02.03.2016

BYT V NOVOSTAVBĚ NAD PŘEHRADOU

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

DECOLAND s. r. o., www.decoland.cz

BYT V NOVOSTAVBĚ NAD PŘEHRADOU

Byt o rozloze 150 m2 se nachází ve 4. patře brněnské novostavby a náležejí k němu i dvě terasy umístěné naproti sobě. Interiéroví designéři v něm zhmotnili majitelovu poměrně jasnou představu o zařízení a stylu, který on sám nazval „maskulinní romantický funkcionalismus“.

Byt zahrnuje kuchyň propojenou s obývacím pokojem a jídelnou, na kterou navazuje pracovna. Ložnice, hostinský pokoj a šatna jsou samostatné oddělené místnosti. K bytu náleží i dvě terasy umístěné naproti sobě a navazující na obývací část. Jedna z nich je osazena zelení (Japonská zahrada)
a druhá slouží jako relaxační prostor.

Zadavatelem byl muž středního věku, podnikatel, s poměrně jasnou představou o zařízení svého bytu. Jeho vizí byl vizuálně sladěný interiér s prvky funkčnosti a praktičnosti ve stylu, který sám označil jako „maskulinní romantický funkcionalismus“. Jako centrum dění v interiéru měla sloužit obchozí kuchyň. Vizuálně důležitým prvkem pro majitele se stala horizontální linka, jež se prolíná celým interiérem. Je ji možné vidět například na řazení polic, létech na dýze nábytkové sestavy a také na designu žaluzií. Obývací část bytu se dá na majitelovo přání díky žaluziím a římským roletám zcela zatemnit, a docílit tak pocitu plného soukromí.

Specifickým úkolem a výzvou pro interiérové designéry bylo umístění sedací soupravy v obývacím pokoji. Muselo se pracovat s poměrně velkou rozlohou kuchyně, která do obývacího prostoru zasahuje ostrůvkem, a také se sloupem, který byl od začátku neměnnou součástí prostoru. Nakonec se designérům do obývacího prostoru podařilo kromě sedačky s lenoškou a konferenčního stolku s křesílky umístit i knihovnu, kde byl využit prostor „za sloupem“. Ten se nakonec designéři rozhodli obložit kamenem, čímž se zjemnil jeho vzhled. Na kuchyň pak plynule navazuje jídelní část se stolem v odstínu tobacco oak.

Celý interiér je pro dosažení maskulinního vzhledu laděn do odstínů tmavě hnědé a jemné krémové barvy blízké odstínu caffè latte. Celek doplňuje tmavá vinylová podlaha s texturou dřeva a benátský štuk, rovněž v kávovém odstínu. Aby interiér nepůsobil příliš jednotvárně, zvolili designéři kombinaci cihlových křesílek a tmavě šedé sedací soupravy. Akcent cihlového odstínu se objevuje i na interiérových doplňcích. Pracovnímu koutu dominuje ořechová dýha. U kuchyně designéři zvolili praktickou kombinaci lak / laminátový dřevodekor korespondující s výmalbou.

Z pracovny se plynule dostaneme do ložnice majitele, jíž dominuje velká celočalouněná postel. Součástí ložnice je i sprchový kout, jehož prosklená stěna a velkoplošná okna umožňují přes prostor ložnice neopakovatelný výhled na jezero/přehradu. Interiér ložnice doplňuje také toaletní stolek.

Hostinský pokoj je navržen v duchu hotelového pokoje, aby byl plně funkční i pro dlouhodobější návštěvy, jsou v něm dvě samostatné postele, šatní skříň a policová sestava. I zde designéři pracovali s motivem horizontální linky.

Interiér bytu doplňuje malá šatna, jejíž vybavení je navrženo funkčně a prakticky na míru investorovi a jeho potřebám.

Nábytek v interiéru: kuchyň Scavolini, nábytek v obývacím pokoji a jídelně Presotto Italia, sedačka a křesílka Ditre, jídelní židle a konferenční stolek Cattelan Italia, postel Dorelan, vybavení hostinského pokoje Moretti Compact a BoConcept – vše ze sortimentu společnosti Decoland spol. s r. o.

 

 

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše