REDESIGN ČINŽOVNÍHO BYTU NA LETNÉ, PRAHA

REDESIGN ČINŽOVNÍHO BYTU NA LETNÉ, PRAHA

 

Přáním majitele bylo zrekonstruovat stávající garsoniéru tak, aby z ní vznikl elegantní, plnohodnotný apartmán pro dvě osoby. Rozvržení jednotlivých zón v bytě bylo jasné od samého začátku. Designérka v poměrně malém interiéru nejprve sjednotila podlahu a pomocí dřeva, skla a chromu vytvořila pocitově příjemný interiér.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Vladimíra Kadeřábková, www.dumdesign.cz)

Přáním majitele, který měl poměrně přesnou představu o základním rozvržení jednotlivých zón, bylo zrekonstruovat stávající garsoniéru tak, aby z ní vznikl elegantní, plnohodnotný apartmán pro dvě osoby.  Hlavními vybranými materiály byly dřevo, sklo a chrom.

K vytvoření příjemného interiéru hlavních obytných prostor, přispěla jednotná, bezbariérová podlaha z olejových dubových parket s tradičními lištami (Hornat podlahy). Též nahrazení čtvero otočných dveří z 80. let, v předsíni, třemi posuvnými, skleněnými – santináto, bílé 8mm (Grado Praha), výrazně odlehčilo malému a tmavému prostoru. Vzhledem k dřevěným podlahám a celkové obytné ploše 52m2 byla zvolena bílá výmalba.V kombinaci matně bílé a přírodního dubu jsou na míru precizně vyrobený nábytek pro úložné prostory (DT-EXPERT). Moderně oživujícím designem je kuchyňská linka. Skříňky z bílého lamina, s „neviditelnými“ madly splývají se stěnami a do popředí se tak dostává výrazná modrá police, připomínající bistra (vyrobil Cesare Interier). Dalšímu vizuálnímu a pocitovému propojení interiérů napomáhá nábytek s užitím lesklého chromu – dva gaučíky Momo od pí. Dařbujánové a jídelní set se závěsným svítidlem od Modernisty.

Úložné prostory jsou vyřešeny třemi šatními skříněmi, dvěma podstropními skříňkami, samostatným místem pro pračku a úklidové prostředky. Původní ústřední topení bylo zrenovováno a ponecháno na očích. Toaleta po úpravě disponuje bidetovou sprškou a umývátkem. Koupelna je nově osazena sprchovým koutem s jednou zástěnou (zajišťující pohodlný vstup) umyvadlem a vysokou závěsnou skříňkou. 

“Mou snahou bylo vytvořit jednoduchý, prostorný, pocitově příjemný interiér s čistým základem, oživený pouze několika předměty v základních barvách. Interiér, odkazující k datu výstavby domu, ale zároveň je současný,” říká autorka návrhu.

03.03.2017