GEORGE CAFFÉ, PRAHA

GEORGE CAFFÉ, PRAHA

 

Při revitalizaci vstupních prostor do dvou budov České spořitelny vznikla nová kavárna, která není určena jen pro zaměstnance bankovního domu, ale také pro širokou veřejnost. Barevnost interiéru je navržena v teplých tónech, dominantní je však dřevo. Ve stejném vizuálním duchu jsou navrženy i jídelny obou prostor.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Lukáš Janáč, YUAR s.r.o., www.yuar.eu)

Nově navržené elementy George CAFFÉ  jsou součástí revitalizace vstupních prostor obou administrativních budov České spořitelny v Antala Staška a Olbrachtova.

Finanční instituce jsou často považovány za uzavřené jednotky, určené primárně pro dotčené zaměstnance. 

Koncept George CAFFÉ je naopak otevřený jak pro zaměstnance, tak pro veřejnost.

Snaží se okolní život přivést do banky, využít služeb, podpořit komunikaci a v neposlední řadě se občerstvit dobrou kávou něčím k snědku.

Tento krok a prostor má pomoci prezentovat banku jako otevřenou instituci. 

Lze zde nezávazně posedět nebo vést jednání.

George CAFFÉ koncept vznikl v ateliéru YUAR, a jak už bylo zmíněno hlavním požadavkem bylo přivést život do vstupních zón budovy. Jako nástroj je použit jednoduchý element – George caffé, který je vložen do vstupních prostor. Element je jednoduše modifikovatelný dle možností prostor, kde má být umístěn. Stále ale zachovává stejný výraz.

Dále jsou pak provedeny nezbytné úpravy povrchů okolí. Doplněn je také mobiliář.

Barvy návrhu jsou pojednány v teplých tónech, jako převládající materiál je užito dřevo, dohromady celek tvoří příjemné a neagresivní prostředí.

Zelené prvky vyrobené z mechu, jako je logo George, známé z vlastní aplikace, posilují identitu značky.

Proces byl podmíněný co nejjednodušší realizací a minimálními zásahy do provozu budovy. Kavárenské elementy George CAFFÉ mají výraznou vizuální rozpoznávací hodnotu a jídelny obou prostor jsou navrženy ve stejné optice.

29.02.2020