15.03.2018

VILA S ATELIÉREM, BRNO

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Ing. arch Petr Skrušný, ARCHITEKTONIKA 3000 s.r.o., www.mensikskrusny.cz

VILA S ATELIÉREM, BRNO

Interiér rodinné vily s ateliérem je koncipován s ohledem na exteriér, který je strohý až puristický. Koncepce designu interiéru spočívá ve volbě kombinace dvou stěžejních materiálů. Prvním z nich je přírodní lakovaná dýha wengé a druhým na zakázku vyrobené solitéry z bílého corianu. Motivy z velkoformátových fotografií na stěnách jsou zopakovány na vybraných nábytkových solitérech.

Interiér rodinné vily s ateliérem je koncipován s ohledem na exteriér, který je velmi strohý až puristický. V exteriéru vily dominuje výhradně bílý, pohledový beton v kombinaci se sklem ve formě bezrámového zasklení celé jihozápadní fasády, která zprostředkovává vizuální kontakt mezi interiérem a exteriérem, který tvoří soukromé atrium.

Koncepce designu interiéru spočívá ve volbě kombinace dvou stěžejních materiálů. Přírodní lakovaná dýha wenge a bíle plochy sádrových omítek a na zakázku vyrobených solitérů z bílého corianu. Významnou část interiéru tvoří na zakázku vyrobené prvky z černého duralového plechu například šatní sestava, police a rúzné doplňky. Spolu se světlou polyuretanovou podlahou tvoří tato kombinace základ designového řešení celého interiéru.

Pro oživení a pro zateplení je použito velkoformátových fotografií s exotickou tématikou a barevný fragment z těchto fotografií je zopakován ve vybraných nábytkových solitérech či ve volbě barevností čalounění.

Ateliér, který je součástí vedlejší stavby, která se stavbou hlavní vytváří soukromé atrium je koncipován ve stejném duchu s inovativním řešením osvětlení v podobě svíticího, stmívatelného stropu. Veškerý nábytek je tvořen na míru.

Celková koncepce stavby vytváří předpoklady pro splnění aspektů na soukromí, bezpečí a intimitu.

Vila je usazena pod úrovní stávajícího terénu, čímž vytváří vlastní soukromé atrium s dostatečným prosluněním bez možností vizuálního kontaktu se sousedy.

Bezpečí zajišťuje už samotná zvolená koncepce, kdy z pohledu z ulice není patrna žádná zástavba, tudíž na sebe stavba nepoutá pozornost kolemjdoucích.

Intimita, cituji ¨vnitřní, skrytý před zraky jiných¨ bylo přesně to, co jsem zvolenou koncepcí chtěl dosáhnout a myslím, že se to podařilo.

Inovace při řešení interiéru:

  • Bezrámové zasklení podlaha- strop s absencí nosných sloupků
  • Kyvná dveřní křídla podlaha- strop s kyvným mechanismem v konstrukci podlahy.
  • Levitující jídelní stůl s absencí podnoží
  • Barisolová, světelná stěna v šatně a na stropu v ateliéru
Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše