BYT PO BABIČCE, TEREZÍN

BYT PO BABIČCE, TEREZÍN

 

Rekonstrukce bytu pro rodinu kmenového designéra interiérového studia VINT byla velkou výzvou. Z klasické kompozice tradičního maloměstského nájemního bytu z 19. století vznikl nádherný otevřený prostor se všemi potřebami současnosti. Interiér nese osobní styl designéra a nového majitele v jednom, podtrhuje jeho vztah k barvám, kovu, dřevu a severské tradici.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Vít Vaněček, VINT s.r.o., www.vint.cz)

Celý život plníme sny a představy druhých. Jsem rádi, když v našem interiéru žijete a my díky Vám tam žijeme s Vámi. Realizujeme spousty projektů, ale loni jsme dodělali jeden, který je pro nás výjimečný. Je to byt Víti Janečka, který je kamenným designerem interiérového studia Vint. Byt realizoval pro svojí rodinu a jasně definuje jeho osobní styl, který nese jasné specifikace. Je to silný vztah k barvám, redesignu, kovu, dřevu, detailu a hlavně severské tradici.

Je to příklad, jak z klasické kompozice tradičního nájemního bytu z 19. století, na malém městě, vznikl otevřený prostor se všemi potřebami současnosti. Stávající dispozice 2+1 byla změněna na dvě ložnice se šatnou, obývací prostor, kuchyň a jídelní prostor.

Centrálním místem bytu je kuchyně, které dominují kovové detaily - lemy, kování a hlavně vestavěná velkoformátová skříň s posuvnými dveřmi z bezpečnostního skla. Na protilehlé stěně je pak v kontrastu vestavěná knihovna. Ložnicím dominují vysoké postele a hlavně prostorná šatna, na kterou mnoho interiérů v současnosti stále zapomíná. Koupelna je v industriálním stylu – epoxidové poro stěny v kombinaci s bílou sanitou.

Celému bytu dominuje barevnost a autorské obrazy autora, kterým se ve svém volném čase věnuje. Styl Víti Vaněčka nepodléhá trendům, je osobitý a byt realizoval tak, aby se mu tam chtělo s ženou večer vracet. Jde o silnou designovou variantu pro život na malém městě, která je pro současný životní styl jedinečná. Tento projekt vystihuje styl, vkus a detail designera, protože jde o čistou esenci představ bez nutných kompromisů.

skiff, loos, loft - všechno je možné

Vít Vaněček

03.03.2017