07.03.2018

KANCELÁŘE DLA PIPER, PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

Michal Kunc a Miroslava Fiedlerová, ATELIER KUNC ARCHITECTS, s.r.o., www.atelierkunc.com

KANCELÁŘE DLA PIPER, PRAHA

Mezinárodní advokátní kancelář v každé ze svých poboček odráží lokální specifika daného místa. Pro pražskou pobočku architekti zvolili motiv českého kubismu, který je ve světě zcela unikátní. Celý interiér je velmi jemný, vzdušný s převahou tlumených tónů i důrazem na nadčasové s hodnotné materiály jako je dřevěná dýha a mramor.

DLA Piper je mezinárodní advokátní společnost, která sídlí ve více než 40 zemích po celém světě. Každá z jejích poboček v sobě odráží lokální specifika daného místa, při hledání konceptu pro pražské sídlo jsme proto zvolili motiv českého kubismu, který je pro hlavní město ČR typický a ve světě unikátní.

Od klientské části, které dominuje výrazná podsvícená stěna z corianu, přes svítidla v relaxační zóně pro zaměstnance, až po detaily na polepech prosklených příček – kubistický motiv a jeho tvarosloví se prolíná vnitřním prostorem a společně s velkoplošnými fotografiemi pražských zákoutí dotvářejí příjemnou atmosféru kanceláří. Celý interiér je velmi jemný, vzdušný s převahou tlumených tónů i důrazem na nadčasové a hodnotné materiály, jako je dřevěná dýha či mramor. Samozřejmostí je kvalitní a ergonomický nábytek, nechybí množství atypických prvků ve vyšším standardu.

Interiér o celkové ploše 960 m2 je rozčleněn na dvě části – klientskou a pracovní. První z nich zahrnuje recepci, zázemí pro návštěvníky a zasedací místnosti, druhá je vyhrazena advokátům. Pro ně jsme navrhli převážně samostatné kanceláře, aby je nic nerušilo a mohli se koncentrovat na práci. Napomáhají tomu i dvojité bezrámové příčky se strukturálními rohy, které zajišťují dostatečnou akustickou pohodu, a zároveň prostor odlehčují.

Hlavním úskalím této realizace byla leckdy budova jako taková – jedná se o historický objekt v centru Prahy, k němuž je připojena rozsáhlá moderní dostavba. Řešení technologií či některých materiálových napojení proto vyžadovalo větší kreativitu, než když pracujeme v novostavbě. Genius loci takových kanceláří je ale zcela nenahraditelný, veškeré obtíže při realizaci tak několikanásobně vynahradí.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše