BYT V REZIDENCI PROKOPOVA, PRAHA

BYT V REZIDENCI PROKOPOVA, PRAHA

 

Zadání ze strany klienta bylo vytvořit moderní jednotný interiér s použitím betonu, dřeva a kůže. Bylo také nutné zachovat soukromí s ohledem na prosklené stěny do vnitrobloku. Část nábytku byla do interiéru v neutrálních tónech přenesena z předešlého menšího bytu majitele.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: MgA. Marie Rašková, ARTCORE, www.artcore.cz)

Zadání ze strany klienta bylo vytvořit návrh moderního interiéru s použitím materiálů - beton, dřevo a kůže. Dále byl kladen důraz na zachování soukromí s ohledem na prosklené stěny do obydleného vnitrobloku. Jedná se o realizaci interiéru s mobilním nábytkem částečně přeneseným z předešlého menšího bytu ve stejném rezidenčním objektu.

Při navrhování interiéru se jako nejdůležitější ukázalo citlivé skloubení se stávajícími dřevěnými povrchy a detaily. Především barevnost podlahy z dubové mozaiky a kontrastní rámy oken a plochy dveří. Pro potlačení vzájemného silného kontrastu těchto původních částí interiéru byla zvolena neutrální přírodní barevnost stěn a závěsů. Ve středové části bytu (chodba + stěna v obývací části za komodou s TV) je plasticita stěn umocněna ještě metalickým štukem/ imitací betonu firmy Candis.

Na tomto pozadí pak vynikají jednotlivé solitéry z masivního exotického dřeva, mosazné detaily osvětlení, kožené úchytky. Toto koncepční řešení se promítá i do řešení nábytku v kuchyni. Dvířka jsou řešena ve stejném barevném provedení jako stěny hlavní obytné části. Pracovní deska a obklad jsou imitací přírodního kamene, úchytky z přírodní kůže.

Celková rozloha bytu je 93 m2 + 10 m2 balkony. Byt nemá žádnou technickou místnost proto bylo nutné do dispozice kuchyně zakomponovat také pračku se sušičkou a úklidovou skříň. Kuchyň je od německého výrobce Ballerina.

Generálním dodavatelem atypického interiéru je firma Tecnoline.

Pro optické zvětšení prostoru u bytu s poměrně nízkou světlou výškou se osvědčilo použití monochromatických ploch včetně stropů a kombinace různých textur materiálů na plochách stěn, např. lněné závěsy, štuky...

03.03.2017