28.02.2019

ANGLICKÉ GYMNÁZIUM, PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

S.R. Akyolova, www.sibelrhea.com, spolupráce V. Manukjan a ANGLICKÉ GYMNÁZIUM, www.englishcollege.cz 

ANGLICKÉ GYMNÁZIUM, PRAHA

Kavárna a bufet školy slouží k občerstvení studentů i zaměstnanců nejen o přestávkách, ale hlavně o polední pauze. Cílem “faceliftu” bufetu zvaného Refectory bylo prostor během letních prázdnin oživit. Nepohodlné židle byly nahrazeny polstrovanými křesly a taburetkami. Sami studenti na jedné stěně nainstalovali svá výtvarná díla.

Na Anglickém gymnáziu v Praze 9 studuje téměř 400 studentů. Kavárna a bufet školy, tzv. Refectory, slouží k občerstvení studentů i zaměstnanců nejen o přestávkách, ale hlavně v polední pauze. K dispozici je pult s prodejem chlazeného občerstvení a také mikrovlnné trouby pro ohřev obědů, které si děti přinesou z domu. Naším cílem bylo zpříjemnit toto tak trochu sterilní prostředí a celkově jej zmodernizovat a zútulnit. Během letních prázdnin tak mohl proběhnout plánovaný „facelift“ prostor. Součástí úprav stěn byla instalace dalších elektrických zásuvek a barevná nástěnná malba propagující principy studia programu IB. V celém prostoru byly přidány osvětlovací prvky - osvětlení na liště nad barovým pultem a bodová světla nad stoly, prostor se tak celý opticky prosvětlil. Designérka dále navrhla polstrovaná křesílka, taburetky a lavice, které nahradily nepohodlné dřevěné židle. Vše bylo provedeno ve školních barvách. Studenti výtvarné výchovy korunovali celkový efekt umístěním aranžmá svých výtvarných děl a umístili „expozici” na jedné celé stěně.

Naše Refectory se tak stala po úpravách příjemným místem, kde studenti tráví volné chvíle a nemohou si tuto změnu vynachválit. Uspořádání zároveň umožňuje využití prostoru i na další akce, jako jsou přednášky s promítáním, shromáždění studentů či Dny otevřených dveří školy.

Změny si pochvalují i učitelé, neboť kulturní interiér má i pozitivní vliv na lepší chování studentů. Je tak důkazem toho, jak nás interiéry dokáží ovlivňovat.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše