RESTAURACE NA LOCHKOVĚ, PRAHA

RESTAURACE NA LOCHKOVĚ, PRAHA

 

Zadáním ze strany investora bylo vytvořit z původní restaurace Na Konci novou restauraci rodinného typu s domácí kuchyní a vlastním pivovarem Na Lochkově. Jako první byly v interiéru obloženy stěny páskami z lícových cihel, které v kombinaci s kolážemi od Jitky Kopejtkové ovlivnily celkový styl restaurace.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Dana Maršálová, DANA MARŠÁLOVÁ INTERIOR, www.archilovers.com/dana-marsalova/)

Zadání ze strany investora znělo: Z původní restaurace Na Konci na lokální restauraci

rodinného typu s domácí kuchyní a vlastním pivovarem Na Lochkově

Interiér restaurace:

- hlavní místnost: bar s výčepem, varné nádoby, 34 míst k sezení u stolu, 10 sezení s barovou výškou

- kuchyň s průhledem do restaurace

- salonek 6-8 míst sezení u stolu i baru

- rodinný salonek – zadání – vytvořit prostor pro společné rodinné obědy, oslavy, přátelská setkání – znamenalo klasické rozmístění stolů s možností  přestavět stoly do jedné tabule, kolem které usedne dokola celá rodina – zde se muselo myslet především na vhodné rozměry stolů, aby vyhověly pro všechny uvedené možnosti a ergonomii atmosféra salonku měla být útulná, zároveň navazovat na styl celé restaurace

Návrh interiéru zahrnoval kompletní rekonstrukci původního stavu, nové dispozice, styl a truhlářské i čalounické výrobky na míru. Jediné co se zachovalo z původního interiéru byla dřevěná podlaha. Ta se nechala jen zbrousit a domořit do potřebné barvy.

První prvek interiéru, který ovlivnil následně celkový styl restaurace, byl obklad stěn interiéru pásky z lícových cihel – hned druhým důležitým prvkem jsou koláže od Jitky Kopejtkové, které svou barevností korespondují s cihlovým obkladem. Všechny ostatní barvy a materiály (včetně barvy okenních rámů) se již odladily k těmto dvěma hlavním stavebním prvkům budoucího interiéru.

První informativní schůzka proběhla v říjnu 2015. Kompletní rekonstrukce včetně celého vybavení interiéru i profivybavení byla dokončena v květnu 2016, kdy se spustil provoz restaurace. První lochkovské pivo se uvařilo v září 2016.

„Měla jsem štěstí pracovat v týmu nadšenců, kteří se rádi podíleli na budoucí podobě interiéru a dnes zde pracují. Ráda se na Lochkov vracím jako zákazník. Je to záruka kvalitního jídla a

milé obsluhy nejen pro moji rodinu,“ dodává autorka interiéru.

28.02.2017