PODKROVNÍ BYT S VÝHLEDEM, PRAHA

PODKROVNÍ BYT S VÝHLEDEM, PRAHA

 

Byt v podkroví secesního domu je dispozičně je řešen jako otevřený mezonet 2+kk s terasou. Investor si přál interiér prosvětlit, sjednotit a více propojit s terasou. Díky využití na krátkodobý pronájem nebyly při rekonstrukci příliš řešeny úložné prostory. Velká terasa s výhledem na Hradčany a Pražský hrad dělá ze smíchovského bytu skutečný podklad. .

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ivana Šustrová, DESIGNIST, www.designist.cz)

Byt ve Zborovské ulici je umístěn v podkroví secesního domu. Dispozičně je řešen jako otevřený mezonet 2+kk s terasou. Původní dispozice se zásadně neměnila, pouze se rozšířil obytný prostor v horním patře a to vybouráním malé koupelny a krbu.

Byt byl původně vybaven masivním schodištěm a kazetovou MDF podlahou. Vše doplňovalo obložení stěn vč. úložných prostor v rustikálním stylu.

Zadáním bylo byt prosvětlit, sjednotit, dispozičně vhodně upravit a více propojit s terasou. Byt je určen na krátkodobý pronájem, a proto nebylo potřeba řešit větší úložné prostory. Solitérní nábytek byl vybrán  s poukazem na klasickou formu českého retro nábytku. Celý byt propojují jednoduché industriální prvky. Hlavní důraz je montovaného schodiště a navazující podesty, které nahradilo původní masivní dvouramenné schodiště.

Barevný akcent dodávají obrazy od Martina Feri a malířky Michaeli.

Stavební část zahrnovala bourací práce, úpravy rozvodů elektroinstalace, výměny podlah, SDK podhledy a demontáže schodiště a vestaveb. Veškeré podlahy byly sjednoceny v provedení masiv dub olej vč. nových schodnic pro výstup na terasu.

Vybouraný prostor v horním podlaží slouží jako ložnice s výhledem na terasu.  Terasa byla vybavena novým povrchem a elektroinstalací. Je situována tak, aby byl maximálně využitý výhled na Hradčany a Petřín.

03.03.2017