CARDINAL´S BURLESQUE BAR V PRAZE

CARDINAL´S BURLESQUE BAR V PRAZE

 

Bar se nachází v činžovním domě z roku 1888 v Praze na Žižkově. Jeho redesign po změně provozovatele byla komplexní zakázka se specifickým zadáním: vybudováním baru s pódiem a zázemím pro vystoupení tanečnic burlesky.
(kategorie: veřejný interiér I.; autor a přihlašovatel: MgA. Svatava Kocychová, www.kocychova.cz)

Rozsah prací spočíval od řešení parteru domu s reklamou přes odstranění vlhkosti, odhlučnění prostoru a vzduchotechniky, návrhu interiéru až po grafické práce a oděvní doplňky i šaty pro burlesky. Z toho důvodu jsem ke spolupráci přizvala grafičku Viktorii Kovářovou, scénografku Barboru Pištěkovou a návrhářku a stylistku Karolinu Elle Ryškovou. Společně jsme si zadání zjednodušily na tři slova – burleska, punk a Lynch.

Prostor baru v parteru domu se skládá ze dvou propojených místností, sociálního zázemí pro hosty a skladu se sociálním zázemím pro obsluhu, celková výměra je 76 m2. Zásadní stavební úpravou bylo po odstranění hlavní příčky obezdění prostoru větranou přizdívkou, zazdění oken, vybudování sníženého podhledu v rámci sociálního zázemí a přemístění jednotky VZT za nově vybudovanou příčku zadní místnosti. Zazdění oken, řešení širokého parapetu jako trvalé dekorace a umístění reklamních prvků (neonu, výstrče a menu boxu) proběhlo po schválení odborem památkové péče.

V hlavním prostoru u vstupu byly upraveny schody, které se nyní využívají jako pódium pro vystoupení. Opony, které lemují toto pódium, je možné v době běžného provozu schovat do rohových skříní. Všechno sezení je výškově řešené jako barové. Zadní místnost, VIP salónek, slouží v době produkce jako šatna tanečnic. 

12.03.2016