28.02.2017

SIGNATURE, BRNO - POPŮVKY

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Pavel Kříž, KOMPLITS s.r.o., www.restaurantsignature.cz

SIGNATURE, BRNO - POPŮVKY

Zadáním investora bylo vytvořit restauraci, která bude funkčně rozdělena do čtyř částí: samotné restaurace, snídaňového baru, lounge a salonku. Prostor byl dispozičně vyřešen tak, aby mohl být rozdělen na jednotlivé úseky nebo spojen v jeden celek s dech beroucím interiérem. V této restauraci je prostě vše SIGNATURE.

Zadání ze strany investora:

Vytvořit interiér restaurace a k tomu odpovídající korporátní identitu, aby respektoval, doplňoval a povznesl celou myšlenku konceptu restaurace SIGNATURE. Celý koncept restaurace odráží již samotné jméno SIGNATURE, tedy podpis – řekněme rukopisná tvorba. A o tom to celé je. Koncept restaurace založený na poctivém či smysluplném vaření, které vychází z tradic a základů velkých světových kuchyní doplněné o moderní trendy. Jídla, která jsou připravena poctivě, smysluplně, kombinující kvalitní suroviny, tradiční chutě a moderní pojetí, ale pořád kus poctivého jídla. Prostě SIGNATURE kuchyně. Všechno co vidíte v restauraci je SIGNATURE. Interiér, přístup k zákazníkovi, prostírání, prostě všechno.

Dalším zadáním bylo vytvořit restauraci, která bude funkčně rozdělena do 4 interiérových částí, a sice: restaurace, snídaňový bar, lounge, salonek. Celý interiér musí být dispozičně řešen tak, aby splňoval využití na snídaně s možností využití pro pořádaní společenských akcí, tedy měl možnost separace na jednotlivé části, které se ovšem musí také dát spojit v jeden celistvý na sebe navazující prostor s dech beroucím interiérem.

Zvláštní specifika, okolnosti stavby:

vyřešení vhodné dispozice restaurace s ohledem na původní dispozice objektu. Rozvržení prostoru, aby byl plně funkční a praktický s ohledem na různé potřeby jeho využití. 

Použité materiály

Kombinace teakové dýhy v kombinaci s černým kompaktem oživené výraznými instalacemi z norského mechu. Použité materiály se ve většině případů odkazují k přírodním motivům - instalace z mechu na dominantních třech sloupech jako pomyslné stromy, kombinace dřevěné podlahy z kouřového akátu s kobercem od Interface, který nese strukturu dřeva. 

Zvláštnosti z pohledu autora

Výsledný prostor tvoří několik na první pohled nesourodých zón, které však hostům restaurace nabízejí pestrý pohled do celkového interiéru. Ve finále tak každá návštěva restaurace nabídne trochu odlišný zážitek a pohled na dané místo. Ať už si sednete k masivnímu teakovému stolu obklopeni instalacemi z mechu nebo si odpočinete po náročném dni u sklenky champagne v lounge. 

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše