28.02.2017

HOFFMEISTER HOTEL, PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Helena Míková, www.atelier-mh.cz; spolupráce: Anna Teresa Hamerská

HOFFMEISTER HOTEL, PRAHA

Hotel Hoffmeister se nachází pod Pražským hradem nedaleko historického centra hlavního města. Rekonstrukce části pokojů měla za cíl jejich prosvětlení, sjednocení celkového designového konceptu a modernizaci koupelen. Dispoziční řešení pokojů zůstala až na malé výjimky nezměněna.

Romantický hotel je situovaný v centru hlavního města a to přímo pod Pražským hradem. Byť se nejedná o historickou stavbu, styl a vybavení interiérů souzní s kouzlem malostranských uliček. Rekonstrukce části pokojů měla za cíl jejich prosvětlení, sjednocení celkového designového konceptu a zmodernizování koupelen. Hotel je navržen v postmoderním stylu a jeho okna jsou přizpůsobena rozměrem i stylem typu malostranské architektury. Pokoje proto působily tmavým dojmem a hlavním cílem proto bylo je prosvětlit. Všechny kroky proto směřovaly k tomuto cíli.

Dispozice pokojů zůstala z technických důvodů až na drobné změny nezměněná. Výraznou obměnou bylo nové uspořádání koupelen, prosklení jejich dveří případně celých částí a rozšíření spojovacích dveří mezi pokoji, které nyní umožňují jejich velkorysé propojení.

Pro zachování romantického charakteru hotelu, byly pro celkový koncept interiéru zvoleny jemné pastelové barvy krémová, bledě modrá, růžová a fialová v kombinaci s krémovou. Nejzásadnější byla volba světlé podlahové krytiny. Byl vybrán krémový stříhaný koberec. Ten je spojovacím prvkem všech obnovených pokojů.  Volný nábytek v maximální míře zachován původní. Jedná se většinou o historické kusy, převážně z tmavšího dřeva, které byly přečalouněny ve světlých barvách. Zcela nově byly vybudovány bílé vestavné skříně. Tapety i textilie byly vybrány v souladu s konceptem pastelových barev. Pro svěží dojem pokojů byly zvoleny tapety se vzorem pruhů, ve zvolené barvě v kombinaci s bílou. Část stěn je pouze opatřena výmalbou v jemně krémové, rovněž pro odlehčení a prosvětlení interiéru. Celý interiér oživují zlaté prvky, které korespondují nejen s historickým nábytkem, ale i dalšími detaily jak interiéru, tak exteriéru hotelu.

Koupelny jsou navrženy v jednoduchém stylu, opět ve světlých barvách a to béžové a bílé. Obklad je oživen páskem zlaté mozaiky a i zrcadla mají rám ve zlaté barvě. Umyvadla jsou osazená na desku z umělého kamene. Výjimku tvoří koupelna v podkrovním pokoji, je navržena v kombinaci šedé s bílou, rovněž se zlatými prvky.

Zrekonstruované pokoje a koupelny působí svěžím a čistým dojmem, prosklené části a rozšířené spojující dveře je opticky zvětšují. Díky volbě barev a nábytku je odlesk romantické atmosféry historické Prahy přítomen i v hotelu, situovaném přímo pod Pražským hradem.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše