PEKÁRNA TRŽIŠTĚ, PRAHA

PEKÁRNA TRŽIŠTĚ, PRAHA

 

Nově vzniklé prostory pekárny v kancelářské budově Entreprise na Pankráci doplnily nabídku služeb v celém administrativním areálu. Výhodou pekárny je její přístupnost a viditelnost z venkovního parteru. Na relativně malém prostoru nabízí pekárna jak prodej, tak krátkodobé posezení u kávy a občerstvení. Tomu je přizpůsoben i design prostoru.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Lukáš Janáč, YUAR s.r.o., www.yuar.eu)

Nově vzniklé prostory pekárny v kancelářské budově Enterprise na pražské Pankráci doplnily nabídku služeb v celém administrativním areálu. Výhodou pekárny je její přístupnost a viditelnost z veřejného parteru.

Pekárna či tržiště, jak je prostor také nazýván, dokáže na svém relativně malém prostoru nabídnout jak prodej, tak krátkodobé posezení u kávy a občerstvení. Odehrává se zde  výroba produktů zákazník tak může vše sledovat.

Tomu je přizpůsoben design prostoru. Pekařský a obslužný pult tvoří dvě dominanty prostoru, zároveň tvoří bariéru mezi zaměstnanci a zákazníky. Při stěnách a při fasádě jsou rozmístěny police.

Hlavním materiálem jsou cementové dlaždice s ornamentem umístěné na podlaze a na kvádrech pultů. Doplněné jsou lesklými keramickými obkladačkami a tvarovkami na soklech a na zdi. Police jsou tvořeny kovovým rastrem s dřevěnými plochami. Pozadí tvoří přírodní betonové zdi. Podhled je přiznaný a vše zaklápí v tmavé barvě.

Nejdůležitější jsou zde ovšem voňavé dobroty.

29.02.2020