INTERIER POKOJŮ A CHODEB HOTELU IBIS OLD TOWN PRAGUE

INTERIER POKOJŮ A CHODEB HOTELU IBIS OLD TOWN PRAGUE

 

Svěží a minimalistický, takový byl požadavek na interiér jedné z největších hotelových sítí na světě. Jelikož jsou pokoje prostorově relativně malé, byly navrženy ve světlých tónech s tmavými textiliemi. Hotelové chodby jsou oživeny lepenou grafikou na zdi – obrysy pražských památek i s časem za jak dlouho se k nim hoteloví hosté dostanou.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Jakub Zoula a tým, ZOAA, www.zoaa.cz)

Svěží a minimalistický. Takový byl požadavek klienta (ACCOR a Orbis Hotels), jedné z největších hotelových sítí na světě čítající aktuálně přes 1150 tříhvězdičkových hotelů. Nově navržený design bude uplatněný ve všech nových hotelech v Česku a na Slovensku.

Hotelové pokoje o velikosti cca 12 m2 jsme primárně naladili do světle béžových a velmi světle šedých tónů. Barva strong blue, použitá na židli nebo stylových kovových rámech se síťovou výplní, které hravým způsobem nahrazují šatní skříně, prostor příjemně osvěžuje. Minibar jsme zavěsili na zeď, aby vypadal jako nábytek a sejf uschovali do prodloužené konzole nočního stolku. Ambientně osvícené spací části dominuje modrý zatemňovací závěs, prostorná postel a masivní police pod televizí.

Nejvýraznějším prvkem interiéru je však kompozitní designový panel v měděném odstínu s lesklým efektem. Využití našel jako obklad koupelnové části. Jeho ambientní podsvícení navozuje v pokoji relaxační atmosféru a naprosto unikátně působí panel i díky přiznaným kotvícím prvkům.

Hotelové chodby září kontrastní kombinací tmavě šedé a žluté, která poutá pozornost a hostům napomáhá k lepší orientaci. Barvu jsme použili i na lepenou grafiku na zdi v podobě linky zobrazující obrysy pražských památek i s časem, během kterého k památce z hotelu pěšky dojdete. Vstupní dveře v bílé barvě jsme doplnili čísly pokojů, které díky umělému osvětlení vytvářejí na zdi efektní stínohru.

04.03.2019