28.02.2017

LIVING SHOWROOM JAKUBSKÁ, PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Adam Rujbr, ADAM RUJBR ARCHITECTS s.r.o., www.ararchitects.cz, www.livingshowroom.cz 

LIVING SHOWROOM JAKUBSKÁ, PRAHA

Living Showroom představuje ubytování typu bed&breakfast v samotném centru Prahy. Je ideální pro milovníky kvalitní moderní architektury a pro každého, kdo i v samotném ubytování na cestách hledá zážitek. Zároveň je to prostor originálního bytového vybavení od českých tvůrců. Tedy doslova showroom, ve kterém se žije.

Living Showroom je dočasné bydlení, vzorkovna originálního bytového vybavení a architektonická výzva v jednom. V první řadě je to ubytování typu bed&breakfast, ideální pro milovníky kvalitní moderní architektury a vůbec pro každého, kdo i v samotném ubytování na cestách hledá zážitek. Zároveň je to prostor originálního bytového vybavení od českých tvůrců. Tedy doslova showroom, ve kterém se žije.

V samém centru Prahy na ulici Jakubská objevil v létě roku 2013 Ing. arch. Adam Rujbr atypický nevyužívaný prostor. Místo bylo vlhké a relativně stísněné, dlouhá léta nevyužívané a bylo jasné, že rekonstrukce bude komplikovaná. To ale jen podporovalo zapálenost architektů a touhu se s touto výzvou poprat.

Rekonstrukce prostorů bytu znamenala odstranění letitých nánosů stavebních úprav, tedy obezdívky stěn, vrstev podlah a starých omítek. Bylo vybudováno nové podlahové souvrství s tepelnou izolací a izolací proti pronikání zemní vlhkosti. Byly osazeny technologie pro zajištění výměny vzduchu, podlahové vytápění, ohřev teplé vody a kompletní inteligentní elektroinstalace. Dominantou apartmánu se stala skleněná průhledná koupelna.

Living showroom byl vybaven nejmodernějšími prvky. Vestavěný nábytek zcela netypicky neslouží jen jako úložný prostor, ale také skrývá veškeré technické vybavení, pro které by za normálních okolností byla třeba samostatná technická místnost. V dutině nad koupelnou se nachází větrací jednotka Atrea, zásobník teplé vody, kotel, rozdělovače podlahového vytápění i zázemí multifunkční stěny Smart-i-wall.

Celý prostor Living showroomu je inteligentní, ovládán pomocí aplikace v chytrém telefonu nebo tabletu, hosté nebo personál Living showroomu tak můžou pohodlně řídit vytápění, spínat spotřebiče, ventilátory, vstupní dveře, závěsy, audio a video a podobně, to vše navíc s možností nastavení času.

Mobiliář byl dodán na míru, designový vzhled podtrhuje dřevěná podlaha a doplňky, jako jsou retro radiátory s litinovým vzhledem.

Jedním z nejzajímavějších prvků vybavení Living Showroomu Jakubská je interaktivní příčka SMART-i-WALL. Jde o prosklenou designovou příčku s průhledným sklem, která tvoří jednu stěnu koupelny. Stisknutím jednoho tlačítka lze stěnu proměnit v neprůhlednou. Umožňuje dotykové ovládání prsty, promítání ve FULL HD nebo speciální zvukový přenos, kdy se reproduktorem stává celá plocha stěny, a zvukový zážitek je tak naprosto přirozený.

Mezi další designové prvky Living showroomu patří například neviditelný sprchový žlábek, díky kterému podlaha koupelny není narušována zbytečnými spárami či odtokovými prvky, nebo chytré závěsy s motorkovým pohonem.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše