14.03.2018

DŮM S NOČNÍM PATREM, MARTIN

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Gabriela Fukatschová, www.modulor.sk

DŮM S NOČNÍM PATREM, MARTIN

Návrh interiéru vychází ze snahy investora bydlet v domě, který je účelný, maximálně provozně funkční, současný a snadno udržovatelný. Obliba designu a výtvarného umění u majitelů se odráží v celém interiéru. V přízemí je umístěna denní část domu a pokoj pro hosty, patro je navrhované k využívání jako noční část domu.

Navrhovaná novostavba rodinného domu je řešena jako dvoupodlažní objekt určený k bydlení, kde v přízemí je umístěna denní část domu a pokoj hosty. Patro je navrhované k využívání jako noční část domu.

V blízkosti domu je umístěna samostatná garáž pro parkování dvou vozidel s přístupem z přilehlé ulice.

Navrhovaná stavba je dvoupodlažní objekt kde:

- 1.NP - denní část domu, pokoj hosty

- 2. NP - bydlení, noční část domu

V přízemí rodinného domu je vstup do objektu s přístupem z přilehlé ulice v místě stavby.

Dispozice domu je tvořena s ohledem na původní zelený terén a okolní stávající zástavbu rodinných domů a zahrad.

V přízemí je vstup z ulice a v obývací hale, která je propojena s kuchyní se nachází schodiště vedoucí do patra. Vznikl tu tak jeden otevřený obytný prostor. Denní část domu se otevírá do prosluněného atria.

V pravém křídle domu je pokoj pro hosty s příslušenstvím a šatnou. Všechny obytné prostory v přízemí mají východ do zahrady, který spojuje interiér s exteriérem.

Patro bylo vybudováno nad půdorysem přízemí a byly sem umístěny dva obytné pokoje s příslušenstvím. Z chodby v patře je přístup na balkon.

Návrh interiéru vychází ze snahy investora bydlet v domě, který je účelný, maximálně provozně funkční, současný a snadno udržovatelný. Noví obyvatelé domu mají velmi blízký k designu, k výtvarnému umění, což je v řešení interiéru velmi cítit.

Obývák je maximálně prosvětlený, a již v projektu jsme prosvětlenost navrhovali jako základní řešení stavby. V řešení interiéru jsme toto snažení o maximální otevřenost stavby do exteriéru podtrhly odhalenými okny bez záclon, minimalistickým ztvárněním prostoru s důrazem na charakter řešených a navrhovaných povrchů materiálů. Kuchyň se svým kuchyňským ostrovem je dominantou obývacího prostoru. Sedací část se nenápadně vine v linii prodlužující kuchyň a dotváří prostor pod otevřeným přiznaným železobetonovým schodištěm.

Schodiště je navrženo jako železobetonové vetknuté do nosné stěny bez podpěr. Tvoří výrazný charakterový prvek tohoto prostoru.

Interiér je doplněn nábytkovými solitéry ve výrazných barvách a originály od renomované italské designové značky Kartell, která je průkopníkem v určování trendů designového plastového nábytku již od šedesátých let.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše