REKONSTRUKCE PRAŽSKÉ GARSONKY

REKONSTRUKCE PRAŽSKÉ GARSONKY

 

Malou garsoniéru v širším centru Prahy majitelé pořídili za účelem krátkodobého pronájmu. Dispoziční řešení bytu pro ně bylo nevyhovující. Cílem rekonstrukce bylo vytvořit vzdušný prostor s dostatkem úložného místa a účelně zařízenou kuchyní a koupelnou. To vše v jednoduchém a nadčasovém stylu bez velkých extravagantních výstřelků.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. Alena Koubová, KOUBA INTERIER, s.r.o., www.kouba-interier.cz)

Malou garsoniéru v širším centru Prahy majitelé pořídili za účelem krátkodobého pronájmu. S touto vidinou také prošla kompletní rekonstrukcí a následným vybavením.

V původním stavu byla klasicky nevyhovující dispozice bytu. Vstupními dveřmi se vcházelo do chodbičky, která byla zároveň kuchyňkou. Ze stejného prostoru vedly dveře i do koupelny a WC. Obytné místnosti dominovala velká vestavěná skříň přes celou stěnu a dvojlůžko. Cílem bylo vytvořit vzdušný prostor, s dostatkem úložného místa a účelně zařízenou kuchyní a koupelnou.

„Vstupní chodbě jsme mírně změnili tvar a soustředili zde veškerý úložný prostor v bytě. Je zde jedna velká vestavěná skříň na šaty, jedna na úklidové prostředky a vysavač a v poslední nice je schovaná pračka kombinovaná se sušičkou. Chodbou se prochází do koupelny spojené s WC – zde je umyvadlo se skříňkou, zapuštěná zrcadlová skříňka, WC a prostorný sprchový kout,“ popisuje řešení jeho autor Ing. arch. Demeter ze společnosti KOUBA INTERIER.

V hlavní obytné místnosti je v nice schovaná malá kuchyňská linka. Na poměrně malém prostoru je zakomponováno vše podstatné – vestavěná lednice, trouba kombinovaná s mikrovlnkou, dřez, indukční dvouvařič a dostatek úložného prostoru. Obytná místnost je zařízena velmi vzdušně – rozkládací pohovka, dvě komody, stůl pro dvě osoby a odkládací stolek.

„Majitelé požadovali nadčasové jednoduché a ne příliš extravagantní řešení. Jako nosný prvek jsme zvolili šestiúhelníkovou dlažbu v kombinaci šedé, černé a krémové,“ vysvětluje arch. Demeter. Dlažba je položena v chodbě a koupelně a tvoří též obklad kuchyňské linky. Obklad koupelny je velkoformátový, v základní krémové barvě, dekorace v podobě šestiúhelníku je ve sprchovém koutě.

Nábytek v chodbě je z vysokotlakých laminátů, opět jsme volili jemnou barvu v souladu s dlažbou.

V hlavní obytné místnosti se k barvám přidává dubové dřevo. Na podlaze jsou repasované parkety, jídelní s odkládací stolek jsou taktéž z dubu. Obě dvě komody kombinují dubovou dýhu a barevný laminát.

„Zajímavým prvkem jsou oba stoly, k dubové desce jsme vybrali subtilní kovové nohy, tzv hairpin legs.“ Doplňuje arch. Demeter z realizační firmy KOUBA INTERIER. Židle jsou repasovány do nové podoby – černá a barevné čalounění.

04.03.2017