01.03.2017

INFORMAČNÍ CENTRUM KLATOVY

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

Renáta Kučerová, www.designatd.cz a Projekční kancelář Ing. Karel Kučera s.r.o.

INFORMAČNÍ CENTRUM KLATOVY

Záměrem investora (město Klatovy) bylo vytvořit poutavé informační centrum. Stávající prostor se propojil s tzv. mázhausem (historický průchozí prostor s původní klenbou) a vznikl zajímavý moderní interiér s designovými světly a nábytkem, kde se turisté cítí dobře a rádi se do města vracejí.

Vstupním podkladem pro zpracování projektu bylo zadání investora /město Klatovy/ – navrhnout interiér v části 1. NP historického objektu na náměstí v Klatovech pro potřeby nového informačního centra. Záměrem objednavatele bylo vytvoření prostředí, které lépe zprostředkuje první kontakt města s turisty. Zároveň jsme řešili nové zázemí pro obsluhující personál a skladovací prostory centra, které jsou od samotného IC oddělené podsvícenou sádrokartonovou příčkou s dveřmi se skrytou zárubní. Přestože je celý objekt na seznamu nemovitých kulturních památek, v interiéru jsme zvolili moderní a nadčasové materiály, které jsme doplnili designovým nábytkem.

Již od začátku jsme chtěli kromě vytvoření nového IC do dění vtáhnout i tzv. mázhaus, který měl zůstat v původním stavu pouze jako průchozí. Právě mázhaus s původní klenbou je to první, co návštěvník IC uvidí. Po odstranění všech rušivých prvků včetně dřevěné vrátnice jsme oba interiéry sjednotili šedou podlahovou stěrkou Pandomo a vizuálně jsme prostory propojili celoskleněnými průhledy a dveřmi, které nahradily nepůvodní těžké dřevěné dveře. V mázhausu jsme navrhli mobilní kvádrové stojany pro informační letáky a jednoduché sezené prostřednictvím stoliček Fatboy, ze kterých mohou turisté sledovat televizní smyčku o městě a okolí.

Hlavním detailem interiéru informačního centra je velkoformátová černobílá fotografie zachycující život starých Klatov, která je umístěna přímo proti vstupu do IC. Antracitový nábytek barevně koresponduje se světle šedou podlahou, protipólem jsou detaily v březové dýze. Strohé tmavé zařízení jsme zvolili záměrně jako kontrast k příliš barevnému propagačnímu materiálu, které IC nabízí. Prostor oživují čtyři červené židle Panton od Vitra a celoskleněné stolky Tonelli Gulliver. Obslužný pult je osvícen svítidly Mona Lucie Koldové.

Prostory informačního centra jsme otevřeli také směrem do náměstí. Vstupní dveře jsou nově celoprosklené v dřevěném rámu, stejně tak vedlejší výkladec.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše