HARMONICKÉ BYDLENÍ V HOSTIVAŘI, PRAHA

HARMONICKÉ BYDLENÍ V HOSTIVAŘI, PRAHA

 

Hlavním požadavkem klienta byla kompletní změna interiéru v souladu s filozofií Feng Shui. Dosavadní interiér již nevyhovoval potřebám a vkusu rodiny; postrádal řád a vzdušnost. Při rekonstrukci byly upřednostněny přírodní materiály. Celý interiér bytu je nyní v souladu s energiemi světových stran i s energiemi obyvatel bytu.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Markéta Petříková a Ing. Hana Lošťáková, VÍTR-VODA, www.vitr-voda.cz)

Interiér bytu o rozloze 102 m2 je v moderní části Hostivaře, kde vznikl v začátku tohoto století komplex sídliště Park Hostivař. Hlavním požadavkem klienta byla kompletní změna interiéru bez stavebních úprav, zároveň v souladu s filozofií Feng Shui. Dosavadní interiér již nevyhovoval potřebám a vkusu rodiny; postrádal řád a vzdušnost. V hlavním obytném prostoru mělo být co nejméně nábytku a dekorací, takže bylo potřeba vytvořit dostatečné úložné prostory vedle v pracovně. Jednoznačným požadavkem investora, který se ideálně slučuje s Feng Shui, bylo použití přírodních materiálů.

Obývací pokoj je v souladu s přáním klientů řešen jednoduchým způsobem. Vzdušnost jsme zachovali díky světlému ladění celého interiéru a nadčasovost a originalitu pomocí autorského nábytku Nature Design, který je vyrobený v souladu s principy Feng Shui – konferenční stolek a sestava s TV.

Jídelnu v obývacím prostoru vymezuje rozdílné řešení stěny pomocí tapety a také dřevěný rám, ve kterém jsou zavěšeny rostliny ve skleněných baňkách. V kuchyni, která je zde součástí obytného prostoru, jsme řešili doladění změnou malby a roletky v okně.

V pracovně vznikla nábytková sestava na míru, jejíž součástí je i pracovní stůl a piano. Tato místnost je zároveň používána jako hostinský pokoj, proto je zde umístěna i malá rozkládací pohovka. Další úpravy si vyžádala ložnice, šatna a koupelna.

Celý interiér bytu je nyní v souladu s energiemi světových stran i s energiemi obyvatel bytu. Zpracovali jsme osobnostní analýzy z data narození (Čtyři pilíře) a rozbory prostoru dle Bagua (rozčlenění prostoru na výseče dle světových stran). Tyto podrobné rozbory jsou základem pro harmonický návrh interiéru a daly vodítko při výběru barev, tvarů a materiálů použitých v prostoru. Tím vznikl interiér přímo na míru svým obyvatelům, kteří se zde mohou cítit dobře.

04.03.2017