DŮM SE ZIMNÍ ZAHRADU, BRATISLAVA

DŮM SE ZIMNÍ ZAHRADU, BRATISLAVA

 

Zadáním investora bylo navrhnout interiér ve vesnickém stylu s nábytkem vyrobeným z masivního dřeva. Prostor u zimní zahrady měl evokovat příjemnou letní atmosféru u moře, a proto je v interiéru zakomponovaná modrá barva. Dnešní zimní zahrada byla původně jen zastřešená, ale při koupi nemovitosti se klienti rozhodli ji zasklít a připojit k interiéru domu.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Dominika Tománková, DT INTERIOR DESIGN, www.dtinteriordesign.com)

Zadáním investora bylo navrhnout interiér ve venkovském stylu s důrazem na použití nábytku z masivního dřeva.

U zimní zahrady měl být vytvořen prostor, který by evokovat příjemnou letní přímořskou atmosféru. Zákazníci žádali, by byla do prostoru zakomponována modrá barva.

V již zakoupeném holodomě požadovali, aby byly vytvořeny stropní dřevěné trámy. Vzhledem k tomu, že se jednalo o již hotový dům se sádrokartonovým podhledem, byla zvolena varianta umělých trámů (polyuretanovch), které jsou propracované a na pohled materiálově nerozeznatelné od dřevěných. U zimní zahrady bylo investorem požadováno, aby hlavní stěna byla provedena jako „hliněný povrch se strukturou“. Tady jsem volila stěrku, která se dobarvila podle požadovaného odstínu a střídavě byly obtisknuty mandaly a na závěr dodaná patina, aby vynikly nepravidelnosti stěny.

Velikost domu cca 100 m2 a zimní zahrada cca 35 m2.

V interiéru jsem řešila vstupní část, jídelnu, kuchyň, obývací pokoj, hlavní ložnici s koupelnou. Další dvě místnosti: pokoje a koupelnu si klienti řešili bez asistence.

Zimní zahrada byla původně v projektu plánována pouze jako zastřešená otevřená terasa. Nicméně zákazníci se ji po koupi nemovitosti rozhodli uzavřít prosklenou výplní a vytvořit tak další prostor v domě přístupný z interiéru.

Materiálově je v interiéru a v zimní zahradě nejvíce zastoupeno dřevo, masivní nábytkové kusy vyrobené na míru. V některých částech je použit cihlový obklad s patinou z pálené lícové cihly. Zajímavým prvkem v koupelně je v pásech položena mozaika z řezaných oválných kamenů doplněných o keramické obklady a dlažbu.

Dominantou koupelny je mechový obraz, který vytváří příjemnou spojitost s přírodou v interiéru. V zimní zahradě, jak bylo již zmíněno, dominuje stěna s hliněným efektem.

V interiéru se nacházejí komody a dřevěná obruba na digestoři, které nesou rukopis malby vzoru, který jsem jako designérka klientům navrhla a zrealizovala. Vzhledem k tomu, že mi malba není cizí, dodala jsem interiéru něco, co ho ještě více udělal svérázným a originálním. Jelikož mým heslem je vytvářet výjimečné interiéry pro klienty, nebylo tomu ani tady jinak a interiér jsme společně s majitelkou doladily do detailů, aby vznikl tak příjemný celek.

28.02.2019