04.03.2019

CHATA HRADEČANKA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Ing. Luděk Rýzner a Ing. arch. Jiří Vincenc, Ing. arch. Ondřej Vápeník, OK PLAN ARCHITECTS, s.r.o., www.okplan.cz

CHATA HRADEČANKA

Zásadní rekonstrukce historického penzionu nabízí milovníkům hor zajímavý dialog mezi horskou tradicí a současnou architekturou. Koncept ctí historický výraz chaty, která je doplněna transparentním hranolem v minimalistické formě. Přístavba je od rekonstruovaného objektu oddělena. Interiér vznikl kombinací dvou hmot, tradiční a nové.

Zásadní rekonstrukce historického horského penzionu v jedné z nejmalebnějších horských vesnic Krkonoš s úžasným výhledem na masív Sněžky nabídne milovníkům hor zajímavý dialog mezi horskou tradicí a současným architektonickým názorem. Zadáním byla adaptace objektu na moderní rekreační zařízení, které by v dnešní době mělo být spojeno s kvalitní gastronomií a relaxací ve wellness zóně přímo v komplexu zařízení.  Zvolený koncept se snaží o citlivý přístup k lokalitě Národního parku a ctí historický výraz stávající chaty, která je doplněna transparentním hranolem v minimalistické formě. Přístavba je od rekonstruovaného objektu odtržena - tím vznikají dvě malá atria volně propojená s úbočím svahu, kde se nachází pata hlavní sjezdovky lyžařského areálu.

Interiér je navržen v souladu s konceptem kontrastu dvou hmot, tradiční a nové. V rekonstruovaném jsou použity tradiční materiály historických horských stavení (zejména dřevo, kámen, ruční omítky), včetně dominantních kachlových kamen. Do nového se propisuje strohé řešení podtrhující celkové vyznění domu. Prostory jsou provázány shodnými materiály, které se však odlišují rozdílným zpracováním či povrchovou úpravou. Například původní část má fasádu z opalovaného dřeva, které se opakuje na podhledu nové přístavby.

V přízemí původního objektu se nachází restaurace s italskou kuchyní, k čemuž náleží i pizza pec v hlavním prostoru. Ve druhém podlaží se nachází standartní pokoje pro hosty, v podkroví pak luxusní apartmány.

Přístavba skrývá v suterénu profesionální vinný sklep, v přízemí salonek, wellnes zónu a v patře „aprés-ski bar“ bezprostředně navazující na sjezdovku.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše