27.03.2021

BYT FARÁŘSTVÍ, HRADEC KRÁLOVÉ

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Jan Mackovič a Ing. arch. Ivona Náterová, MACKOVIČ ARCHITECTURE s.r.o., www.mackovic.cz

BYT FARÁŘSTVÍ, HRADEC KRÁLOVÉ

Ke konceptu interiéru měla investorka tři vstupní požadavky: zachovat tmavou podlahu, zakomponovat do ložnice obraz investorky a najít v interiéru místo pro její oblíbenou sochu. Materiálově je ořechová podlaha doplněna speciálním hnědým plechem, bílými lakovými plochami, cementovou stěrkou, béžovou kůží čalounění a bílými omítkami.

Řešený interiér patří prostornému střešnímu 4kk bytu v Hradci Králové, s velkou terasou a panoramatickým výhledem na město. Zadáním investorky byl návrh interiéru celého bytu v právě dokončeném developerském projektu s důrazem na tři základní požadavky - zachovat stávající tmavou ořechovou podlahu, zakomponovat v návrhu ložnice obraz investorky a také najít či vytvořit důstojné místo pro její oblíbenou sochu.
Návrh vychází z požadavků na stávající podlahu a umělecká díla, počínaje návrhem jednotlivých vestavěných prvků interiéru až po použitou materiálovou paletu. K zadané ořechové podlaze je v materiálové paletě pro většinu místností sladěn speciální hnědý plech, bílé lakované plochy truhlářských výrobků, cementová stěrka, béžová kůže čalounění a bílé omítané plochy. Interiéru denní části dominuje autorská exkluzivní skleněná vitrína s centrálním místem právě pro sochu. Vnější konstrukce z hnědého plechu je uvnitř doplněna rastrem skleněných desek provedeným s velmi precizně provedenými detaily a záda opatřená zrcadlem. Vedle vitriny navazuje prostorný sedací kout vymezený hnědým plechovým obkladem na stěnách i stropě. V kontrastu k této klidnější, oddechové atmosféře je kuchyňská linka s bílými lakovanými povrchy skřínek a kontrastními pracovními plochami v šedé cementové stěrce. Celý obytný prostor doplňuje bílý jídelní set a řada kvalitních svítidel.
Lounge sezení na terase s pergolou navazuje tvarováním na řešení sezení v obývacím pokoji a propojuje tak interiér bytu s jeho exteriérem. Chodbě a předsíni dominuje vestavěná věšáková stěna a obklad z tmavého ořechového dřeva doplněný opět šedou stěrkou.
Hlavní ložnice je pojatá ve stejném duchu jako ostatní interiér. Spací část zpříjemňuje a zútulňuje hnědá strukturální textilní tapeta na stěnách a stropě kolem postele. Hladká, bíle lakovaná šatní skříň tento výrazný prvek pouze podtrhuje.
Od hlavního konceptu návrhu interiéru tohoto bytu se odlišují pouze pokoje pro dospívající děti. Ty jsou navrženy individuálně pro jejich potřeby. Základním materiálem je světlé dřevo, doplněné jemnou textilní tapetou s motivem listí a černou popisovatelnou úpravou vestavné skříně určenou k malování v pokoji pro výtvarně nadanou dceru. Pokoj syna designéra je materiálově ještě o něco jednodušší. Hladkou překližkou vymezenou spací část doplňují ze stropu zavěšené bílé police, bílý pracovní stůl a sedací parapet. Jako sjednocující prvek je na všech stropech bytu použita šedá cementová stěrka. Důležitým momentem jsou kvalitní
svítidla, kterými je celý interiér doladěn

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše