KONCEPCE BYTU SQUAT ID23C, PRAHA

KONCEPCE BYTU SQUAT ID23C, PRAHA

 

V pražské Pařížské ulici vytvořili architekti pro speciální výstavní akci interiér a atmosféru, která dává prostor vlastním zálibám a koníčkům: cyklistice, knihám, umění a sbírce kvalitního nadčasového designu. Hlavní myšlenkou prostoru je individualizovaný interiér, který v každém prvku odráží osobnost majitele.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Jerry Koza, Adam Jirkal, Martin Kalhous, spolupráce: Tomáš Kubák, Radka Argayová, Peter Paulin, ATELIER SAD s.r.o., www.ateliersad.cz)

V návrhu autoři kombinují autentické a původní objekty s novými moderními doplňky, často ze svých vlastních kolekcí.  Největším luxusem dnešní doby je mít čas dělat věci , které nás baví a umět si je náležitě užívat.  

V bytě najdete mimo obývacího pokoje spojeného s jídelnou pět dalších pokojů. Jeden z nich slouží jako dětský pokoj, další jako herna, třetí je ložnice, čtvrtý se pak přeměnil v cyklodílnu a Mekku kol, pátý pokoj slouží jako pracovna. 

V obývacím pokoji je na stěně bílá police Origami, plná knih. Z plechové kolekce Origami je i držák na kolo ve vstupní hale a pracovní stul s policí v garáži na kola. Jí se tu u stolu z masivního jilmového dřeva se subtilním drátěným podnožím. U kuchyňského ostrůvku jsou barovky - bicycle cafe - vše dle navrhu atelierSAD 

Nad jídelním stolem visí světla Skleník, ve kterých je možné pěstovat různé bylinky. Navrhla je tak jako skleněný tableware Kristýna Markvartová.

V obývacím pokoji se také vznáší svítidlo Oblak dle návrhu Anny Kozové, které je vyrobeno z pěnového materiálu, díky kterému tlumí odrazy zvuku. 

Z rukopisu Jerryho Kozy pochází i reproduktory Samurai, které vynikají jak vzhledem a zpracováním, tak vysoce kvalitním zvukem. 

Originální nádobí je od designéra Martina Kastnera z firmy Crucial Detail.

Stěny zdobí umění: třeba kresby obrazy a sochy hlav od Michala Cimaly či obrazy od Jana Kalába. 

Mnoho věcí pochází ze soukromé sbírky architektů – mimo jiné stará žíněnka, cyklistické doplňky nebo LP desky. 

V dětském pokoji vedle vojenské palandy najdete kolekci hraček. Většinu z nich navrhl architekt SADu Jerry Koza se svou ženou Annou, například dětské odrážedlo Torpédo, nebo nafukovací hračky pro Fatru, Křesla NO4S zase pro českou firmu MM interiér. 

Ateliér SAD je postaven na spolupráci tří architektů: Jerryho Kozy, Adama Jirkala, Martina Kalhouse a inženýra Tomáše Kalhouse. Studio se věnuje jak designu, tak architektuře v nejširším slova smyslu.

partneři: 

Bicycle Café, Hansgrohe, Wuerth, Stockist, Ligne Roset, LUSTI, Amanita design, Page Five, Avitsmart, SYMBIO design

05.03.2017