BYT SE ŽLUTÝMI AKCENTY, PRAHA

BYT SE ŽLUTÝMI AKCENTY, PRAHA

 

Byt v Nuslích nebyl delší dobu užíván a jeho původní stav byl naprosto neslučitelný s představami majitelky. Dispozice bytu byla lehce upravena tak, aby vznikl požadovaný prostor pro ložnici a obývací pokoj. Klientka má ráda barvy, a pro byly k neutrálnímu základu v interiéru přidány akcenty žluté a tyrkysové.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Andrea Hylmarová, ANDREA HYLMAROVÁ INTERIORS, www.andreahylmarova.com)

Klientka oslovila designéru na základě mých předešlých prací, které viděla a přála si pomoc s kompletním návrhem i realizací rekonstrukce bytu 2+kk v pražských Nuslích. Od začátku věděla, že bude určen pouze pro jednu osobu, s možností občasného přespávání pro jednu osobu. V bytě požadovala vytvořit oddělenou ložnici s velkou šatní skříní, či ideálně menší šatnou, obývací pokoj s kuchyňským a jídelním koutem a malou praktickou koupelnu s vanou. Nepožadovala příliš velkou kuchyň, proto byla zvolena mj. pouze 2-plotýnkovou varnou desku a v kuchyni je skrytá také pračka.

Byt nebyl delší dobu užíván a jeho původní stav byl naprosto neslučitelný s jejími představami o výsledném designu i funkci. Od začátku bylo zřejmé, že se bude muset lehce upravit i dispozici. Nakonec se podařilo najít místo i pro Walking Closet, ze kterého měla klientka obzvlášť radost. Při rekonstrukci se vyměňovalo a předělávalo vše kromě oken; dveře, podlahy, obklady a dlažby, nové elektro rozvody i topení. Veškeré vybavení bylo nově pořizované, většina nábytku vč. kuchyňské linky navržená a vyhotovená na míru.

V bytě bylo využito mj. toto vybavení:

- třívrstvé dřevěné podlahy QuickStep, v předsíni vinyl téže značky

- lakované bílé bezfalcové dveře Sapeli

- rozkládací sedačka určená i pro každodenní spaní

- v oknech plisse rolety v kombinaci s dekoračními závěsy

- stůl od italského výrobce Magis

- obklady a dlažby Mutina (dodavatel Archtiles)

- svítidla Normann Copenhagen, Muuto či Flos

- tapeta Mr.Perswall

- nábytek na míru od Tomoso s.r.o

Koncept designu interiéru vycházel z velmi čistého a neutrálního základu (bílá, černá, šedá) doplněného o výrazné barevné akcenty ve žluté a tyrkysové. Klientka si původně přála “interiér plný barev”; které se nakonec nepouži.lo příliš, přesto interiér vyznívá optimisticky a dostatečně barevně, aniž by mu to ubralo na nadčasovosti. Výsledný efekt podpořila i vhodná volba decentních doplňků a reprodukcí Kasimira Maleviche.

03.03.2017