DĚTSKÝ POKOJ: KREATIVNÍ OÁZA BEZPEČÍ

DĚTSKÝ POKOJ: KREATIVNÍ OÁZA BEZPEČÍ

DĚTSKÝ POKOJ: KREATIVNÍ OÁZA BEZPEČÍ
Maximální kapacita :50 osob

V rámci šestihodinové přednášky na téma navrhování dětských pokojů a zahrad se budou v několika blocích doplňovat čtyři respektované dámy: Designérka Doc. Ing. Veronika Kotradyová PhD. z bratislavské Fakulty architektury, která dětské pokoje nejen navrhuje, ale také se jimi zabývá z pohledu zdravého interiéru. Zejména pak zkoumá vliv některých povrchových materiálů na vývoj dítěte. -- Ing. arch. Klára Bukolská, která se věnuje především problematice správného denního osvětlení v interiéru. -- Zahradní architektky Ing. Mgr. Eva Jeníková a Ing. Magdalena Smetanová, které jsou specialistkami na dětské zahrady.

Přednáška patří do cyklu ECHO LIVING FORA a je určena laikům i odborníkům se zájmem o design dětských pokojů a zahrad. -- Vstupenka zahrnuje lehké občerstvení a nealko nápoje. (Cena vstupenky je včetně 21% DPH.)

 

 

1/
PRAVIDLA PRO ZAŘÍZENÍ KREATIVNÍHO A BEZPEČNÉHO DĚTSKÉHO POKOJE – Veronika Kotradyová

Designérka Doc. Ing. Veronika Kotradyová PhD. vyučuje na Fakultě architektury STU v Bratislavě a v rámci výzkumu i vlastní tvorby se věnuje vztahu člověka a interiéru, včetně problematiky dětských pokojů. Přednáší po celém světě od USA přes skandinávské země až po Nový Zéland. Vztahem lidského těla, mysli a prostředí se začala zabývat na Kalifornské univerzitě v Berkley.  Je zakladatelkou BCD lab / Body Concious Design laboratory. 

 

2/ 
PROČ DENNÍ SVĚTLO ZVYŠUJE SCHOPNOST UČENÍ? JAK ŘEŠIT NEDOSTATEK SVĚTLA PŘI NEVHODNÝCH PODMÍNKÁCH?
– Klára Bukolská

Architektka Ing. arch. Klára Bukolská (VELUX) se intenzivně věnuje problematice denního světla v interiéru a jeho vlivu na lidské zdraví. Podle jejího názoru je problematika denního světla zejména v dětských pokojích zcela zásadní, a při tom poměrně opomíjená. Na Living Foru v březnu 2017 představila The Healthy Homes Barometer, což je studie realizovaná na vzorku 14 000 respondentů ze čtrnácti evropských zemí, která zkoumá např. podmínky pro kvalitní spánek.

 

3/
MUSÍ BÝT ZAHRADA PRO DĚTI BEZPEČNÁ? UBLÍŽUJÍ DĚTEM JEDOVATÉ KVĚTINY?
– Eva Jeníková, Magdalena Smetanová

Zahradní architektka Ing. Mgr. Eva Jeníková (ateliér IN SITE) se mj. věnuje dětským zahradám, a to jak u soukromých domů, tak u školek a škol. Absolvovala obor Ochrana životního prostředí na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze a obor Zahradní tvorba na ČZU v Praze. Mj. překládá a lektoruje knihy z oboru zahradní architektury, např. knihu Mistrovský kurz zahradní architektury od britského autora Johna Brookese.

Zahradní architektka Ing. Magdalena Smetanová (ateliér IN SITE) Pořádá mj. přednášky na téma  zahrady pro děti. Je spoluzakladatelkou Asociace pro přírodní hřiště a veřejný prostor Loci. Vystudovala fakultu zahradní a krajinářské architektury na ČZU v Praze, studovala zahradní tvorbu na univerzitě University of Applied Sciences (HAMK) ve Finsku.

 

TERMÍN:
středa 4. 10. 2017 od 13.00 hod.

 

MÍSTO KONÁNÍ:
Centrum současného umění DOX, Poupětova 1, 170 00 Praha 7

 

ČASOVÝ HARMONOGRAM:

13.00 - 14.30 hod. přednáška

14.30 - 14.45 hod. pauza s lehkým občerstvením (na místě akce - v ceně)

14.45 - 16.15 hod. přednáška

16.15 - 16.30 hod. pauza s lehkým občerstvením (na místě akce - v ceně)

16.30 - 18.00 hod.  přednáška

18.00 - 19.00 hod. volná diskuze s přednášejícími při skleničce míchaných drinků (v ceně)

 

PARTNEŘI PŘEDNÁŠKY:

NÁBYTEK ALDO
Doménou společnosti je především dětský nábytek, a to včetně návrhů velmi originálních a nadčasových dětských pokojů. Nábytek Aldo se také již desátým rokem zabývá internetovým prodejem nábytku a interiérového designu. Kontakt: www.nabytek-aldo.cz

IN-SITE
Ateliér zahradní a krajinářské architektury, jehož tvorba se nese  v uživatelsky příjemném a hravém stylu, a to v četně dětských zahrad. Ateliér In-site leduje trendy, přináší inovativní nápady a nabízí originální řešení šitá na míru. 

VELUX
Světový leader ve výrobě střešních oken, žaluzií a rolet nebo světlovodů, který realizuje tzv. The Healthy Homes Barometer, což je překvapující studie sledující vzorek 14 000 respondentů ze čtrnácti evropských zemí. Zkoumány jsou zejména podmínky pro kvalitní spánek, teplota interiéru, vlhkost, provětratelnost a zajištění denního světla.

 


 

Termíny: 04. 10. 2017
Cena: 2 490 Kč

Přihlašovací formulář