INTERIÉR V EKLEKTICKÉM STYLU, TEPLICE

INTERIÉR V EKLEKTICKÉM STYLU, TEPLICE

 

Prostorný byt v činžovním domě s terasou a třemi velkými pokoji umožnil designérce naplno se rozvášnit a sloučit neslučitelné, nakombinovat staré kusy nábytku s módními ikonami. Důraz při rekonstrukci byl kladen na vyváženost nábytku s ostatními zařizovacími předměty.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Pavla Kirschner, www.pavlakirschner.cz)

Cílem rekonstrukce bytu v činžovním domě v Teplicích byl udělat neotřelý interier v eklektickém stylu. Byt o velikosti 125m s terasou a třemi pokoji poskytuje možnost se naplno rozvášnit a sloučit neslučitelné.

Jde o nájemní bydlení a tudíž se nepracovalo s drahými materialy a rekonstrukce se ve velkém měřítku neprováděla. Došlo k zaslepení dveří v obývacím pokoji do ložnice. Tak se staly tyto dvě místnosti neprůchozí. Přizpůsobení se charakteru domu a jeho stavu nebylo tudíž překážkou, ale výzvou.

Veškeré nerovnosti zdí a opotřebování například parket a terazza se staly součástí projektu a do eklektického stylu tak nějak zapadají. Důraz se kladl na vyváženost nábytku s ostatními zařizovacími předměty. V celém bytě je vymalováno tzv.. patinou a jde o techniku  ”jak mě to zrovna napadne” za použití primalexu , zlaté akrylové barvy a fantazie. Pracuji záměrně se starými kusy nábytku a s modními ikonami. Letos jsem dala důraz na barvy, které se opět vrátily a i kombinaci vzorů od floristických vodově zpracovaných např. na textilu. po káro na podlaze.

Skladba nesourodého nábytku a dispoziční řešení umožňuje různou variabilitu sezení. Eklektický styl si říká i o kombinaci náhodilých svítidel. Lustry v obývacím pokoji jsou stare širmy a omotané stuhami s krajkou, zavěšené od vánočních ozdob po různé figurky a pouze nastříkané černou barvou. Eklektický byt je doplněn i o doplňky, které mají povětšinu sběratelský význam.

03.03.2017