DŮM, DO NĚHOŽ SMÍ VSTOUPIT JEN ČESKÝ DUB

DŮM, DO NĚHOŽ SMÍ VSTOUPIT JEN ČESKÝ DUB

 

Dveře, které neladí se zbytkem dřevěných povrchů v interiéru, jsou častým nešvarem českých domácností. Majitelé staršího domu se vydali jinou cestou a rozhodli se omezit výběr na jedno dřevo. Zamilovali si poctivý český dub.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. Miroslav Havránek, HANÁK NÁBYTEK a.s., www.hanak-nabytek.cz)

Sladit dokonale interiér není nic jednoduchého. Není mnoho výrobců, kteří vyrobí opravdu kompletní nábytek na míru do celého bytu či domu a v Česku existuje jen jeden, který nejenže to umí výborně, ale vyrobí ke svému nábytku i interiérové dveře ve stejném designu a provedení. Tedy vše od jedné značky, a to včetně dveří.

Představujeme jeden z mnoha takových interiérů pod značkou HANÁK. Krásný rodinný dům je po citlivé rekonstrukci vybaven decentním designovým nábytkem na míru. Ve vzdušném, velmi příjemném prostoru domu uvidíte kuchyni HANÁK, model COMFORT s typickou decentní úchytkou v provedení lak bílá orion. Blok vysokých skříní je v provedení dub rustikální přírodní. Oba tyto materiály se objevují ve všech dalších místnostech s nábytkem HANÁK. Například v obývacím pokoji uvidíte konferenční stolek (model KS02), TV stěnu či komodu ve stejném provedení.

Již zmiňovaným výrazným prvkem domu jsou luxusní interiérové dveře HANÁK, které jsou vyráběny pouze v nejvyšší třídě HANÁK PREMIUM, tedy z prvotřídních dýh a 7vrstvého laku. Patří právem k naprosté špičce na trhu (nejen českém). V celém domě je hned několik modelů. Pod schodištěm jsou dveře, model FLAT. Nenápadné dveře, kde zcela mizí zárubně a dveřní křídlo plynule navazuje na plochu stěny. Jednoduše unikátní design se skrytou zárubní. Dveře byly vyrobeny v bílém matném laku.

Dýhované dveře v dubu rustikálním byly vybrány v modelech SPIRIT, částečně prosklené a v modelu SPACE s plným dveřním křídlem. Nelze interiér sladit víc, než že do něj pořídíte dveře v provedení a kvalitě ostatního pořizovaného nábytku. Neladící dveře jsou poměrně typickým zlozvykem českých interiérů, které by často vypadaly mnohem lépe, pokud by se na dveře nezapomínalo a kladl se na jejich vzhled a kvalitu odpovídající důraz.

V závěru se soustředíme na velkoryse prostornou šatnu s designovými skříněmi HANÁK, v jednom z nejnovějších modelů, modelu RIM. Čistý design těchto skříní je nepřekonatelný. Skříně samy o sobě dělají velký dojem a to i díky atraktivní hranové úchytce, která je v plné délce křídla. Tento nejzásadnější model inovativní kolekce skříní roku 2016 je u klientů velmi oblíbený.

03.03.2017