KARE CAFÉ V PRAZE

KARE CAFÉ V PRAZE

 

Za pouhé tři měsíce se podařilo vytvořit moderní prostor, ve kterém je provozován nejen showroom designového nábytku, ale zároveň i útulné café.
(kategorie: veřejný interiér I.; autor: Ing. arch. Eva Martincová; přihlašovatel: ZFP Interiors, s. r. o., www.kare-cafe.cz)

Autorem dispozičního řešení je Ing. arch. Jiří Padevět, autorem konceptu Leoš Marek Sadil. Velikost interiéru, který v sobě spojuje showroom a kavárnu, je 400 m2. Řešila se variabilita prostoru, bylo potřeba vybudovat plnohodnotnou kuchyň, a to vše v rekordně krátkém čase.

Neobvyklými požadavky ze strany investora byla především kuchyně, kdy jsme v poměrně malém prostoru museli vyřešit náročné požadavky na vzduchotechniku. Na bar pak bylo potřeba sehnat kvalitní technologická zařízení na výrobu fresh drinků a ovocných koktejlů

Zvláštními specifiky projektu byla nutnost vymyslet logistiku jídla z kuchyně – protože špinavá a čistá cesta nemůže být totožná, vybudovali jsme potravinový výtah. Specifické bylo rovněž vymyslet, jak propojit funkčnost gastra s prodejnou nábytku.

Co se týká použitých materiálů, jedná se o měď, žulu, dřevěné obklady, nerezové materiály a obložení dekorativním mechem.

12.03.2016