MINULÝ ROČNÍK

MINULÝ ROČNÍK


NA SMÍCHOVĚ S VANOU V KUCHYNI

09.03.2016
ilustrační obrázek

 

Hlavním klientčiným požadavkem bylo mít v nově pořízeném bytě velkou vanu. Vzhledem k tomu, že se byt nachází v právě dokončené novostavbě s malou koupelnou s místem sotva na sprchový kout a na žádost klientky nebylo možné provádět žádné stavební úpravy, jednalo se skutečně o velkou výzvu. Byt byl malý a vana velká.
(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Kateřina Čábelková, Brunetti design s. r. o., www.brunetti.cz)

KOUZELNÝ APARTMÁN U VLTAVY

07.03.2016
ilustrační obrázek

 

Zadání bylo na první pohled jednoduché – byt měl být elegantní, ale přitom útulný, veselý a hlavně neměl stát moc peněz. Výsledkem několikaměsíční úzké spolupráce klientky a autorů je útulný a funkční prostor plný kouzelných detailů, který je připravený stát se domovem.
(kategorie: novostavba; autor: Martina Šimková a Jozef Počil, CADFACE, www.cadface.com; přihlašovatel: CADFACE, www.cadface.com)

BYT V NOVOSTAVBĚ NAD PŘEHRADOU

02.03.2016
ilustrační obrázek

 

Byt o rozloze 150 m2 se nachází ve 4. patře brněnské novostavby a náležejí k němu i dvě terasy umístěné naproti sobě. Interiéroví designéři v něm zhmotnili majitelovu poměrně jasnou představu o zařízení a stylu, který on sám nazval „maskulinní romantický funkcionalismus“.
(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: DECOLAND s. r. o., www.decoland.cz)

VÍKENDOVÝ DŮM V RAKOUSKÝCH ALPÁCH

09.03.2016
ilustrační obrázek

 

Dům sloužící převážně k víkendovým návštěvám rodiny a přátel, a to zejména v lyžařské sezóně, zabydlely hlavně přírodní materiály a na míru vyrobený nábytek. Jedinečná atmosféra se majitelům neomrzí ani po letech užívání.
(kategorie: novostavba; autor: Ing. arch. Martin Sladký, DE.FAKTO CZ, s. r. o., www.defakto.cz; přihlašovatel: DE.FAKTO CZ, s. r. o., www.defakto.cz)

INTERIÉR RODINNÉHO DOMU V CHUCHLI

09.03.2016
ilustrační obrázek

 

Investor a autor interiéru se po pracovní stránce znali již delší dobu. Při zařizování rodinného domu hrály hlavní roli špičkově zpracované hodnotné materiály, jako je lesklá žula či žlutý travertin, a maximální eliminace „zbytečností“.
(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Vít Pešina a Ing. Otakar Berdych, Dondesign, s. r. o., www.don-design.cz)

DŮM S NÁBYTKEM A DVEŘMI OD JEDNOHO VÝROBCE

10.03.2016
ilustrační obrázek

 

Investoři často vyžadují vnitřní vybavení interiéru kompletně na míru a ideálně od jednoho dodavatele, který dokáže vymyslet koncept interiéru tak, aby vše ladilo do jednoho celku. Jako když skládáte puzzle, vše do posledního dílku musí sedět. Stejné řešení zvolila mladá rodina z jižních Čech.
(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Radim Zálešák, DiS., HANÁK NÁBYTEK a. s., www.hanak-nabytek.cz)

MALÝ BYT V REZIDENCI, PRAHA 8

10.03.2016
ilustrační obrázek

 

Byt o rozloze 45 m2 zakoupil mladý pár ve fázi výstavby. Když do něj však poprvé vstoupili, zdál se jim menší než na plánku a nevěděli si s jeho zařazením rady. Na doporučení se obrátili na architektku, která jim podle přání navrhla moderní interiér ve světlých barvách a přenesla do něj i kousek přírody, kterou oba majitelé milují.
(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Natálie Rudenko, NatAlex 2+2 s. r. o., www.natalexinteriery.cz)

VILA NAD LOMEM V BRANÍKU

10.03.2016
ilustrační obrázek

 

Neofunkcionalistická vila vyniká úchvatnými výhledy na pražská panoramata. Na třech podlažích se podařilo zařídit interiér ladící s architekturou domu, přesto výrazný a osobitý. Důležitou roli zde hraje řada uměleckých děl i prostory pro rozšiřování majitelovy sbírky.
(kategorie: novostavba; autor: Ing. akad. arch. Kateřina Vávrová a Anna Pecková, Studio Nika s. r. o., www.luxuryliving.cz, www.studionika.czpřihlašovatel: Studio Nika s. r. o., www.luxuryliving.cz, www.studionika.cz)

BYT 3+KK V NOVOSTAVBĚ V PRAZE

10.03.2016
ilustrační obrázek

 

V pražském bytě žije Halka Freidingerová, která je zároveň jednou z architektek Studia IN2. Bylo tedy logické, že se na jeho návrhu a realizaci podílela ona sama společně se svou kolegyní Lucií Barešovou. Zařizování bytu trvalo celkem pět let a jak autorka a majitelka říká, všechno v něm má nějakou souvislost, řád a příběh.
(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: MgA. Halka Freidingerová a Ing. Lucie Barešová, Studio IN2, www.in2.cz)

RODINNÝ DŮM V PRŮHONICÍCH

10.03.2016
ilustrační obrázek

 

Ve velkorysém domě vznikl ve spolupráci s architektkou nadčasový, elegantní, teplý a prostorově čistý interiér. Přesně podle přání majitelů, kteří si zde po pracovně nabitém dni užívají klidnou domácí pohodu.
(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Vaida Kraus, vaidaDESIGN, www.vaidadesign.cz)

PÁNSKÝ KLUB

10.03.2016
ilustrační obrázek

 

Stavba pánského klubu vznikla na základě požadavku klienta rozšířit možnosti volnočasových aktivit na zahradě jeho domu. Spolu se stávajícím zázemím se tak jedná o jasně definovanou soukromou zónu, která pokrývá všechny klientovy potřeby pro trávení volného času.
(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Petr Kolář / Aleš Lapka, ADR s. r. o., www.adr.cz)

ZENGROVA VILLA, PRAHA 6

14.03.2016
ilustrační obrázek

 

Koncept návrhu celého bytu, zejména použitého materiálu a sanitární techniky, je odvozen od jeho účelu užívání, kterým je dlouhodobý nájem. Autorčiným cílem bylo vytvořit interiér, který bude i náročnější klientele poskytovat příjemné prostředí srovnatelné s vlastním bytem.
(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Eva Pešková, ART&BUILDING s. r. o., www.artbuilding.cz)

REKONSTRUKCE DOMU Z 20. LET MINULÉHO STOLETÍ

03.03.2016
ilustrační obrázek

 

Zadáním projektu byla rekonstrukce rodinného domu z 20. let minulého století na okraji velkoměsta a zároveň návrh a realizace interiéru. Cílem bylo zachovat původní kouzlo starého domu a provést jen takové změny, které byly nezbytně nutné k pohodlnému žití čtyřčlenné rodiny. Interiér odpovídá životnímu stylu majitelů, odráží se v něm láska k přírodě, cestování i umění.
(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. Ivana Goodová, 2i Atelier, www.2iatelier.cz)

REKONSTRUKCE VILY U KOLÍNA

10.03.2016
ilustrační obrázek

 

Postarší vilku nedaleko Kolína si vybrali mladí manželé jako svůj nový domov a útočiště pro klidný život s rychlým dosahem do hlavního města. Dům však již dávno neodpovídal nárokům na současné bydlení, a tak bylo nutné jeho stav razantně upravit.
(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Kateřina Čábelková, Brunetti design s. r. o., www.brunetti.cz)

PANELÁKOVÝ BYT S PRŮHLEDY, PRAHA

10.03.2016
ilustrační obrázek

 

Rekonstrukce panelákového bytu v Praze byla specifická mimo jiné tím, že se autoři s klienty osobně setkali pouze 3x. Radikální proměna vnesla do prostoru originální průhledy a kruhové motivy, dodala mu na vzdušnosti a průchodnosti, což byla jedna ze základních myšlenek projektu.
(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Markéta Zdebská, BY architects, www.byarchitects.cz)

BLACK AND WHITE NA STARÉM MĚSTĚ

10.03.2016
ilustrační obrázek

 

Investor, profesionální sportovec v tu dobu žijící v Berlíně, si již delší dobu přál najít prostor v centru Prahy, který by proměnil na osobitý víkendový byt. My jsme o takovém místě věděli. Bylo zanedbané, dispozice bytu téměř neobyvatelná, ale nabízelo překrásné výhledy na Staré Město a genius loci byl cítit na každém metru. A tak poměrně záhy započala rekonstrukce.
(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: DELICODE s. r. o., www.delicode.cz)

PENTHOUSE V OBLACÍCH

10.03.2016
ilustrační obrázek

 

Zkušení investoři rozhodně nepatřili mezi klienty, kteří by nevěděli, co chtějí. Obrysy jejich nového interiéru se nad stolem vznášely již u první kávy. Zhmotnit jejich představy o nadčasovém, luxusním, a přesto praktickém bydlení se pro nás staly výzvou.
(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: DELICODE s. r. o., www.delicode.cz)

REKONSTRUKCE RODINNÉHO DOMU, LIBEREC

10.03.2016
ilustrační obrázek

 

Dům v Liberci byl postaven v 70. letech, majitelé žijí velmi aktivním životem, cestují, sportují, zajímá je i v pokročilejším věku vše nové a progresivní. Po odchodu dospělých dětí se rozhodli pro celkovou rekonstrukci domu, který má splňovat jejich představu o bydlení a vyhovovat prostorově a technicky současné situaci.
(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Martin Frank, ESPRIINTERIER s. r. o., studio Deconcept, www.deconcept.cz)

REKONSTRUKCE ŘADOVKY Z 80. LET

10.03.2016
ilustrační obrázek

 

Řadový dvoupatrový dům, u kterého bylo po dispoziční stránce nevyhovující přízemí, pochází z 80. let, čemuž odpovídal také interiér, který byl nesoudobý, místy ve velmi špatném stavu. Úkolem autora bylo navrhnout vzdušný prosvětlený prostor bez zbytečného členění. Interiér měly naplnit čisté tvary s důrazem na světlé odstíny, příliš barev si investorka nepřála.
(kategorie: rekonstrukce; autor: Ing. arch. Martin Poledníček, Free Architects s. r. o., www.freearchitects.cz; přihlašovatel: Free Architects, s. r. o., www.freearchitects.cz)

BYT PRO MLADOU RODINU, JIHLAVA

10.03.2016
ilustrační obrázek

 

Stávající dispozice bytu v terasovitém domě v Jihlavě byla pro investora nevyhovující. Požadoval proto komplexní rekonstrukci, díky níž by se byt přizpůsobil jeho potřebám. Důraz byl kladen na precizní detaily i moderní technologická řešení, interiér měl být částečně zařízen ve stylu hotelových pokojů.
(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. Milica Čudková, INTERIER 71 s. r. o., www.interier71.cz)

PŘESTAVBA ČINŽOVNÍ GARSONKY V CENTRU PRAHY

10.03.2016
ilustrační obrázek

 

Rekonstrukce bytu v Praze 1 je příkladem, jak lze i opravdu miniaturní obytný prostor maximálně otevřít a vytvořit z něho jeden prostorný a vzdušný celek. To se v případě garsoniéry podařilo především díky koupelně, která je prosklená po celé své délce.
(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Petr Jančálek, aaPJ - architektonický atelier Petra Jančálka, www.aapj.cz)

REKONSTRUKCE BYTU KAFKOVA, PRAHA

10.03.2016
ilustrační obrázek

 

V intimním bytě společnosti Holečkova Apartments, určeném pro krátkodobé pronájmy, docílili autoři dynamicky proměnlivého interiéru. Hlavní součástí historického nárožního bytu je velký obytný prostor s kuchyní i ložnicí v jednom, kterému dominuje otočná postel. (kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: MgA. Jerry Koza, MgA. Adam Jirkal, atelier SAD s. r. o., www.ateliersad.cz)

MEZONET V KARLOVÝCH VARECH

11.03.2016
ilustrační obrázek

 

Investor se na autora obrátil nejdříve pouze s tím, že by si přál předělat interiér svého bytu. Neměl žádná konkrétní přání, ale chtěl, aby byl nový interiér moderní, ne však žádný hi-tech, a útulný s uplatněním dřeva. Během navrhování se velmi rychle ukázalo, že za své nevezme pouze interiér, ale také dispozice, která vůbec neodpovídala jeho potřebám.
(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Otto Kašparovský, MASSIMO DESIGN, www.massimodesign.cz)

REKONSTRUKCE HORSKÉ CHALUPY

11.03.2016
ilustrační obrázek

 

Venkovský domek, postavený v letech 1937–39 na úpatí Krkonoš, měl na začátku rekonstrukce dvě přízemní místnosti a jednu podkrovní. Prvotním záměrem bylo provést pouze nejnutnější rekonstrukce, aby šlo dům opět používat k rekreačním účelům. Postupně se však zrekonstruoval celý dům, dodatečně přibyla i sauna a vířivka.
(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Helena Míková Hexnerová, atelier míková hexnerová, www.atelier-mh.cz)

BYT 4+1 POD PETŘÍNEM

11.03.2016
ilustrační obrázek

 

Ateliér Prajaga se s radostí zhostil rekonstrukce zajímavého bytu v činžovním domě na pražském Újezdě, ke kterému mají jeho majitelka Žofka s dcerou Bárou sentimentální a pevné pouto. Jedná se o byt, který si na nic nehraje, ve kterém se normálně bydlí.
(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Martin Poldauf, Prajaga, www.prajaga.cz)

STYLOVÝ INTERIÉR HISTORICKÉHO BYTU V TRUTNOVĚ

11.03.2016
ilustrační obrázek

 

Koupě většího zděného bytu 3+1 před rekonstrukcí, s dominantními, téměř 100 let starými kachlovými kamny byla pro investory jak velkou výzvou, tak zároveň i velkou neznámou. Oslovili interiérového designéra, který jim měl pomoci  nejen se stylem, ideálním dispozičním, barevným a materiálovým řešením, ale také dodržet stanovenou výši finančního rozpočtu.
(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Dáša Laušmanová, Rossy Design s. r. o., www.rossydesign.cz)

RODINNÝ DŮM K REKREAČNÍM ÚČELŮM, VYSOČINA

11.03.2016
ilustrační obrázek

 

Projekt se týkal domu po rodičích na Vysočině, který slouží jako rekreační objekt rodiny. Dům byl zrekonstruován do podoby moderní vily a v moderním duchu se nese i interiér. Autorka do něj přesto vnesla i jemný odkaz na bydlení na chalupě.
(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Markéta Šafferová, www.safferova.cz)

PŮDNÍ VESTAVBA – ROZŠÍŘENÍ STÁVAJÍCÍHO BYTU

11.03.2016
ilustrační obrázek

 

Prvotním impulzem pro zvětšení plochy původního bytu byla skutečnost, že dcery ve čtyřčlenné rodině dospěly a byt 3+kk se stal pro soukromí jednotlivých členů rodiny nedostačujícím. Zadáním bylo vytvořit pro ně dvě ložnice se společným sociálním zázemím, ve kterém bude umístěna typizovaná infrasauna.
(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Martin Slavíček, Martin Slavíček – Marty & Marty, www.adaptace.cz)

BYT 2+KK NA MALÉ STRANĚ, PRAHA

11.03.2016
ilustrační obrázek

 

Jedná se o byt velký 61 m2, který se nachází v Praze na Malé Straně a nabízí překrásný výhled na panorama Pražského hradu. Dům je postaven v historizujícím slohu, celkovou rekonstrukcí prošel celý objekt.
(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Olga Frydecká, Šárka Špačková, Studio Gens, www.studiogens.cz)

HÁJENKA, RODINNÝ DŮM PRAHA

11.03.2016
ilustrační obrázek

 

Domek stojí na okraji Prahy, ve staré zástavbě, která probíhá pouze po jedné straně ulice, na druhé straně je les. Od začátku bylo jasné, že dům z roku 1965, kterému majitelé vzhledem k exteriéru a lokalitě začali říkat „Hájenka“, musí projít rozsáhlou rekonstrukcí, tak aby vyhovoval požadavkům čtyřčlenné rodiny.
(kategorie: rekonstrukce; autor: Kateřina Horská, studio X, s. r. o., www.studiox.cz; přihlašovatel: studio X, s. r. o., www.studiox.cz)

PODKROVNÍ BYT PRAHA 7

11.03.2016
ilustrační obrázek

 

Půdní prostor skládající se původně z 6 menších místností byl velkou výzvou, proměnit se měl v rezidenční byt. Zadáním bylo vytvořit prostorově otevřený byt pro pracovně vytíženou ženu, kde by mohla načerpat energii po náročném dni. Dalším přáním bylo malé fitness, velký stůl pro příležitostná jednání a dostatečný prostor pro pracovní schůzky.
(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Marek Svoboda, www.svobodadesign.cz)

RODINNÝ DŮM ZELENEČ

11.03.2016
ilustrační obrázek

 

Projekt se týkal rekonstrukce interiéru samostatně stojícího rodinného domu postaveného původními majiteli svépomocí v roce 1980. Dům o výměře 135 m2 nyní obývá mladá tříčlenná rodina a nově vzniklý interiér kombinuje moderní materiály, jednoduché tvary i solitérní historické kusy.
(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Tereza Čudová Ajmová, www.ta-architektura.cz)

REKONSTRUKCE USEDLOSTI NIŽŠÍ HRÁDEK

11.03.2016
ilustrační obrázek

 

Usedlost Nižší Hrádek v Brandýse nad Labem pochází z první třetiny 16. století a díky svým jasně čitelným barokním prvkům je zapsána do seznamu Nemovitých kulturních památek. Majitelé si ji po staletí předávají z generace na generaci a ti současní přistoupili k citlivé rekonstrukci interiérů, která nijak nenarušila vnější vzhled objektu.
(kategorie: rekonstrukce; autor: team TEK TEK architekti pod vedením Ing. arch. Terezy Koucké, www.tektek.cz; přihlašovatel: TEK TEK s. r. o., www.tektek.cz)

INTERIÉR MEZONETOVÉHO BYTU V PRAZE

11.03.2016
ilustrační obrázek

 

Mezonetový byt v Praze koupil majitel coby investici. Po úvaze a konzultaci s architekty se rozhodl zrekonstruovat ho tak, aby nyní sloužil občasným návštěvám a v budoucnu jej po čas vysokoškolských studií mohly užívat jeho děti. Výrazným prvkem, který sehrál při rekonstrukci důležitou roli, je pětimetrový nadsvětlík v obytné části.
(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Bohumil Vaněček, VINT s. r. o., www.vint.cz)

BYDLENÍ NAD VODOU

11.03.2016
ilustrační obrázek

 

Soukromá vilka v centru Olomouce, která byla postavena ve 40. letech minulého století, je bydlištěm manželského páru, jehož děti již vylétly z hnízda. Aktivní manželé se i kvůli blízkosti vody a hrozícím povodním rozhodli přestěhovat do druhého podlaží, kde vznikl prostorný byt plný světlých tónů, zrcadel i dalších důmyslných detailů.
(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. Zuzana Staňková, Projekční atelier ZUZI s. r. o., www.atelier-zuzi.cz, www.design-zuzi.cz)

KOUZELNÁ PROMĚNA ŘADOVÉHO DOMU V OLOMOUCI

11.03.2016
ilustrační obrázek

 

Koncový řadový domek na okraji Olomouce v době svého vzniku (90. léta minulého století) 4členné rodině zcela vyhovoval. Nicméně čas běžel, požadavky se měnily, materiály vyvíjely a nastal čas na změnu. Starší syn má své vlastní bydlení, mladší studuje mimo Olomouc, a tak zaznělo „kdy, když ne teď“ a manželé se pustili do rekonstrukce.
(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. Zuzana Staňková, Projekční atelier ZUZI s. r. o., www.atelier-zuzi.cz, www.design-zuzi.cz)

RESTAURACE FIT FOODIE ZLÍN

06.03.2016
ilustrační obrázek

 

Ve Zlíně vznikla restaurace, která má zdravý životní styl obsažen nejen ve svém názvu, ale hlavně ve stylu kuchyně a v harmonickém pojetí interiéru. Genius loci bývalých Baťových závodů v kombinaci s přírodními materiály a promyšleným osvětlením z ní dělá místo s neopakovatelnou atmosférou.
(kategorie: veřejný interiér I.; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Beata Gistrová, Atelier BG, www.atelierbg.cz)

KAVÁRNA IF CAFE, TYLOVO NÁMĚSTÍ, PRAHA

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Hlavním cílem autorů i investorů bylo maximální využití prostoru a vytvoření útulného světlého interiéru, ve kterém budou použity přírodní čisté prvky, jako je dřevo, kov a kámen. Vzniknout měl prostor, ve kterém by se lidé cítili jako doma. Důraz byl také kladen na vysoce kvalitní osvětlení.
(kategorie: veřejný interiér I.; autor: Jan Ševěček, Avanero, s. r. o., www.avanero.cz; přihlašovatel: IF Cafe, s. r. o., www.ivetafabesova.cz)

BISTRO JAN PAUKERT V PRAZE

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Vybudování a otevření bistra Jan Paukert na Rohanském nábřeží se neslo ve znamení šibeničních termínů. Vzniknout měl prostor, který v sobě bude spojovat úctu k historii světoznámého lahůdkářství i moderní přístup a špičkové technologie.
(kategorie: veřejný interiér I.; autor: Ing. arch. Irena Tomisová, www.tomisova.com; přihlašovatel: CREATISA design s. r. o., www.creatisadesign.cz)

APARTMÁN VE ŠPINDLEROVĚ MLÝNĚ

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Pro originální apartmán zvolili autoři koncept s názvem „stěny jako mapa“. Vznikl přírodně laděný interiér inspirovaný krajinou kolem Špindlerova Mlýna v topologické mapě, s příjemnou atmosférou a intimním rozdělením jednotlivých zón.
(kategorie: veřejný interiér I.; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Gabriela Soušek Pojerová, Ing. Jan Janeček, ORIGAM STUDIO a DIZEN DESIGN, s. r. o., www.origam.cz, www.dizen.cz)

RESTAURACE HOTELU HORAL, ŠPINDLERŮV MLÝN

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Předmětem realizace byla rekonstrukce bufetové restaurace horského hotelu ve Špindlerově Mlýně. Autoři se rozhodli využít přírodní materiály, které mají vztah k danému místu, a zakomponovali do návrhu i linii krkonošských kopců. Potěšitelné je, že po oživení restaurace se majitel rozhodl pokračovat v rekonstrukci ostatních částí objektu.
(kategorie: veřejný interiér I.; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Tomáš Hrubý a Mgr. David Marek, DL STUDIO s. r. o., www.dlstudio.cz)

RESTAURACE MARTEN, NERATOVICE

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Restaurace Marten byla v provozu více než deset let, nyní se její majitel rozhodl přistoupit k celkové rekonstrukci interiéru, jejímž cílem bylo nalákat více hostů. Autoři vymysleli koncept originálního dispozičního řešení s různými kombinacemi typu sezení a vnesli do prostoru dekorace s lokálními motivy.
(kategorie: veřejný interiér I.; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Tomáš Hrubý a Mgr. David Marek, DL STUDIO s. r. o., www.dlstudio.cz)

ARGENTINSKÁ RESTAURACE GRAN FIERRO

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Argentinská restaurace Gran Fierro se nachází ve Voršilské ulici v centru Prahy, ve funkcionalistickém domě obloženém v travertinu. Ochutnat tu lze nejen kuchyni, ale díky stylovému interiéru i celkovou jihoamerickou atmosféru.
(kategorie: veřejný interiér I.; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Dagmar Štěpánová a Ing. arch. Katarína Varsová, Formafatal, www.formafatal.cz)

RESTAURACE HOTELU BOUČEK KROMĚŘÍŽ

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Restaurace je navržena tak, aby se v ní cítili dobře jak vyznavači historizujících stylů, tak lidé mající v oblibě čisté linie a nové materiály. Návrhy i realizace směřovala autorka k tomu, aby v Kroměříži vznikl prostor, který by podtrhl kouzlo tohoto krásného města.
(kategorie: veřejný interiér I.; autor a přihlašovatel: Gabriela Goldová – návrhy a realizace interiérů, www.goldovagabriela.cz)

OBCHOD MY FOOD ZELNÝ TRH, BRNO

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Předmětem realizace je obchodní jednotka MY FOOD v centru Brna. Konceptem bylo očištění interiéru na kvalitativně solidní základ, redukce množství materiálů a barev, optická korekce stávajících nedostatků a důsledná aplikace grafického designu. V neposlední řadě byl kladen důraz na efektivitu a funkčnost nového celku.
(kategorie: veřejný interiér I.; autor: Ing. arch. Ivo Chmelař, www.ichmelar.cz; přihlašovatel: MyFoodMarket, s. r. o., www.myfoodmarket.cz)

RENOVACE BARU CLOUD 9, HOTEL HILTON PRAHA

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Ateliér IBA byl v roce 2006 autorem architektonického řešení střešní nástavby ikonického hotelu Hilton na karlínském nábřeží v Praze. Loni byli autoři hotelem osloveni, aby vytvořili návrh redesignu interiéru a obou venkovních teras. Řešil se tedy prostor velký 400 m2 a dvě terasy velké přibližně 140 m2.
(kategorie: veřejný interiér I.; autor a přihlašovatel: Hélène Novák a Ian Bryan, Ian Bryan Architects, s. r. o., www.ibarch.cz)

CAFÉ ZÁHORSKÝ

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Café Záhorský se nachází v původně secesním domě, který byl puristicky upraven roku 1929. Požadavkem investora bylo vytvořit sympatickou rodinnou kavárnu v kombinaci s bistrem a pekařstvím.
(kategorie: veřejný interiér I.; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Magdalena Rochová, JRA JAROUŠEK ROCHOVÁ ARCHITEKTI, www.jra.cz)

KARE CAFÉ V PRAZE

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Za pouhé tři měsíce se podařilo vytvořit moderní prostor, ve kterém je provozován nejen showroom designového nábytku, ale zároveň i útulné café.
(kategorie: veřejný interiér I.; autor: Ing. arch. Eva Martincová; přihlašovatel: ZFP Interiors, s. r. o., www.kare-cafe.cz)

CARDINAL´S BURLESQUE BAR V PRAZE

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Bar se nachází v činžovním domě z roku 1888 v Praze na Žižkově. Jeho redesign po změně provozovatele byla komplexní zakázka se specifickým zadáním: vybudováním baru s pódiem a zázemím pro vystoupení tanečnic burlesky.
(kategorie: veřejný interiér I.; autor a přihlašovatel: MgA. Svatava Kocychová, www.kocychova.cz)

INTERIÉR KAVÁRNY COFFEEUP, ÚSTÍ NAD LABEM

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Zadání ze strany investora bylo poměrně konkrétní – vytvořit ve sklepním prostoru v širším centru Ústí nad Labem kavárnu s kvalitní kávou a drobným občerstvením, která bude sloužit jako příjemné místo setká­vání obyvatel města a zejména studentů z přilehlých fakult UJEP.
(kategorie: veřejný interiér I.; autor a přihlašovatel: Andrea Kroupová)

RESTAURACE PEPE LOPEZ

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Třípodlažní restaurace v centru Prahy se zaměřuje na mexickou kuchyni. Tomu odpovídá také stylově zařízený interiér, který hýří barvami a originálními dekoracemi.
(kategorie: veřejný interiér I.; autor: Milan Šuba, Daniel Fleissig, OZDOBENÁ PŘÍRODA, www.ozdobenapriroda.cz, www.lagartija.cz; přihlašovatel: LA LAGARTIJA, www.lagartija.cz)

APARTMÁN U RŮŽOVÉ ZAHRADY DĚČÍN

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

V historickém domě s krásnými výhledy na děčínské pamětihodnosti vytvořili nejprve francouzsky orientovanou restauraci a později přidali na přání hostů i vkusně zařízený apartmán, který vznikl z jednoho z bytů.
(kategorie: veřejný interiér I.; autor a přihlašovatel: Mgr. Miluše Lorencová, Ing. Jaroslav Lorenc, www.uruzovezahrady.cz, www.bytovy-interier.cz)

ENTRÉE RESTAURANT V OLOMOUCI

12.03.2016
ilustrační obrázek

Na začátku příběhu restaurace Entrée je nevyužitá a chátrající budova olomoucké operety – Hodolanské divadlo. Investor se rozhodl tento objekt oživit a vytvořit moderní a nápaditý komplex čtyřhvězdičkového hotelu, špičkové restaurace, odpočinkového wellness centra a vzrušujícího kasina.
(kategorie: veřejný interiér I.; autor: Pavel Kříž, KOMPLITS s. r. o., www.komplits.com; přihlašovatel: LUGI s. r. o., www.lugi.cz) 

 

RESTAURANT TERRESA, HOTEL AQUAPALACE PRAHA

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Do nového pavilonu restaurace hotelu Aquapalace Praha v Čestlicích navrhli autoři interiér pro potřeby rozšíření spektra gastronomické nabídky hotelu: restauraci Terresa s provozem à la carte. Nový prostor, který zároveň nabízí víceúčelový pronajímatelný salonek, měl být proveden ve vyšším standardu.
(kategorie: veřejný interiér I.; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Jan Mackovič, mackovič architecture s. r. o., www.mackovic.cz)

RESTAURACE NA RYNKU V KAMENICI, PRAHA-VÝCHOD

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Zadáním bylo ze stávající, nepříliš podařené pizzerie vytvořit moderní restauraci s celodenním provozem. Zařízení interiéru ovlivnila i skutečnost, že ji s různými očekáváními navštěvuje široký okruh zákazníků.
(kategorie: veřejný interiér I.; autor a přihlašovatel: arch. Vítězslav Mácha, MK STUDIO DESIGN s. r. o., www.mkstudio.cz)

BISTRO PROTI PROUDU

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Proud a spojení jsou hlavní motivy interiéru bistra Proti Proudu v pražském Karlíně. Inspirace karlínským inovátorem v oblasti elektrotechniky, Františkem Křižíkem, se prolnula s myšlenkou propojení skrze dobrou kávu a skvělé jídlo.
(kategorie: veřejný interiér I.; autor: Ing. arch. Jan Alex Řezáč, MODULORA, www.modulora.cz, Ing. arch. Petr Moráček, Ing. arch. Lenka Pechanová, MIMOSA, www.mimosa.cz; přihlašovatel: MODULORA, www.modulora.cz)

ART-N-COFFEE V PRAZE NA PŘÍKOPĚ

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Investor se živí dovozem afrických soch ze Zimbabwe a toužil vytvořit v Praze místo, kde by tato díla mohl vystavit, prodávat a zároveň si v příjemném prostředí a nad dobrou kávou posedět a popovídat. Kavárna v pasáži ČNB vznikala v rekordním čase.
(kategorie: veřejný interiér I.; autor a přihlašovatel: Ing. arch. MgA. Ondřej Kamenický, okadesign, www.okadesign.cz)

DESIGNOVÝ POKOJ, GRAND HOTEL IMPERIAL LIBEREC

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Grand Hotel Imperial v Liberci prochází kompletní rekonstrukcí, v jejímž rámci vzniká i 36 designových pokojů. Jejich vizáž byla zcela ponechána na tvůrčí invenci umělce. Pod jedním z těchto pokojů je podepsán architekt Jan Počepický, který jej pojal v glamour stylu a přidal moderní a hi-tech prvky.
(kategorie: veřejný interiér I.; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Jan Počepický, www.janpocepicky.cz)

REKONSTRUKCE HOTELU GOLF

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Předmětem rekonstrukce je budova původního motelu Stop ze 70. let 20. století. K zásadním souhrnným obnovám došlo až nyní, kdy se současný majitel rozhodl pojmout rekonstrukci velkoryseji. Ve spolupráci s architektem celý komplex architektonicky sjednotil a vtiskl mu ucelený výraz.
(kategorie: veřejný interiér I.; autor: team TEK TEK architekti pod vedením Ing. arch. Terezy Koucké, TEK TEK s. r. o., www.tektek.cz; přihlašovatel: TEK TEK s. r. o., www.tektek.cz)

FRANCOUZSKÁ RODINNÁ RESTAURACE, BISTRO À TABLE!

21.03.2016
ilustrační obrázek

 

Jedná se o rekonstrukci suterénního prostoru domu z roku 1910. Dlouhé roky se zde nacházely různé kosmetické a kadeřnické salony, prostor byl sádrokartonovými příčkami členěn na mnoho malých místností, stropy byly sníženy. Pro majitele restaurace se jednalo o velkou výzvu.
(kategorie: veřejný interiér I.; autor: Petra Davídková; přihlašovatel: à Table!, JCB gastronomie s. r. o., www.facebook.com/atablebistro)

CENTRUM ELEMENTS OSTRAVA

06.03.2016
ilustrační obrázek

 

Centrum Elements je centrem plným inspirace, designu a odbornosti pro lidi, kteří ocení styl, kvalitu a úsporu. Unikátní realizace v sobě spojuje památkově chráněnou budovu se vzorkovnou koupelen, vytápění, interiérů a povrchových materiálů.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor: Ing. arch. Jan Linhart, Architekti c015, www.c015.cz; přihlašovatel: Elements, Gienger s. r. o., www.elements-cz.cz)

OBCHOD KRATOCHVÍLOVCI V PRAŽSKÉM OC QUADRIO

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Obchod Kratochvílovci v OC Quadrio v Praze nabízí ušlechtilé destiláty a vína z celého světa. Láhev se proto stala základním modulem. Návrh měl navodit atmosféru sklepů, kde destiláty a vína zrají.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: Štěpán Braťka a Radek Šíma, Atelier 6, s. r. o., www.a6.cz)

MEGAPIXEL OSTRAVA

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Nedaleko obchodního centra Nová Karolína vznikl obchod zaměřený na prodej fotoaparátů a příslušenství, který svým pojetím navazuje na předchůdce z Prahy a Brna. Architektonický návrh se opírá o zkušenosti z předešlých případů a reaguje na potřeby prodejce.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor: Petr Kolář, Aleš Lapka, Jana Zoubková, Walter Schubert; přihlašovatel: ADR s. r. o., www.adr.cz)

ART AND EVENT GALLERY ČERNÁ LABUŤ

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Interiér galerie a víceúčelového prostoru se nachází v posledním patře budovy Černá labuť v ulici Na Poříčí v Praze. Zadáním bylo původní prostory oživit a propojit celé patro dohromady s tím, že celý prostor může být používán buď jako celek, nebo jako dvě samostatné jednotky.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor: Ing. arch. Petr Vágner, Ing. Tereza Tejkalová, Ing. arch. Lucie Černá, AI - DESIGN, s. r. o., www.aidesign.cz; přihlašovatel: PLANKVADRAT, s. r. o., www.cernalabut.cz)

SHOWROOM DAFE-PLAST, JIHLAVA

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Představou investora byl smysluplný interiér, který umožní průřezově prezentovat nabízený sortiment z hliníku a plastu, zejména okna, dveře, prosklené posuvné stěny, zimní zahrady, garážová vrata a stínicí techniku. Koncept interiéru vychází z principu průchozího labyrintu.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor: Libor Chovanec, OK PLAN ARCHITECTS, s. r. o., www.okplan.cz; přihlašovatel: Schüco CZ, s. r. o., www.schueco.cz)

PLASTICKÁ CHIRURGIE PERFECT CLINIC V PRAZE

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Zadáním byla rekonstrukce přízemního patra budovy plastické chirurgie s požadavkem maximálního využití stávajících prostor. Vzniknout měl zcela originální, nekoncepční, nadčasový, útulný, prostorný a praktický interiér.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: Ing. Jaroslav Kašpar, duoton, www.duoton.cz)

INTERIÉR SPOLEČNOSTI STYLE PLUS

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Budova showroomu se nachází na okraji města Litomyšl. Vzhledem k typu obchodovaného zboží se tématem interiéru stala voda, která je přítomna na více prvcích. Autorčiným cílem bylo vytvořit nejen příjemné zázemí, ale také jednoduché a zároveň noblesní prostředí pro vystavené zboží.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Milena Galátová, www.galatova.cz)

MEDICAL AND WELLNESS CENTRUM HARMONY, KROMĚŘÍŽ

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Jeden dodavatel pro veškeré nábytkové vybavení multifunkčního objektu s řadou různorodých služeb. Tak by se dal charakterizovat základní požadavek zadavatele a stručný popis zakázky. Pro vybraného realizátora, firmu Hanák nábytek, představoval tento projekt výzvu, a to jak pro designéry, kteří dostali zakázku na starost, tak pro samotnou výrobu.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor: MgA. Lukáš Vaněk, HANÁK NÁBYTEK a. s., www.hanak-nabytek.cz

INTERIÉR OBCHODU S ATELIÉRY SHOWROOM.

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Showroom. v centru Prahy je v českém prostředí zcela unikátní kolaborativní projekt, který propojuje sedm mladých českých i zahraničních designérů různých módních odvětví. Jedná se o jedinečné místo, kde se design prezentuje i tvoří. Ideály projektu, tedy propojení, komunikace a spolupráce, se přenesly i do vzdušného interiéru.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Zuzana Hartlová)

 

FIREMNÍ PROSTORY SPOLEČNOSTI KREDIT CENTRUM SEMILY

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Zaměstnanci semilské firmy Kredit Centrum, zabývající se výstavbou a provozem malých vodních elektráren, získali nové prostory, které měly být řešeny především funkčně. Pro čistě pánské osazenstvo vznikl originální interiér v industriálním duchu.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: Jana Vrkotová, INFINITY INTERIER, www.infinity-interier.cz)

VÝROBNÍ AREÁL LIFOCOLOR V BRNĚ

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Zadáním investora byl nový objekt naplňující požadovanou narůstající kapacitu pro další rozvoj firmy s výhledem 30 let. Firma je svým zaměřením velmi specifická a ojedinělá jak na českém, tak na evropském trhu. Výsledkem měl být objekt šitý na míru, slučující vzájemně úzce propojené funkce: výrobu, skladování, laboratoře a administrativu.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Lenka Kouřilová, Ing. arch. Jiří Ziegler, K4 a. s., www.k4.cz, Ing. Stanislav Komínek, Ateliér S - Design Studio)

KANCELÁŘE SPOLEČNOSTI SVOBODA AND WILLIAMS

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Starý pražský byt s vysokými stropy, dekorativními štuky a dřevěnými parketami přebudovali architekti z ateliéru SAD ve flexibilní a důstojný kancelářský prostor.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: MgA. Adam Jirkal, MgA. Jerry Koza, atelier SAD, s. r. o., www.ateliersad.cz)

VÝSTAVNÍ EXPOZICE FATRA V ČASE, NAPAJEDLA

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Ve spolupráci s kurátorkou Terezou Bruthansovou, grafickou designérkou Zuzanou Lednickou a produktovou designérkou Annou Kozovou vytvořil atelier SAD v prostorách Muzea v Napajedlech interaktivní expozici mapující historii, architekturu, inovativní patenty, grafický design i materiály společnosti Fatra.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: MgA. Jerry Koza, MgA. Adam Jirkal, atelier SAD, www.ateliersad.cz)

REKONSTRUKCE ŠKOL DUHOVKA, PRAHA

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

V pražských Nuslích a na Břevnově vznikly nové interiéry škol Duhovka, které uplatňují principy Montessori vzdělávání. Právě tomu se návrhy měly přizpůsobit. Zrenovovány byly jak samotné třídy, tak i jídelna a další části škol.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Martin Kalhous, atelier SAD, www.ateliersad.cz)


TYPOVÝ INTERIÉR PRO BANKOVNÍ POBOČKY ČSOB

13.03.2016
ilustrační obrázek

 

Hlavním cílem interiérového konceptu, který autoři vypracovali jako opakovatelný model jakýchkoliv rozměrů a dispozice, bylo vytvořit volný a neformální prostor pro klienty banky ČSOB. Základem interiéru je demokraticky otevřený prostor, který jen zdaleka připomíná klasické bankovní pobočky.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: MgA. Jerry Koza, MgA. Adam Jirkal, atelier SAD, www.ateliersad.cz)

KLINIKA PLASTICKÉ CHIRURGIE MEDICOM CLINIC

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Pod fasádou historické budovy v centru Prahy se skrývá zářivá perla – příjemné prostředí kliniky plastické chirurgie. Společným jmenovatelem většiny zde probíhajících procesů je krása a estetika. Architekti přistoupili ke ztvárnění interiéru stejným způsobem, vše v duchu „nového ve starém“.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: KYZLINK architects, KYZLINK s. r. o., www.kyzlink.com)

REALIZACE KLENOTNICTVÍ V MNICHOVĚ

13.03.2016
ilustrační obrázek

 

Majitel luxusního klenotnictví v Mnichově je velmi náročný a potrpí si na detaily. Architekt si s jeho požadavky dokázal poradit i v časovém tlaku, v projektu se propojily moderní materiály se špičkovým řemeslem a mnoha subdodávkami v podobě kování, reklamních prvků, čalounění či osvětlení.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: Lukáš Huml, LINEA spol. s r. o., www.linea-nabytek.cz)

SHOWROOM DORINT PHA – PORCELANOSA

13.03.2016
ilustrační obrázek

 

Zadáním bylo vytvořit nový prostor pro prezentaci značky Porcelanosa Grupo a jejích inovativních produktů. Stávající prostor společnosti Dorint Pha o rozloze 350 m2 byl rozšířen o dalších 250 m2.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor: Martina Krtičková; přihlašovatel: DORINT Pha s. r. o., www.dorintpha.cz)

STOMATOLOGICKÁ ORDINACE, BRANÍK, PRAHA

13.03.2016
ilustrační obrázek

 

Zadáním mladého zubního lékaře Víta Olšovského bylo navrhnout kompletní rekonstrukci nových prostor jeho firmy Doktor OLS. Jedná se o vstupní čekárnu, navazující tři ordinace a zázemí pro lékaře. Autoři se snažili vytvořit interiér s příjemnou atmosférou, která na první pohled nebude příliš lékařská.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Petra Bíšková, Ing. arch. Klára Císařovská, Mooza architecture, www.mooza-arch.cz)

RAKOUSKÉ GYMNÁZIUM V PRAZE

13.03.2016
ilustrační obrázek

 

Nový komplex šestiletého Rakouského gymnázia v Praze pro 300 studentů se nachází v lokalitě Prahy 4. Autoři interiérů si poradili jak s učebnami, včetně těch specializovaných, tak i se zázemím pro studenty a učitele.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor: Dipl. Ing. Andreas Karl Bohrn (A) a Ing. Petr Hamáček, Ing. Václav Charvát, Ing. Radka Šrámková (CZ), MY DVA group a. s., www.mydva.cz; přihlašovatel: MY DVA group a. s., www.mydva.cz)

THE SENIOR SCHOOL VLASTINA

13.03.2016
ilustrační obrázek

 

Základním požadavkem investora bylo celkové řešení nových učeben s co nejefektivnějším využitím stávajících prostor budovy, které doposud sloužily nižším ročníkům. Návrh respektuje i ostatní požadavky investora, možnost víceúčelového využití nových učeben a variabilitu uspořádání vybraných výukových částí.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor: Ing. Petr Hamáček, Ing. Václav Charvát, Ing. Radka Šrámková, MY DVA group a. s., www.mydva.cz; přihlašovatel: MY DVA group a. s., www.mydva.cz)

NEONATOLOGIE V HOŘOVICÍCH

13.03.2016
ilustrační obrázek

 

Neonatologie je oddělení, kde se zachraňují nedonošení a na životě ohrožení novorozenci. Primářka tohoto oddělení v nemocnici Hořovice oslovila architektku s požadavkem vytvořit jej tak, aby poskytovalo klid, navodilo pocit bezpečí a odvedlo pozornost od nemocničního prostředí.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: Markéta Fleischnerová, MFART, www.mfart.cz)

SHOWROOM FIRMY HÄFELE V PRAZE

13.03.2016
ilustrační obrázek

 

Cílem showroomu je ukázat možnosti využití produktů a jejich aplikaci na malých prostorách. Ze společné diskuse klienta s architekty vznikl jednoznačný závěr: Nezvyklé, umělecky pojaté a hravé řešení výstavních prostor, které by mělo oslovit především kolegy architekty a mladé začínající designéry, minimalistické pojetí v souladu s přírodou.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: P6PA+Architects, www.p6pa.cz)

DIAMOND PRAGUE MUSEUM

13.03.2016
ilustrační obrázek

 

Zadáním investora byl projekt muzea diamantů v centru Prahy. Vzniknout měl interiér v moderním a nadčasovém stylu, velmi důležitou součástí realizace byly vysoké nároky na zabezpečení i na specifické osvětlení pro prodej.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor: Michal Pěkný, Creato; přihlašovatel: Diamond Prague Museum s. r. o., www.diamondmuseum.cz)

PRAGUE GALLERY – ART OF BATHROOMS

13.03.2016
ilustrační obrázek

 

Úkolem pro autora bylo najít především novou podobu vzorkovny pro značky Laufen, Roca a Jika. Původní interiér byl z roku 2004, od té doby se změnil jak pohled na to, jakým způsobem prezentovat výrobky, tak potřeby investora.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor: Roberto Palomba, Ing. arch Michal Janků, Laufen CZ, s. r. o., www.praguegallery.cz; přihlašovatel: Prague Gallery – Art of Bathrooms, Laufen CZ, s. r. o., www.praguegallery.cz)

LÁZNĚ GROTTA SPA HARRACHOV

13.03.2016
ilustrační obrázek

 

Stavební úpravou garáží a sklepních kójí v hotelovém domě vzniklo wellness centrum pro hotelové hosty. Architekt si poradil s limity prostoru i jejich nehostinností a vytvořil místo s kouzelnou uklidňující atmosférou tureckých lázní, vybavené nadstandardními materiály i designem.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor: Ing. arch. Michal Havelka; přihlašovatel: s.e.z.e.m.e. s. r. o.)

KADEŘNICTVÍ BOMTON JALTA PRAHA

13.03.2016
ilustrační obrázek

 

Design interiéru salonu Bomton Jalta v Pasáži Jalta na Václavském náměstí navazuje dispozičním řešením, materiály a barevností na salon Bomton ve Florentinu. Autoři do kadeřnictví vnesli symbol vlajících vlasů a v prostoru vymezili klidovou i intimnější část.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: Marek Deyl a Jan Šesták, Studio PHA, www.studiopha.cz)

INTERIÉR POLIKLINIKY DĚČÍN

13.03.2016
ilustrační obrázek

 

Celý provoz děčínské polikliniky se stěhoval do nových prostor. Na jejich zařízení měly vliv zejména statistické údaje o počtu lidí, kteří poliklinikou ročně projdou. Specifickým pracovištěm v celé budově je pak mamografické centrum, které je výlučně ženským prostředím a podle toho bylo také zařízeno.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: Bohumil Vaněček, VINT s. r. o., www.vint.cz)