REKONSTRUKCE NEJMENŠÍHO BYTU, BRATISLAVA

REKONSTRUKCE NEJMENŠÍHO BYTU, BRATISLAVA

 

Byt o rozloze 16 m2 byl pro architekty velkou výzvou, kde se bojovalo doslova o každým centimentr. Požadavkem investora bylo vytvořit životní prostor pro dvě osoby. Architekti se pokusili o nemožné a umístili do interiéru plnohodnotné spaní, jídelní prostor, kuchyňský kout, úložné prostory a koupelnu.

(kategorie: rekonstrukce; autor: Ing. arch. Soňa Králiková, MIMOARCHITEKTI, www.mimoarchitekti.sk; autor a přihlašovatel: Ing. arch Jana Tartaľová a Ing. arch. Michal Tartaľ, ARCHHOLIKS, s.r.o., www.archholiks.com, www.interierdizajn.com)

Původní členění bytu se nahradilo novým. Odstranila se chodbička a koupelna se zvětšila. Od vstupu po levé straně se vytvořila šatní skříň, která představuje dostatek úložného prostoru, schovává v sobě ledničku a u okna vytváří niku na sezení. Naproti ní je navržena kuchyňská linka s půlící překližkovou zástěnou, která nabízí variabilní policový systém a zároveň odděluje spací část od obytného prostoru. Postel je výklopná a na vyvýšené platformě, čímž se docílil další snadno dostupný úložný prostor. Plocha koupelny byla ve srovnání s původní zvětšen, ačkoli se bylo potřeba spokojit  nestandardním sprchovým koutem.

Barevné provedení bytu je světlé s malými barevnými akcenty. Stěna se vstupními dveřmi je natřená tabulovou barvou na psaní poznámek a vzkazů. V bytě převládá bílá barva kombinovaná se světlou překližkou. V koupelně byl použit Lacobel a zrcadlová plocha zvětšující malý prostor.

03.03.2017