08.03.2019

PANKRÁC PRIME OFFICE BUILDING

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

Barbora Škorpilová, MIMOLIMIT s.r.o., www.mimolimit.cz

PANKRÁC PRIME OFFICE BUILDING

Přestože je recepce administrativní budovy z provozních důvodů navržena převážně z kamene, kovu a betonu, působí vše díky barevnosti a nasvícení velmi příjemným a teplým dojmem. Velká čalouněná křesla dodávají recepci pocit osobního prostoru, ale zároveň vytvářejí krycí stěnu pro příležitostná jednání.

Recepci pro administrativní budovu  Pankrác Prime Office Building  (o rozloze 1 335 m2) jsme navrhovali pro společnost VELSKA s.r.o. Přestože prostor je z provozních důvodů (recepce je  požární únikovou cestou)  převážně z kamene, kovu a betonu, působí vše díky barevnosti a nasvícení velmi příjemným a teplým dojmem.

Posloužily nám k tomu 3 základní prvky:

1.Travertinová stěna z kamenných krajin, které vznikají zvláštním způsobem těžby ve Spišském Lomu . Stěna přináší silný přírodní motiv a archetypální symbol stability.

2. Mramorová mozaika vyrobená principem štípaných dlažebních kostek z pěti druhů mramoru.

Mozaika je zalita teracem,  a barevně doplňuje stěny. (Teraco nebo terrazzo je směs cementu, ušlechtilých kamenných drtí a barviv používaná v kamenické práci k tvorbě povrchů imitujích kámen) .Navzdory použitému materiálu navozuje tato plocha  pocit měkkého koberce a velkou výhodou tohoto řešení je i minimální náročnost na údržbu v takto frekventovaném prostoru.

3. Velká čalouněná křesla, která recepci dodávají pocit osobního prostoru, ale zároveň vytvářejí i „krycí stěnu“ pro příležitostná jednání.

 

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše