26.02.2017

KLENOTNICTVÍ RÝDL, PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Marek Hinke, DE.FAKTO CZ, www.defakto.cz

KLENOTNICTVÍ RÝDL, PRAHA

Vizí investora byl moderní, ucelený a přívětivý prostor na prezentaci a prodej šperků vyrobených českou rodinnou firmou. Pro významný životní okamžik, jakým výběr snubních prstenů je, vytvořil architekt zajímavý prostor s přírodními prvky v interiéru a netradičními prezentéry šperků.

Celý redesign interiéru o zhruba 50 m2 proběhl na přání investora během pouhých dvou týdnů. Aby toto bylo možné zajistit, musel být dokonale zorganizován postup prací na projektu, ve výrobě a při montáži. Dále se během realizace bylo nutno vypořádat s klasickými úkoly spojenými s rekonstrukcí v historickém domě na pražském Starém Městě, jako jsou obtížná logistika, všudypřítomná vlhkost a nedostatečné podklady původního provedení interiéru.

Architektonický koncept sestával z několika na sebe navazujících kroků. Prvním z nich bylo vyčištění řešeného prostoru od všech zbytečností, které nesouvisely s jeho hlavním účelem. Po stavebním očištění prostoru byl na podlahu a hlavní stěnu umístěn velkoformátový keramický obklad s dekorem mramoru. Nevtíravá elegance tohoto materiálu nechala vyniknout dvěma, naproti sobě umístěným prezentačním stěnám na míru vyrobených z kvalitní dýhy.

Dominantu interiéru tvoří subtilní prezentační pult z ohýbaného nerezu, laminátu a skla, který předstupuje před jednu z dýhovaných nábytkových stěn. Vnitřek této stěny je vyložen přírodním materiálem - korkovou kůrou, která je po obvodu podsvícena. Druhá nábytková stěna upoutá centrální vitrínou, kde je vystaven průřez produkcí klenotnictví.

Volně v prostoru jsou umístěny mobilní prezentéry s prsteny. Tyto lakované prezentéry v  kombinaci nerezu a lakovaného plechu příjemné béžové barvy jsou prostorovou adaptací loga obchodu. U vstupu do zázemí se nachází pokladní pult z umělého kamene, který svou barvou decentně ladí s použitým mramorovým dekorem velkoformátové keramiky a okolním lakovaným mobiliářem.

Osvětlení je řešeno kombinací přímého nasvícení volně stojících prezentérů i pultů a ambientního osvětlení okolního prostoru. Strop je dekorován bílými trnkovými větvemi, které společně s kůrou a béžovou barvou dotváří jemné přírodní prostředí.

Celý prostor je doplněn přírodními dekoracemi v bílé a zlaté barvě. Detaily interiéru jsou řešeny s ohledem na maximální úsporu prostoru a funkčnost. Jedná se například o ohýbaný nerezový plech, do kterého jsou na způsob perforace vylaserována loga obchodu. Tento prvek slouží jako držák na zrcadlo a zároveň jako zákryt pro radiátor.

Výrobu veškerého atypického nábytku a ostatních interiérových prvků, které pro tento interiér byly navrženy, zajistila vlastní dílna ateliéru de.fakto.

 

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše