28.02.2019

DŮM SE ZIMNÍ ZAHRADU

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Dominika Tománková, DT INTERIOR DESIGN, www.dtinteriordesign.com

DŮM SE ZIMNÍ ZAHRADU

Zadáním investora bylo navrhnout interiér ve vesnickém stylu s nábytkem vyrobeným z masivního dřeva. Prostor u zimní zahrady měl evokovat příjemnou letní atmosféru u moře, a proto je v interiéru zakomponovaná modrá barva. Dnešní zimní zahrada byla původně jen zastřešená, ale při koupi nemovitosti se klienti rozhodli ji zasklít a připojit k interiéru domu.

Zadáním investora bylo navrhnout interiér ve venkovském stylu s důrazem na použití nábytku z masivního dřeva.

U zimní zahrady měl být vytvořen prostor, který by evokovat příjemnou letní přímořskou atmosféru. Zákazníci žádali, by byla do prostoru zakomponována modrá barva.

V již zakoupeném holodomě požadovali, aby byly vytvořeny stropní dřevěné trámy. Vzhledem k tomu, že se jednalo o již hotový dům se sádrokartonovým podhledem, byla zvolena varianta umělých trámů (polyuretanovch), které jsou propracované a na pohled materiálově nerozeznatelné od dřevěných. U zimní zahrady bylo investorem požadováno, aby hlavní stěna byla provedena jako „hliněný povrch se strukturou“. Tady jsem volila stěrku, která se dobarvila podle požadovaného odstínu a střídavě byly obtisknuty mandaly a na závěr dodaná patina, aby vynikly nepravidelnosti stěny.

Velikost domu cca 100 m2 a zimní zahrada cca 35 m2.

V interiéru jsem řešila vstupní část, jídelnu, kuchyň, obývací pokoj, hlavní ložnici s koupelnou. Další dvě místnosti: pokoje a koupelnu si klienti řešili bez asistence.

Zimní zahrada byla původně v projektu plánována pouze jako zastřešená otevřená terasa. Nicméně zákazníci se ji po koupi nemovitosti rozhodli uzavřít prosklenou výplní a vytvořit tak další prostor v domě přístupný z interiéru.

Materiálově je v interiéru a v zimní zahradě nejvíce zastoupeno dřevo, masivní nábytkové kusy vyrobené na míru. V některých částech je použit cihlový obklad s patinou z pálené lícové cihly. Zajímavým prvkem v koupelně je v pásech položena mozaika z řezaných oválných kamenů doplněných o keramické obklady a dlažbu.

Dominantou koupelny je mechový obraz, který vytváří příjemnou spojitost s přírodou v interiéru. V zimní zahradě, jak bylo již zmíněno, dominuje stěna s hliněným efektem.

V interiéru se nacházejí komody a dřevěná obruba na digestoři, které nesou rukopis malby vzoru, který jsem jako designérka klientům navrhla a zrealizovala. Vzhledem k tomu, že mi malba není cizí, dodala jsem interiéru něco, co ho ještě více udělal svérázným a originálním. Jelikož mým heslem je vytvářet výjimečné interiéry pro klienty, nebylo tomu ani tady jinak a interiér jsme společně s majitelkou doladily do detailů, aby vznikl tak příjemný celek.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše