15.03.2018

BYT V REZIDENCI HŘEBENKY, PRAHA

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Magdalena Hopkins, www.mhinteriors.eu

BYT V REZIDENCI HŘEBENKY, PRAHA

Autorka byla italským developerem vybrána na realizaci vzorového bytu bez terasy. Zadáním bylo vytvořit elegantní, luxusní interiér, který by povznesl dispozici bytu a oslovil širkou veřejnost. Zároveň musel být byt plně funkční v případě prodeje koncovému klientovi, praktický a ihned obyvatelný.

Na jaře 2017 jsme byli vybráni italským developerem V.J.& Partners k vytvoření vzorového bytu v jejich luxusním projektu rezidence Hřebenky.

Jednalo se o jeden z menších bytů ( 3+KK, 90m2 ), orientovaném severo-východně a jeden z mála bez terasy.

Zadáním bylo vytvořit elegantní, luxusní interiér, který by povznesl dispozici bytu a oslovil širokou veřejnost. Zároveň musel být plně funkční a v případě prodeje koncovému klientovi praktický a ihned obyvatelný, což je na jednu stranu úžasné, protože máte relativně „ volnou ruku“ , na straně druhé budoucí klient může být kdokoliv a jeho představy o ideálním bydlení jakékoliv. Podařilo se nám přesvědčit investora, že byt s touto dispozicí není vhodný pro rodinu s dětmi, ale spíše pro single business jedince nebo mladý pár. Ložnice tedy zůstala vzdušnější a prostornější a dětský pokoj se proměnil v pracovnu a samostatnou WALK IN šatnu.

Vzhledem k těmto faktům byla velká část interiéru navržena atypově a na míru. Navrhli jsme koncept variabilnosti / možnosti doplnění tak, aby byt splňoval účel jak vzorového bytu, tak následně maximální praktičnost pro neznámého budoucího majitele.

Snažili jsme se zachovat náš rukopis a stejně tak navázat na eleganci a jedinečnost projektu a jeho standardy.

Přestože se vzorovými byty máme již zkušenosti byla to opět výzva. Celá stavba byla v procesu dokončování hrubé stavby, pouze „náš byt „byl dotažen do fáze realizace interiéru přesto, že objekt nebyl připojen ani k základním sítím, což ztížilo práci všem. Následně včetně fotografky Hanky Pudilové, která strávila hodiny retuší lešení či krycích fólií, které byly vidět skrz všechna okna. (jedna z fotografii ve výběru, je bez retuše lešení).

Jednou ze zvláštností projektu jsou právě posuvná okna, která se u nás nijak často neužívají.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše