherné arkýřové okno. Zadáním investora bylo vytvořit reprezentativní byt s jednou ložnicí na občasné obývání. V bytě zůstalo velké množství původních prvků, které byly při rekonstrukci znovu objeveny a citlivě nakombinovány s replikami.

(kategorie: rekonstrukce; autor: Ivanka Kowalski, ATELIÉR IVANKA KOWALSKI s.r.o., www.ivankakowalski.com, přihlašovatel: MONOBRAND s.r.o., www.monobrand.cz)

BYT M13

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Původně uzavřený byt autoři propojili se zahradou tím, že snížili parapety oken až na úroveň podlahy. Centrálním prvkem bytu je netradičně pojatá kuchyně s ostrůvkem. Barevnost interiéru je postavena na poctivé materialitě základních prvků – kontrastu bílých stěn a dubové podklahy v kombinaci s temným odstínem zelené kuchyně.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Andrej Olah, Ing. arch. Filip Marčák, spolupráce Ing. arch. Jana Filipková, Ing. arch. Matej Kurajda, GRAU, www.grau.sk)

HÁJOVNA V SEVERNÍCH ČECHÁCH

06.03.2020
ilustrační obrázek

 

Uprostřed lesů na severu stojí hájovna, která je krásnou ukázkou dobové architektury. Interiér ovlivnily koníčky nového majitele, který je vášnivý myslivec a lovec. V rámci celkové rekonstrukce zůstal pouze skelet domu bez oken a dveřních výplní v původní podobě. Interiér prošel kompletní renovací.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Monika Lněničková, MIRAMARI DESIGN – PRAGUE s.r.o., www.miramari.cz)

INDUSTRIÁLNÍ LOFTOVÝ BYT PRO MLADÉHO MUŽE, BRNO

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Majitel bytu, mladý úspěšný muž, měl jasné zadání. Představoval si industriální pánský byt, ze kterého bude cítit jeho životní styl a záliby – golf, motorky, dobrý rum. Jelikož má rád historické předměty, objevuje se tu i pár zrenovovaných kousků starého nábytku. Významným prvkem v interiéru je sedací souprava ve stylu anglického gentlemana.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Nikola Pástorová, ARCHAMI, www.archami.cz)

STAROMĚSTSKÝ PENTHOUSE, PRAHA

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Moderní neokázale luxusní a elegantní byt s velkorysým společenským prostorem vznikl ve dvou patrech v podkroví činžovního domu na Starém Městě. Obývací pokoj je vertikálně otevřen přes horní podlaží do krovu, aby se umocnila velkorysost a vzdušnost prostoru. Interiér byl navržen v utlumené černo-bílé barevnosti.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ivanka Kowalski, ATELIÉR IVANKA KOWALSKI s.r.o., www.ivankakowalski.com)

ŠPETKA ASIE NA ŽIŽKOVĚ, PRAHA

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Atmosféra rekonstruovaného typického prvorepublikového bytu se na přání majitelky měla nést v duchu etno a boho stylu dohromady. V novém interiéru se nakonec česká elegance začátku 19. století prolnula s trochou Asie a vznikl moderní, nadčasový a neokázalý luxusní byt v pastelových tónech v kombinaci s luxusními materiály.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Iva Hájková, www.ivahajkova.cz)

BYT V KLASICKÉ VRŠOVICKÉ ZÁSTAVBĚ, PRAHA

06.03.2020
ilustrační obrázek

 

Rekonstrukce bytu ve Vršovicích byla pojata komplexně, protože od své výstavby zůstal prakticky nezměněn. Slouží majitelům při jejich návštěvách Prahy, kam jezdí za prací. Dispozice 2+1zůstala nezměněna, ale byt se stal vzdušnější a opticky prosvětlenější.  Materiály byly voleny tak, aby působily nadčasově.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Kateřina Čábelková, BRUNETTI DESIGN, www.brunetti.cz)

BYT S ODDĚLENOU DENNÍ A NOČNÍ ZÓNOU, BRATISLAVA

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Při návrhu interiéru bylo hlavním požadavkem vytvoření vzdušného moderního prostoru v minimalistickém designu, který bude odrážet současné trendy bydlení. V bytě bude po rekonstrukci bydlet mladá rodina. Záměrem architekta bylo vytvořit samostatné denní a noční zóny pro nerušený rodinný život.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Marek Abramovič, ABRAMA ARCHITEKTI, s.r.o., www.abrama.sk)

IN 13, PRAHA

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Při rekonstrukci bytu s nádherným výhledem na celou Prahu bylo záměr vytvořit bydlení pro mladou rodinu, dobře rozčlenit obytný prostor na jednotlivé zóny a vytvořit dostatek úložného prostoru. Hlavní prostor o ploše 53 m2 byl otevřen průhledům a následně jemně rozčleněn na kuchyni s jídelnou, lavici s knihovnou, obývákovou část s pohodlným gaučem a pracovnu.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: MgA. Markéta Zdebská, Marek Žáček, BY ARCHITECTS, spol. s r.o., www.byarchitects.cz)

BYT V HISTORICKÉM JÁDRU PRAHY

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Byt se nachází v srdci Starého Města v secesním domě, jehož charakter se propisuje i do interiéru skrz okna a vnitřní dveře v původním historickém vzhledu a vysoké stropy. Do velkorysého obytného prostoru jsou přiznaně vloženy minimalistické prvky interiéru zdůrazněné tmavou barvou.

(kategorie: rekonstrukce; autor: Ing. arch. Markéta Bromová, www.marketabromova.cz a Ing. arch. Lenka Míková, www.lenkamikova.com, přihlašovatel: LENKA MÍKOVÁ ARCHITEKTI s.r.o., www.lenkamikova.com)

BYT V CIHLOVÉM DOMĚ VE VRŠOVICÍCH, PRAHA

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Byt ve čtvrtém patře historického činžovního domu s vysokými stropy, špaletovými okny a výhledem do úzkých ulic Vršovic nabízel obrovský potenciál, který investorka se smyslem pro detail vycítila ještě před rekonstrukcí. V interiéru převažuje bílá barva a světlé tóny, které jsou v kontrastu s šedým boxem kuchyně s ještě tmavším ostrůvkem.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Barbora Jandová a Ing. arch. Karolína Röschl, BÁRKA, www.atelierbarka.cz)

DŮM PRO MLADOU RODINU

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Dobře zabydlený dům již provozně nevyhovoval potřebám čtyřčlenné rodiny, která se rozhodla pro nové, komfortní a nadčasové bydlení. Díky změně dispozice vznikl interiér založený na hmotové čistotě a jednoduchosti, který nepodléhá aktuálním trendům a je nadčasový. Většina vybavení je atypicky vyrobena, což umožňuje pracovat s celým prostorem.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Petr Holada, DE.FAKTO CZ, www.defakto.cz)

BYT PRO DVA V CENTRU PRAHY

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Mladý pracující pár se rozhodl pro rekonstrukci bytu 3+kk v centru. Celkový návrh interiéru se snažil o propojení tradičního a moderního tak, aby vznikl nadčasový, krásný a funkční výsledek. Dominantním prvkem architektonického návrhu bylo vybrat jednu barvu, která celý byt propojí. Petrolejová barva se snaží udržet koncept původního funkcionalistického domu.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Aneta Dvořáková, www.anetadvorakova.cz)

NOVÉ USPOŘÁDÁNÍ JIŽ PROPOJENÝCH BYTŮ, PRAHA

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Rekonstrukce probíhala ve dvou bytech ve Vysočanech. Ty byly propojeny již původním majitelem, nyní však bylo nutné vyřešit zejména dispoziční řešení, které životu rodiny se dvěma malými dětmi nevyhovovalo. Celému interiéru dominují šedé a modré dýhy s černým velkoformátovým obkladem, který je v koupelnách doplněn o betonové stěrky.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. et Ing. arch. Lukáš Janout, www.lukasjanout.cz)

ELEGANTNÍ BYT V DEJVICÍCH, PRAHA

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Nedaleko rušné Evropské ulice vznikl nový byt pro elegantní manželský pár se dvěma malými syny. Investoři kladli velký důraz na praktičnost a dostatek úložného prostoru. Hlavním materiálem, který se propisuje celým bytem, je dubové dřevo. V kombinaci se světlými barvami působí klidným a elegantním dojmem.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. BcA. Kristýna Šimoník, spolupráce Ing. arch. Zdeněk Šimoník, PhD., ŠIMONÍK ARCHITEKTI s.r.o., www.simonikarchitekti.cz)

RODINNÝ DŮM SMRKOVÁ

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Do rekonstrukce dvoupodlažního domu se odrazila vášeň majitele – je sběratelem umění a vlastní galerii. Umění je nedílnou součástí nejen jeho života, ale i domu. Stává se doslova dominujícím prvkem domu. Autoři se rozhodli vytvořit neutrální podklad, na kterém vynikne všechno bohatsví, které má majitel ve svých sbírkách.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Radka Valová, Ing. arch. Petr Vlach, OOOOX s.r.o., www.oooox.com)

ASERTIVNÍ BYT V KARLÍNĚ, PRAHA

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Investorka koupila mezonet a sama provedla část rekonstrukce. Autoři řešili obývací prostor s jídelním koutem, koupelny, hernu a ložnici pro dítě v podkroví. Za hlavní dějovou linku si zvolili nadčasovost, mládí, lehký industriál a hodně hravosti. Interiér v neutrálních barvách byl vhodně doplněn dekorem dřeva a pečlivě vybranými doplňky.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Mgr. Vladan Běhal, VLADAN BĚHAL DESIGN, www.vladanbehaldesign.cz)

GOLDEN HOUSE, PRAHA

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Při vytváření dispozic čtyřpodlažní vily v rezidenční části Prahy byl kladen důraz na otevřenost a vzdušnost. Investor si přál vytvořit moderní, luxusní, světlý, vzdušný a přitom útulný dům pro rodinné bydlení. Materiály jsou v interiéru použity neovyklým způsobem: stěrka na podlaze a dřevo v hojné míře na stěnách, někdy i na stropě.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ivanka Kowalski, ATELIÉR IVANKA KOWALSKI s.r.o., www.ivankakowalski.com)

DEJVICKÝ BYT ČÍSLO 5, PRAHA

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Díky dřívější spolupráci ponechal investor autorům zcela volnou ruku při rekonstrukci přízemního bytu s klasickou dispozicí ve velmi špatném stavu. Volba barevnosti a materiálů byla zvolena záměrně kontrastní, tedy dubové parkety v kontrastu s betonovou deskou stolu, jemné bílé štuky a rozety, které vyniknou právě u černé kuchyně.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Alžběta Vrabcová, spolupráce Lukáš Juřina, DMAE ARCHITECTS s.r.o., www.dmaearchitects.com)

GREEN HOUSE – DŮM S ATELIÉREM NA MORAVĚ

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Designér se rozhodl zrekonstruovat objekt bývalé stodoly pro bydlení a práci. Vznikly dva domy, které se navzájem respektují.  Celým prostorem prostupuje pohyb vytvářený světlem a stíny díky tomu, že dům je v bezprostřední blízkosti přírody a stromů. Pečlivě vybírané zařízení a doplňky podtrhují atmosféru moderně zařízeného interiéru.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Radek Leskovjan, DESIGNER RADEK LESKOVJAN, www.radekleskovjan.com)

STATEK V JIŽNÍCH ČECHÁCH

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Rekonstrukcí obytné části statku se rodina investora snažila zachránit objekt po stavební stránce, zachovat atmosféru a ducha domu a zároveň zajistit komfort, který v domě z 19. století chyběl. Při zařizování interiéru bylo dbáno na využití mnoha původních prvků, kusy nábytku byly zrenovovány a některé části použity v nábytku novém.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Petra Kocourková, MOOZA ARCHITECTURE, www.mooza-arch.cz)

VINOHRADSKÝ BYT S PŘÍRODNÍMI MOTIVY, PRAHA

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Jelikož se byt nachází v domě ze třicátých let a mnoho věcí zde bylo původních, bylo od začátku jasné, že celková rekonstrukce pozmění i samotnou dispozici bytu. Cílem bylo utvořit velkorysý hlavní obytný prostor. Design interiéru byl ovlivněn oblibou investora pro přírodní dřevěné povrchy a interiérovou zeleň.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. David Dvořák a Ing. arch. Vojtěch Hybler, ARCHPORT s.r.o., www.archport.cz)

PODKROVNÍ BYT NA VINOHRADECH, PRAHA

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Cílem autorů bylo vytvořit byt s moderním interiérem, který bude mít potenciál sloužit po generace. Důležité bylo, aby kombinace původních materiálů a současných trendů působila věrohodně a pozitivně. Materiály byly vybírány tak, aby odkazovaly do minulosti. Vznikl světlý otevřený prostor, který byl na přání investorky pojat v minimalistickém stylu.

(kategorie: rekonstrukce; autor: Ing. Iva Hájková, www.ivahajkova.cz, přihlašovatel: MONOBRAND s.r.o., www.monobrand.cz)

EKLEKTICKÝ BYT NA VINOHRADECH, PRAHA

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Navrátit ztracenou noblesu  bytu z hlediska dispozice i estetickéhoztvárnění bylo hlavním cílem autorky. Současně měl byt odpovídat nárokům a požadavkům moderní domácnosti. Interiér bytu je řešen tradičně a nadčasově. Eklektické ztvárnění se stalo přirozeným vztahem mezi autorkou a klienty.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Adéla Křížková, www.adelakrizkova.cz)

BYT S VÝHLEDEM DO PARKU, BRNO

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Těžištěm bytu v histrorickém domě v centru města je prostorná nárožní místnost s kuchyní, které dominuje arkýř. Zadáním bylo vytvořit soudobý, čistý, vzdušný a moderní interiér, který by podtrhl charakter domu. Barevně byly zvoleny světlé tóny, převážně kombinace bílé a dekoru dřeva, které byly oživeny sytějšími barvami.

(kategorie: rekonstrukce; autor: Ing. arch. Petr Klaška, www.aaye.cz a Ing. arch. Anežka Papoušková, www.arch77.cz, přihlašovatel: AAYE a LE BON, spol., www.aaye.cz, www.lebon.cz)

REKONSTRUKCE ČÁSTI RODINNÉHO DOMU NA VENKOVĚ

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Částečná rekonstrukce domu se věnovala vstupním prostorům, jídelně a kuchyni. Přáním klienta byl nadčasový minimalistický prostor, který bude působit útulně a a pohodlně. Díky omezené ploše bylo nutné využít každý centimetr. Interiér je laděn do odstínů bílé a černé, vhodně doplněné o dřevo objevující se na podlaze a obkladu stěn.

 (kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Adéla Bačová, ADÉLA BAČOVÁ DESIGN, www.adelabacova.com)

PŘESTAVBA BYTU NA MANINÁCH, PRAHA

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Přáním investora bylo zbavit se meruňkově zelené kuchyně, skříněk a rušící výmalby. Tato malá úprava se postupně rozrostla na celý koncept bytu. Rekonstrukce vizuálně i esteticky propojila funkční zóny bytu, který neměl být minimalistický, ale plný života. Materiálový výběr byl zúžen na dřevo a keramiku, barevně na černou a bílou.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Kornélia Faklová, www.faklova.com a Karel Goláň, www.crea-tura.com)

BYT ODVÁŽNÉ CESTOVATELKY

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Majitelka bytu si přála vytvořit novou dispozici interiéru, více otevřít kuchyni do obývacího pokoje, vytvořit dvě koupelny, samostatný pokoj s šatnou, apod. Jednalo se tedy o velkou změnu u bytu s původně třemi průchozími pokoji ve starém činžovním domě. Dekoraci tvoří nábytek, obrazy a další předměty, které si klientka přivezla ze svých cest.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch Šárka Linhartová, STUDIO ŠÁRKA LINHARTOVÁ, www.studiosarkalinhartova.cz)

 

ZCELA NOVÝ DŮM NA VELESLAVÍNĚ, PRAHA

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Dům stál ve zbytcích bývalé dělnické kolonie, byl malý, nízký, vlhký a nekvalitně postavený. Jednalo se tedy o kompletní rekonstrukci, která místy vypadala jako by se stavěl dům nový. Interiér domu je velmi střídmý a nese se v moderním duchu, dominuje bílá barva v kombinaci s odstíny béžové a šedé.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Kryštof Šulc, ATELIER.., www.architecture.cz)

ATYPICKÝ MEZONETOVÝ BYT V PODOLÍ, PRAHA

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Byt vyniká svým půdorysným tvarem, stavební konstrukcí a dnes již netradičním vstupem z venkovní pavlače. Klienti si přáli rekonstrukci a úpravu dispozice, aby prostoru navrátili jeho plnou funkčnost. V interiéru bílé barvy a světlých tónů vynikají původní konstrukce v surovém povrchu a tyrkysový akcent.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Klára Valová, Ing. arch. Eva Mohylová, SMLXL s.r.o., www.smlxl.cz)

BLACK AND WHITE KUCHYNĚ VE FUNKCIONALISTICKÉ VILE

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Kuchyňská část vily byla ještě po původních majitelích  a již nevyhovovala současným nárokům na moderní bydlení. Cílem bylo vytvořit kuchyni s jídelním koutem, kde se bude scházet rodina, bude funkční, ale nijak výrazná. Inspirací se autorce stala nádherná bílá mramorová podlaha a černé kovové rámy oken.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. Michala Michnová, MM ATELIER, www.mm-atelier.cz)

BYT H, BRATISLAVA

06.03.2020
ilustrační obrázek

 

Byt v centru metropole v sobě odráží ducha okolních prvorepublikových domů s vysokými stropy a převládající osovou enfiládou. Obývací pokoj byl při rekonstrukci zvětšen o bývalý pokoj pro služku. V interiéru převažuje bílá barva doplněná o barevný akcent kuchyňského pultu a jasanu na světlé terazzo podlaze.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Andrej Olah, Ing. arch. Filip Marčák, spolupráce Ing. arch. Jana Filipková, Ing. arch. Matej Kurajda, GRAU, www.grau.sk)

PODKROVNÍ BYT NA VINOHRADECH, PRAHA

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Půdní vestavba je koncipována jako mezonetový jednoprostorový byt s otevřenou dispozicí ve velkorysém stylu. Ve spodní úrovni je obytný prostor s kuchyní, jídelnou a soukromým wellness. Ve druhé úrovni je situována ložnice s koupelnou. Výtvarné pojetí je inspirováno skandinávskými interiéry, barevné schéma je tak zcela záměrně jednoduché a nadčasové.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Tibor Csukás, www.csukas.com)

BYT S VÝHLEDEM NA VLTAVU, PRAHA

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Smíchovský byt v domě po celkové rekonstrukci se nachází ve staré zástavbě, má krásný výhled na řeku a prostorný interiér s vysokými stropy. Zadáním od investora bylo vytvořit reprezentativní byt s dvěma ložnicemi pro občasné obývání. V interiéru byly použity kvalitní nadčasové materiály a tlumené odstíny studených barev v kombinaci s přírodním dřevem.

(kategorie: rekonstrukce; autor: Zuzana Tomčíková, GIGA-LINE s.r.o., www.gigaline.cz, přihlašovatel: MONOBRAND s.r.o., www.monobrand.cz)

RODINNÝ DŮM BABICE U ŘÍČAN

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Interiér domu byl zrekonstruován tak, aby odpovídal současnému trendu způsobu bydlení. Došlo i ke změně dispozičního řešení původního domu z 90. let. Přízemí bylo sjednoceno a propojeno, vznikl velkorysý obytný prostor s krbem ve světlých odstínech. Horní patro zůstalo vyhrazeno pro noční zónu domu.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: MgA. Dita Héderváry, JD HOME DESIGN, www.bytovyarchitekt.cz)

BYT S VÝHLEDEM

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Klienti jsou vášnivými čtenáři, rádi tráví čas u jídelního stolu, třeba se sklenkou vína v ruce. Rádi hostí návštěvy, někdy velmi početné. Autorky se snažily provzdušnit interiér bytu a vytvořit dostatek prostoru pro všechny členy rodiny, pro návštěvy i pro knihy. Jemné zelené tóny v bytě podporují klidovou atmosféru celého místa.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Lucia Horkavá, Ing. arch. Tereza Stambolijská, MgA. Aleksandra Sikora, NOJA, www.nojaatelier.cz)

GARSONKA JAKO OBČASNÉ ÚTOČIŠTĚ, PRAHA

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Neutěšený stav původní garsonky dal prostor k tomu, že se na ničem, co v bytě zůstalo, nemuselo lpět. Zadáním bylo zrekonstruovat byt pro potřeby rodinné firmy tak, aby ho členové rodiny s přáteli mohli používat při pracovních či kulturních návštěvách metropole. Vznikl moderní funkční prostor v přírodních odstínech v kombinaci s neutrálními barvami.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Renata Pápai, DESIGNDOMA.CZ, www.designdoma.cz)

TRADICE NETRADIČNĚ, PRAHA-PODOLÍ

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Záměrem investora byla kompletní rekonstrukce bytu, moderní zařízení, zvětšení kuchyně probouráním do komory, velký sprchový kout a hodně úložných prostor. Ve stylovém a barevném řešení se autorky inspirovaly zaoblenými tvary v bytě, mosazným kováním a modrobílým cibulákem. Proto byla v interiéru použita hlavně modrá, bílá a okrová barva.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. Marika Tafatová, spolupráce Zuzana Teindlová, STUDIO MT-DESIGN, www.mt-design.cz)

NÍZKONÁKLADOVÁ REKONSTRUKCE BYTU V RADOTÍNĚ, PRAHA

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Zrekonstruovaný byt vznikl v části rodinného domu, která původně sloužila jako místnost pro zahradní příslušenství. Byt byl od začátku budován ke krátkodobým pronájmům pro dvě osoby. Důraz byl kladen na kvalitní povrchy a materiály. Dominantou interiéru se stalo točité schodiště doplněné o jednoduchou síť z přírodních lan místo zábradlí.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch Lucie Burešová)

VIROC VINKL VINTAGE – BYT V MICHLI, PRAHA

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Zadání od investora se sestávalo z jeho oblíbených materiálů - betonu, kamene, dřeva a také oblíbeného architekta Carla Scarpy. Kladl velký důraz na praktičnost, která je u menších bytů nutností. Autor se snažil využít některé ze stávajících prvků, ale při rozsahu této šetrně provedené rekonstrukce se na mnoha místech vše řešilo od samého začátku.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: MgA. Lubomír Čermák, LC DÍLNA, www.lcdilna.cz)

BYT S OBLÁČKEM, HRADEC KRÁLOVÉ

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

V činžovním domě ze 30. let byly rekonstruovány čtyři byty za účelem nájemního bydlení. V jednom z bytů vznikl díky změně dispozice a vysoké míře prosvětlení 70ti metrový loft. Ve středním traktu je umístěna zrcadlová stěna, která odráží obláček na stropě, soudobou a jednoduchou alternativu ke štukové výzdobě podhledu.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: MgA. Anna Svobodová a Ing. arch. MgA. Ondřej Blaha, ATELIER SVOBODOVÁ BLAHA, www.svobodovablaha.com)

BYT V PODHRADÍ, PRAHA

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Pohodové a snové místo, které nebude sloužit k trvalému bydlení ani na krátkodobé pronájmy. To bylo zadání ze strany investora k vytvoření nového interiéru bytu v domě ze 17. století s krásným výhledem na celé město a Petřínské sady. Vznikl tak interiér plný jemných, světlých barev s výraznými akcenty modré až tyrkysové barvy.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Zuzana Schubertová, EPES RÁDES, s.r.o., www.epesrades.cz)

SOUKROMÝ APARTMÁN, ŠPINDLERŮV MLÝN

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Klienti z metropole vždy snili o horském apartmánu v Krkonoších, kde by mohli trávit víkendy s přáteli a užívat si přírody. Koncept jejich interiéru je navržen v souladu s místní přírodou. Černé doplňky tento koncept podtrhují. Designovým prvkem v obývacím pokoji jsou závěsná světla z ručně foukaného skla.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. Dáša Laušmanová, ROSSY DESIGN s.r.o., www.rossydesign.cz)

TŘI PRO TŘI, OLOMOUC

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Klienti koupili třípokojový investiční byt a požadovali po autorce nadčasové řešení interiéru k pronájmu s otevřenou funkční dispozicí, která je založena na maximálním propojení celého prostoru bytu. Ten je navržen v nadčasové kombinaci přírodního dubu, matné bílé, jemně šedé a antracitové.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. Zuzana Staňková, PROJEKČNÍ ATELIÉR ZUZI s.r.o., www.atelier-zuzi.cz, www.design-zuzi.cz)

LEHKÝ, VZDUŠNÝ A SVĚTLÝ BYT 2+1 V HOLEŠOVICÍCH, PRAHA

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Zásadní pro návrh interiéru na ploše 45 m2 byla volnost, lehkost, možnost se nadechnout a nechat působit prostor velkoryse, jak jen to bude možné. Díky tomu je při pohledu od vstupu do bytu vidět rovnou do hlavního obytného prostoru. Klienti se rozhodli investovat do několika solitérních dekorací, které se v budoucnu budou stěhovat s nimi.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Magda Palečková, www.paleckova-palecek.cz)

RODINNÝ DŮM, REBEŠOVICE

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Požadavkem investorů byl redesign obývacího pokoje, kuchyně, ložnice a chodby. Vzhledem k omezenému rozpočtu se autorka inspirovala ve stylu Provence a dala starému nábytku nový svěží nádech. Soustředila se na výběr doplňků, které podtrhly autenticitu celého projektu.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Lucie Volfová, VOLFOVADESIGN, www.volfovadesign.cz)

 

BAROKNÍ SÝPKA SOKOLNICE - MEZONET

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

V historické budově původní sýpky nedaleko Brna se zrodil projekt Domov s duší. Skrze 21 zcela originálních bytů se podařilo propojit historickou majestátnost s nejnovějšími technologiemi. Interiér mezonetu je vybaven designovým nábytkem a velkým množstvím uměleckých děl od uznávaných autorů.

(kategorie: rekonstrukce; autor: Jolana Zouharová, BAROQUE LOFT s.r.o., www.domovsdusi.cz, přihlašovatel: AC REAL, s.r.o., www.acreal.cz)

SUTERÉNNÍ BYT V SECESNÍ VILE

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Investorka si zakoupila byt, jehož dispozice byla nakonec zcela změněna tak, aby vzniklo příjemné bydlení pro mladý pár. Úpravy daly vyniknout detailům secesní vily. Původní arkýř byl oděn do nové modré barvy a stal se právoplatnou součástí celého prostoru. Zbytek interiéru byl navržen ve světlých tónech v kombinaci s barvou dřeva.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Zdeněk Daniel, www.zdenek-daniel-architekt.webnode)

 

NOVÝ OBÝVACÍ POKOJ VE VYŠKOVĚ

05.03.2020
ilustrační obrázek

 

Obývací pokoj byl součástí postupné rekonstrukce prostorného bytu 4+kk ve Vyškově, kdy prvními dvěmi kroky byl dětský pokoj a předsíň. Zadáním investora bylo vytvořit útulný, vzdušný, moderní a elegantní obývací pokoj včetně jídelního koutu pro čtyři osoby. Tónované skleněné příčky, které dělí jednotlivé zóny v místnosti, podtrhují harmonii celku.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Veronika Ševčíková, VERONIKA MYSLÍ, www.veronikamysli.cz)