SHOWROOM S DUCHEM STARÝCH ČASŮ, ZNOJMO

SHOWROOM S DUCHEM STARÝCH ČASŮ, ZNOJMO

 

Bytová designérka ráda kombinuje starý a zrenovovaný nábytek s novými kousky, které pak společně zakomponuje do navrhovaných interiérů. Tak vznikla vize vytvořit si vlastní showroom v reálném bytě 2+1, kde může vystavit svoji práci a ukázat klientům vše, co jim je schopna nabídnout. Na stěnách je pak vystavena autorčina vlastní abstraktní tvorba.

(kategorie: Veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Lucie Volfová, VOLFOVÁ DESIGN s.r.o., www.lucievolfova.cz)

Jako inovativní bytová designérka a návrhářka specializující se na nestárnoucí trend, upřednostňující zakomponování starého, zrenovovaného nábytku v kombinaci s novým, jsem vytvořila s touto vizí svůj showroom, který má ducha starých časů.

Mé interiéry jsou originální, doladěné do posledního detailu, především vytvořené ze starých věcí! Z toho, co je! Neplýtvám, udržitelnost zdrojů je pro mne pár let již prioritou.

Smyslem mého showroomu bylo ukázat, v reálném bytě 2+1 pro mé klienty moji práci. Co vše jsem schopna jim nabídnout. Také je možnost na mém e-shopu veškerý nábytek si zakoupit.

Mimo to, že jsem designérka, jsem také malířka abstraktní tvorby. Maluji obrazy, kterými jsem také doplnila showroom a na místo tapety často používám malby. Celkový koncept showroomu je tedy jedinečný, od sedačky, která je také z mé tvorby a mnou navržená.

Stejný design látky byl pak použit i na starém čelu postele, který můj čalouník přečalounil. Všimněte si detailu například lustru, který je tvořen z vnitřní tapety, kde jsem se stejným design snažila vytvořit i na stěně za postelí svým dílem. Vnější látka na lustru pak použita na závěsech.

Největší výzvou při tvoření celkového konceptu bylo pro mě vytvořit z toho, co bylo…, například v chodbě zrcadlo a věšák je z bytu, který byl k vyklizení z pozůstalosti, sbírala jsem jednotlivé kousky nábytku, zrestaurovala je ve spolupráci s mým restaurátorem a až jsem je měla, vytvořila jsem celkový koncept do posledního detailu mého nového showroomu.

Doplnila pak mojí kolekcí sedačky, mými obrazy a také novými mramorovými stolky, které jsem také navrhla. Ale zde je možné mramorové desky použit na staré konstrukce. Jinak je v podstatě vše zrenovované, včetně kuchyňské linky. Kde jsem nechala odmontovat vrchní skříňky a nechala přetřít stávající dvířka ekologickými barvami od Little Greene, doplnila tapetou v anglickém stylu, která má také svůj příběh a je navržena dle pozůstalostí, které byly nalezeny v 18 století v jednom dětském domově.

Veškeré doplňky pak včetně porcelánu jsem pořídila také v bazaru.

V celém bytě jsem také nechala odstranit dveře, které zbytečně zavazel Mimo wc a koupelnu.

Smyslem celé mé vize a práce je také mé motto: ,,Z obnovitelných zdrojů,  jedinečným designem k lepšímu životu’’

05.04.2021