12.03.2016

SHOWROOM DAFE-PLAST, JIHLAVA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

Libor Chovanec, OK PLAN ARCHITECTS, s.r.o., www.okplan.cz a Schüco CZ, s.r.o., www.schueco.cz

SHOWROOM DAFE-PLAST, JIHLAVA

Představou investora byl smysluplný interiér, který umožní průřezově prezentovat nabízený sortiment z hliníku a plastu, zejména okna, dveře, prosklené posuvné stěny, zimní zahrady, garážová vrata a stínicí techniku. Koncept interiéru vychází z principu průchozího labyrintu.

Showroom DAFE-PLAST, moderní výstavní plocha otvorových výplní, se nachází u Jihlavy, nedaleko sjezdu z dálnice D1. Interiér o rozloze 300 m2 je rozdělen do dvou částí, administrativní a halové. Vstupní prostor s recepcí a zasedací místností zároveň slouží k prezentaci plastové výroby. Druhá, industriální část je zaměřena na prezentaci hliníkových výrobků a doplňkového sortimentu. Nemalý prostor zde zaujímají hliníkové posuvné systémy, jejich subtilní konstrukce, moderní způsoby otevírání a elegantní rohová řešení. V této části, ze vstupní zóny přístupné skrze zlamovací dveře ze systému Schüco, bylo vytvořeno důležité mezipatro pro potřeby prezentací, školení a seminářů.

Expozice vznikla v rekonstruovaných prostorách showroomu s podlahovinami za podmínky zachování původních podlah a stropů. Administrativní zónu proto charakterizuje dřevěná podlaha a sádrokartonový strop. V navazující halové části zaujme industriální design včetně betonové podlahy, přiznané kovové stropní konstrukce i působivého průmyslového osvětlení. Stěny s bílou štukovou omítkou byly zvýrazněny velkoformátovými černobílými fotografiemi realizovaných projektů. Vzdušný koncept interiéru vychází z principu průchozího labyrintu, poskládaného z výrobků zakomponovaných do stěnových konstrukcí. Hlavní „chodník“, spojovací prvek a průvodce labyrintem, představuje koberec z umělé trávy.

Prostor umožňuje velmi dobře prezentovat aplikace oken, dveří, prosklených fasád i výkladců v praxi. Budoucí uživatelé, architekti či projektanti si zde mohou pohodlně vyzkoušet a ověřit funkčnost výrobků před jejich navržením do projektu. Společnost DAFE-PLAST tento exkluzivní prostor vytvořila za spolupráce partnerských společností Schüco, Rehau, Perito a Isotra. Kromě načerpání inspirace lze prostory využívat k jednání se zákazníky, prezentacím, diskusím či seminářům.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše