12.03.2016

MARTEN, NERATOVICE

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Tomáš Hrubý a Mgr. David Marek, DL STUDIO s. r. o., www.dlstudio.cz

MARTEN, NERATOVICE

Restaurace Marten byla v provozu více než deset let, nyní se její majitel rozhodl přistoupit k celkové rekonstrukci interiéru, jejímž cílem bylo nalákat více hostů. Autoři vymysleli koncept originálního dispozičního řešení s různými kombinacemi typu sezení a vnesli do prostoru dekorace s lokálními motivy.

Již dříve jsme pro klienta úspěšně vytvořili interiér sousední pivnice, proto se s přáním na celkovou rekonstrukci restaurace obrátil na nás. Zadání v tomto případě bylo jednoduché: „aby tam po rekonstrukci chodili hosté“. Společně jsme si pak zadání doplnili o ambici, aby se restaurace stala nejlepší široko daleko, aby k sobě lidé díky interiéru měli blízko, a přitom se nerušili, aby interiér restaurace byl útulný a poskytoval dostatečnou škálu různých typů sezení a v neposlední řadě do dekorace dostat nějaké lokální motivy.

Restaurace má kapacitu zhruba 70 míst. Interiér je členěn prostorově několika příčkami, které jsou stavební a interiérové povahy, a dále je členěn výškově – zhruba polovina restaurace je na pódiu. Tímto prostorovým a výškovým členěním jsme dosáhli splnění požadavku na útulnost a jistou míru soukromí.

Interiér restaurace je pak dále rozdělen do několika zón, každé zóně odpovídá určitý typ sezení: nalevo od vstupu je část kavárenská, napravo od vstupu na pódiu je část restaurační, vzadu napravo je pak salónek, který není od restaurace striktně oddělen. Ve středu dispozice je bar, u kterého se dá též sedět. Obě části napravo jsou sice rozděleny příčkou, ovšem se zasklenými okny, takže se hosté navzájem neruší, ačkoliv o sobě vědí. Dispozičnímu řešení pak odpovídají materiály na podlahách, hlavní komunikace je v dlažbě, zóny sezení jsou v kobercích.

Materiály použité v interiéru splňují požadavek klienta na celkovou cenu. Čalounění je látkové, stejná látka je použita na židlích (TON), ostatní prvky interiéru, jako jsou korpusy lavic a skříní, paravány či obklady na stěnách, jsou z lamina imitujícího dřevo nebo kov. Dekorace je ve formě polepu na skle – rozdělení restaurace na dvě části a polepu podkladní desky, která je součástí obkladu. Motivem dekorace jsou fotografie ze starých Neratovic.

Hlavním inovativním prvkem je použití laminátových desek se strukturou dřeva v kombinaci s tzv. kovolaminátem a dispoziční řešení. Právě dispoziční řešení s různými kombinacemi typu sezení je pro hosty kromě atmosféry hlavním lákadlem.

 

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše